yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • oylar (11)
  • medya (0)

  1. Dünyada 7 ocak 2016'da satışa çıkacak likit ruj serisi. (Türkiye'ye ne zaman gelir bilinmez) Temptalia'nın incelemesi için; http://www.temptalia.com/sneak-peek-mac-retro-matte-liquid-lipsticks-photos-swatches

  Bakarken ağzım sulandı ve şimdiden dance with me rengine aşık oldumm!

  24 aralık 2015 13:06

  2. Mac likit mat ruj çıkarmada çok geç kaldı bence, bu kadar gecikmeden sonra daha güzel renkler, değişik tonlar, en önemlisi de güzel bir ambalaj beklerdim. Bi kere o ambalaj ne allahaşkına? Kapağı kaybolmuş bir ruja mac ruj kapağı geçirmiş gibi? Sadece oh lady rengini beğendim, daha doğrusu farklı buldum.renklerinin hepsinin permanent koleksiyonlarda aynısı var zaten.Pek çok rengi de homojen durmuyordu dudakta, bilemiyorum belki cristine'in beceriksizliğidir ama sanmıyorum yani(gizlinot: swh)(gizlinot: koskoca temptalia ruj sürmeyi mi bilmeyecek)

  Açıkçası beni pek heyecanlandırmadı bu seri.

  24 aralık 2015 14:48

  3. başıma bir şey gelmeyecekse kırmızı ve bordo tonlar hariç diğer renkleri çok plastik bulduğum seri.

  24 aralık 2015 14:51


  4. renklerini ben de oldukça "outdated" buldum. her rengin bulunabilmesiyle ünlü Mac'in neden trend renkleri kaçırdığı, hem de likit mat ruj çıkarmakta bu kadar geciktiği de bir muamma...

  bu kadar çok ve çeşitli şeftali tonuna talep ancak 2010'da vardı. pembe çeşitliliğini ve tonlarını çok beğendim ancak pembe ruj da çok birkaç yıl öncesi. hani kahveler mac, hani gül kuruları, griler, kiremitler? Allahtan 2 tane sıradan bordo koymuşsun.

  24 aralık 2015 14:56

  5. swatchları görünce (yazar: beautycrush) ın yazdıklarının aynısını düşündüğüm ruj serisi. konu mat likit ruj olunca zaten yapı, kalıcılık ve duruş hemen hemen her markada aynı oluyor, dolayısıyla önemli olan renkler bence. sahsen aynı rengin ruj versiyonu varsa ben onu tercih ediyorum, rujun konforunu her koşulda tercih ederim. durum böyle olunca mac renklerine baktığımızda hepsinin line'da olan, hatta her markada olan sıkıcı kırmızı pembe ve turuncu tonlarından oluştuğunu görüyoruz, bu da bir ne anlamı vardı sorusunu akla getiriyor. hiç ama hiç beğenmedim genel görünüşünü. hiç bir şey yapamadın, bari değişik gül kurusu, mauve veya kahve tonlarında birkac renk ekle. pastel bile trendleri senden daha iyi takip etmiş belli ki. zaten ülkemizdeki likit ruj seçeneği çok sınırlı, bu furyanın yayilma sebebi olan o değişik renklerden hiçbirinin benzeri yok turkiyede, yeni bir seri çıkacağında insan ister istemez bu tür seyler arıyor. yoksa çıkarttığı renkler sephorada, the balmda, cecile ve pastelde de var. hele christine'in beceriksizligi midir bilemesem de, swatch performansları bu kadar vasatken, neden mac alayım ki ben?

  tanim: nereden baksan elinde kalacak likit ruj serisidir.

  24 aralık 2015 15:00

  6. Alacağım yok ama homojen değil rujlar ne anlarım o işten.

  24 aralık 2015 15:28

  7. bugün mac online sitesinde satışa çıkmış likit mat ruj serisi. bir mac sever olarak renk konusunda ben de hayal kırıklığı yaşadım. 69 tl fiyat açısından da oldukça yüksek buldum ama şimdiye kadar hiç likit ruj almadığım için merak ediyordum. the balmın karaborsa olduğu bu devirde bari bir tane deneyeyim diye back in vogue rengini sipariş ettim. high dramayı da merak ediyorum ama kullanabilir miyim bilemediğimden almadım. lady be good anında tükenmiş zaten ben sipariş ederken vardı ama soğuk tonlu olduğundan cesaret edemedim. deneyince editlerim.

  14 ocak 2016 17:45


  8. Şu an dudaklarımda Fashion Legacy rengi var. Ruby Wooya çok benzeyen, kadife görünümlü canlı bir kırmızı.

  Çok geç kurudu ve kuruyana kadar dişlerimi kıpkırmızı boyadı ama kuruduğunda da tamamen mat sabitlendi. Altına Lip balm sürdüm ama ona rağmen biraz kuru hissettirdiği bir gerçek. Aplikatoru mükemmel, şekli sayesinde çok kolayca sürüldü.

  Kalıcılığı için akşam editlerim, şu an için fena değil

  Edit : 8 saat geçti ve ortasından hafif çıksa da yemek yemeye ve bolca sıvı içmeye iyi dayandı

  14 ocak 2016 18:05 14 ocak 2016 23:25

  9. Online satışı çıktığında hemen sipariş verdiğim ürün. Mat likit rujlara karşı aşırı zaafım var. Her şey NYX'in soft matte rujlarıyla tanışmamla başladı, ondan önce mat ruj kullanmazdım. Son iki senedir ise nerdeyse mat olmayan ruj almıyorum diyebilirim. Hiç almıyor değilimdir, çoğunlukla almıyorum, mat tercih ediyorum. Bu rujların ambalajları çok ahım şahım değil belki ama içeriğinden memnun kalacağımı düşünüyorum. Mat rujların çoğu dudağı kurutur ama ben makyaja başladığımda mutlaka lip balm sürdüğümden ruj sürme aşamasına geldiğimde bir sıkıntı olmuyor. Yalnız sürülen lip balmın da mat olması gerekiyor, Burts Bees'in beeswax lip balmları mat rujların altına kullanmak için çok elverişli, onu da yazmadan geçmeyeyim.

  14 ocak 2016 20:32

  10. Beklediğim kadar güzel olmayan likit rujlar. Renkleri herkes gibi ben de sıradan ve az buldum. Mac in kendi mat rujlarındaki renklerin likitini yapmışlar sanki. Dudakları kurutuyor. (gizlinot: lipbalm sürüp nemlendirdiğim halde ) Ayrıca sürdükten sonra color pop likit rujlar gibi hemen matlaşmıyor. Matlaştıktan sonra kalıcılığı güzel diyebilirim. Şahsen likit rujlarından alacağıma mac in kendi mat rujlarından veya başka markaların likit rujlarından alırım.

  14 ocak 2016 23:40