yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (8)
  • medya (4)

  1. off çok seviyorum ben bu pudrayı. hepsi bir yana msf natural light bir yana.

  9 ocak 2014 16:34

  2. Yaklaşık 2 yıl önce kentpark mac çalışanının önerisiyle, sun power rengini, allık niyetine aldığım kompakt pudradır. Kompakt oluşu uzuuun süre kullanabilmenizi sağlar. Abartmadan kullanıldığında mat, doğal ve bronz bir görünüm verir. Kontür uygulamasında da kullanılabilir diye düşünüyorum.

  3 kasım 2014 01:17

  3. pumpkin'in sayesinde makyaj çantamda bulunan pudra.

  suratımda sivilce yokken iyi oluyordu. güzel bir görünüm veriyordu.

  kuru ya da mac fix plus ile ıslatıp kullanabilirsiniz demişlerdi.. bir gün ıslatıp kullanayım dedim ve pudranın üstü bir acayip oldu. o günden sonra ne pudrayı ne de fix plusı kullanıyorum.

  fix plus buzdolabımda bekliyor.

  25 kasım 2014 17:04


  4. İnce yapılı olan, makyajı sabitleyen kompakt pudra.

  Buna rağmen sanırım bir ben sevemedim bu pudrayı. Benimki mi bozuktu anlamadım, ama benim cildime iyi gelmedi. Benim yüzümde toz toz duruyor bu pudra, light rengini almış olmama rağmen gün içinde tazeleme yaptığımda, akşama doğru cildimde turuncu bir renge dönüştü. Ama rimmel london stay matte pudrada bu sorunları yaşamadım; bu da cildi çok matlaştırıyor, bu yüzden çok da seviyorum diyemeyeceğim. Pudra arayışındayım .

  25 kasım 2014 18:56

  5. ikincisindeyim ben bu pudranın. ilk aldığım, saçma mua sağolsun ki mac çalışanları bunu hep ama hep yapıyor, bir ton koyu geliyordu suratıma. ama yine de ittire ittire bitirdim. o arada ambalajı değişmiş, daha ağır oturaklı, aynalı bir şey olmuş. daha hoş göründüğü kesin ama daha pratik değil kesinlikle, çantada açılma ihtimali çok yüksek ve kapağı düşüp duruyor. bu sefer bir açık rengini aldım ve renkten inanılmaz memnunum, tam ten rengimi veriyor ama bu sefer de feci tozutuyor, ne zaman suratıma pudra sürsem her yer toz içinde kalıyor. eskiden böyle değildi sanki.

  bu arada, üstünden bir sefer avene thermal water geçiyorum suratımda toz toz durmasın diye ve mükemmel iş görüyor. aynı şeyi gül suyu su ya da gliserin su karışımıyla da yapabilirsiniz.

  27 şubat 2015 01:33

  6. sanırım sivilce yapıyor bende. yani yanak bölgemde hiç sivilce çıkmazken son birkaç aydır neredeyse iltihaplı, kistik sivilceler çıkmaya başladı. beslenmemi düzeltmişken, yağ içerikli tüm kozmetiklerden uzaklaşmışken bu sivilcelerin yoğun bir şekilde devam etmesi aklıma bir tek bunun sebep olabileceğini getiriyor. sanırım cildimi mahvetti, çok sağolsun.

  üstelik, yarısından fazlası duruyor. ve ben kendisine çok fazla para vermişken şimdi onun da sebep olduğu sivilceleri kapatabilmek için başka bir pudra ya da fondöten almak zorundayım. ne güzel ya!

  5 nisan 2015 18:32 5 nisan 2015 18:36

  7. o kadar minik toz formda, o kadar doğal bir ürün ki. parlamaya birebir,

  bendeki renk medium dark. yaz bronzluğuna geçmemiş olmam sebebi ile şu an kontör uygulamaya çalışmak amacı ile kullanıyorum, hadi bronzer diyelim fakat doğru fırçayı keşfedemediğim için henüz aşkla bağlı değilim kendisine.

  ya RT blush blush allık fırçası ile çok dağılıyor ya da ecotools kabuki fırçayla doğallıktan uzak bir görüntü sergiliyor. yüzün tamamına uygulanışı ise ideal. hafif bir bb krem üzerine asla parlama yapmadan kalıcı uzun süre dayanan doğal bir doku oluşturuyor.

  doğru fırçayı bulan süslülerin şahsımı bilgilendirmesi dileğiyle. ^^

  26 mayıs 2015 10:31


  8. bir tane bitirdim bundan. nemlendirici uzerine direkt olarak uyguluyordum, cilt tonunu guzel esitliyor bence. yalniz kis aylarinda cildimin nemsiz bolgelerini (orta alin ve burun kenarlari) belirginlestiriyor, hatta altina yogun bir krem surmezsem pul pul gosterebiliyor.

  9 ocak 2016 02:30

  9. transparan sıkıştırılmış pudralar bu kadar ulaşılabilir değilken makyaj sabitlemek için en iyisi olduğunu düşündüğüm, mineral pudra. ben bir de ilk mac alışverişlerimde mua'nın bana kakaladığı cildime 3 ton koyu olanını bronzer olarak kullanıyorum. oldukça doğal bir görünüm veriyor.

  ürün çok bereketli, diğer pudralar gibi çabucak bitmiyor. yapısı incecik olduğu için ağırlık yapmıyor. gün içinde ihtiyaç halinde tekrar bir kat daha kullanılabilir. yalnız sadece sabitleme amacıyla alacaksanız benim önerim (karma ciltliyim) (gbkz: mac prep+prime transparent finishing powder pudra) 'nın sıkıştırılmış olanını da deneyip öyle karar vermeniz.

  9 ocak 2016 13:23

  10. İkinci medium rengimi bitirmek üzereyim. Esasında rengim light plus ama yüzüme biraz canlılık katmak için medium rengini aldım.

  Herkesin söylediği gibi oldukça bereketli ve ağırlık yapmayan ince yapılı bir pudra. Bir süre tekrar alacağımı sanmıyorum çünkü elimde bir hayli pudra birikti :) Bence kat kat sürmeye uygun bir pudra değil çünkü ne tam anlamıyla transparan ne de çok kapatıcı. Ortada bir yerde olduğu için her pudra gibi kat kat sürülünce o kuru görüntüyü veriyor ama iyi nemlendirilmiş cilde biraz bile sürmeniz renk dengesizliklerini güzelce eşitliyor. Bu yüzden de çok örtücülük bekleyerek almayın.

  9 ocak 2016 14:07 12 ocak 2016 17:42