0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. İlk MAC rujum. Biraz kahverengi alt tonunda, yarı saydam ve Lustre olduğundan günlük kullanıma uygun, çoğu ten rengine yakışan bir kırmızı. Eğer benim gibi biraz tembelseniz ve aman elime yüzüme bulaşır diyerek kırmızı tonlarından çekiniyorsanız bu aradığınız ruj.

Eskiden Nivea'nın kirazlı kırmızı nemlendircisi vardı (çok parlak olmayanı, sonradan yerine nivea shine çıktı), tek kat sürüldüğünde verdiği renk bana onu anımsatıyor. Birkaç kat sürüp daha koyu bir kırmızı/bordoya ulaşmak da mümkün. Tabii verilen paraya değip değmeyeceğine karar vermek size kalmış. Şayet Rossmann'ın doğal kozmetik markası Alterra'nın Red Wine ruju buna iyi bir alternatif. Fiyatı ise Spice it up'ın çeyreği bile değil.

30 kasım 2014 20:57 ed.12 aralık 2014 18:04

2. Dudaklarımı her daim nemli tutan ve yarı transparan özelliği ile günlük kullanıma çok uygun bir ruj. Son indirimde yedekledim çünkü goodbyes içindeydi. Bu yüzden denemek ya da yedeklemek istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekli.

Edit:typo

ilgili medya:
1
5 ocak 2017 21:55 5 ocak 2017 21:57

3. mac indiriminin ilk gününde mac spice lip liner ile beraber aldığım ruj. son 2 senedir, yani sözlüğe üye olduğumdan beri makyaj anlamında kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. hala, işte soğuk tonlu sıcak tonlu vb. konularda çenemi kapatıp sözü duayenlere bıraksam da kendime nelerin yakıştığını kestirebiliyorum diye düşünüyorum. amma velakin! bir şeyi gözümde idealize ettiğimde bir ürünün ne rengine, ne yapısına, ne fiyatına hiç dikkat etmiyorum. bu alışverişi yaparken yalnızca spice kelimesine takıldım ve rujun yapısına hiç dikkat etmedim bile.

şimdi ellerim bomboş. yüreğimde bir sızı. güneşin kavurduğu bir çölde elimde 60 liralık ''spice it up'' renkli bir lip balm ile oturuyorum. yazıklar olsun. :(

15 ocak 2017 15:50