yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (20)
  • medya (1)

  22. Nemli, parlak bir bitiş arıyorsanız sevmeyeceğiniz ürün. Mat bir bitişi var ve oksitleniyor. Kapatıcılığı iyi. Bir daha almam.

  12 nisan 01:29

  4

  21. Yaklaşık bir haftadır kullandığım ve fena olmadığını düşündüğüm kapatıcı. Kapatıcılığını estee lauder'e kıyasla daha zayıf bulsam da iki kat uygulama yapınca nemli yapısı sebebiyle rahatsız etmiyor. Sabitlemediğim halde gün içinde çizgilere dolma ve cakey görünme problemleri yaşamadım. 

  20 ağustos 2023 20:05

  20. 1 yıldır kullandığım kapatıcı. Bu zamana kadar 10 farklı kapatıcı kullanmışımdır, bu bence kullandıklarım arasında en iyisiydi. Çizgilere neredeyse hiç dolmaması beni ilk cezbeden özelliği oldu zaten. Göz altlarımda morluk yok ama makyajsız çok cansız görünür normalde ve mor olmasa da renk eşitsizliği var. Mac studio fix bu eşitsizliği ortadan kaldırıyor ve aydınlık, canlı bi görüntü sağlıyor. Daha iyisini bulana kadar mac ten devam etmeyi düşünüyorum, gayet memnunum.

  21 şubat 2023 21:31


  19. Favori kapatıcım, diğer markaları da denesem her zaman dolabımda kendisinden bulunur. Nw28 rengini kullanıyorum ben açık tenliyim. Saten bitişi, göz altını kurutmayışı, kapatıcılığı ve uygulama kolaylığı ile kendisiyle aşk yaşıyorum indirimde denk geldikçe stokluyorum. Kalıcığı orta, iyi sabitlendiğinde daha da uzun gidecektir. 

  18 ocak 2023 11:00

  3

  18. Maybelline fit me'nin oksitlenmeyeni. mac'ten aldığım en çöp ürün diyerek bir kenara atmıştım, son zamanlarda daha doğal bir görünüm istediğim için tekrar kullanmaya başladım. İyi yanları; kalıcılığı iyi, kurutmuyor, iyi bir nemlendiriciyle desteklendiğinde çizgilere dolmuyor(gizlinot: Oksitlenmediğini söylemiştik ama drugstore olmayan ürünlerin oksitlenmesi de big no no zaten). Aplikatörü çok kullanışlı, pompalı ya da kavanozda kapatıcılardan hiç hoşlanmıyorum. Kapatıcı dediğin düz daldırmalı aplikatörlü olur, markalar neden macera arıyor bilemiyorum.

  Neyse, bendeki rengi nc20, prolongwear'da da bu rengi kullanıyorum asla aynı renk değiller studio fix daha sarı ve aydınlık. aydınlatıcı kapatıcılardan uzak dururum çünkü morlukları kapatmadığını, aksine vurguladığını düşünüyorum, keza studio fix de farklı değil. Az problemli göz altlarında ya da kapatıcının üzerine aydınlatma amaçlı mükemmel bir ürün olabilir ama benim mor ve damarlı göz altlarıma uygun gelmedi. Uykumu çok iyi aldığım, nasıl olacaksa stresli olmadığım ya da no-makeup makeup günlerinde severek kullanabilirim bunu sadece.

  23 ekim 2022 11:38 23 ekim 2022 11:39

  4

  17. Kapatıcılığı yüksek değil. Çizgilere asla dolmamasından dolayı tercih ediyorum. Bu anlamda epey memnunum. indirimdeyken daha uygun bir fiyata alınabilir fakat benim olmazsa olmazım bu ürün bu yüzden ihtiyacım olduğunda fiyatına bakmaksızın alıyorum. Bereketli bir ürün olduğunu da söylemeliyim. 

  25 temmuz 2021 15:18

  4

  16. Yaklaşık 3 aydır nw22 rengini kullanıyorum. Aydınlatma gibi bir istediğim olmadığı için cilt tonuma en yakın görünen rengi seçtim. Light neutral olarak tarif ediliyordu bu renk. Bu açıdan beklentimi gayet karşıladı.

  Söylendiği gibi yoğun bir kıvamı var, benim için ortanın bir tık üstü kapatıcılığa sahip. Corrector kullansam da kullanmasam da kapatıcılık olarak da beni tatmin etti. Kalıcılığı çok iyi ve 8-10 saat yüzümde kaldığı zamanlarda bile minimum çizgilere dolma gözlemedim ki çizgilere dolma benim 1 numaralı kırmızı çizgimdir. Her zaman pudra ile sabitlediğimi de belirtmek isterim. Bence hem günlük kullanımı hem de özel günleri kurtaracak bir kapatıcı, kullanacağım zamanlar gün içinde beni rezil etmeyeceğini bilerek bunu tercih ediyorum. Ama kuru göz altlarınız varsa koşarak kaçmanız gerek bence. Aynı kapatıcılıkta daha nemli concealerlar bulmak mümkün.

  13 aralık 2020 14:47


  4

  15.  estee lauder double wear'a alternatif olarak aldım, malum onun fiyatlar arşa çıktı. mua muadilinin bu olduğunu söyledi. ama hayır arkadaşlar, değil. 

  yarı yoğun bir yapısı var, full kapatıcı dediler bence değil. ben uygulamadan önce göz kremi ile nemlendiriyorum, ince transparan bir pudra geçmezseniz çizgilere doluyor. günlük kullanıma uygun, fakat akşama kadar kalmıyor. göz altlarınızda çok problem yoksa, biraz kapatıcı olsun niyetim aydınlık görünüm diyorsanız size uygun olabilir. benim bir daha indirimsiz tercih etmeyeceğim bir concealer, günümü kurtarıyor açıkçası. estee lauder double wear muadili de değil, ne kalıcılığı ne kapatıcılığı ile. 

  12 aralık 2020 19:40

  14. çok büyük hevesle nc15 rengini aldığım ancak hiç memnun kalmadığım bir kapatıcı oldu. gözaltlarımı felaket kurutuyor, sürer sürmez parça parça gözüküyor ve çizgilere çok doluyor. renginin tenime birebir uyması tek artısı ama o da sürdükten sonra 5 dakika boyunca belki, çünkü hemen grileşiyor. kesinlikle tavsiye etmiyorum. 

  16 ekim 2020 22:10

  5

  13. benim cildime ve beklentilerime göre dünyanın en iyi kapatıcısı ve gerçekten parasının hakkını veriyor.

  ben kapatıcı ve fondoteni bir buçuk bazen iki senede bitirebiliyorum o yüzden fiyatını görmezden gelebiliyorum.

  hem her türlü fondotenle ama en çokta günlük gözaltımı aydınlatıp birazda lokal kırmızılıkları sivilceleri kapatıp kullanıyorum. inanılmaz doğal, ince ve genç duruyor.

  nc20 rengini kullanıyorum aslınca nc15te olur ama açık renk morlaşabilir diye genelde birazcık koyu tercih ediyorum. sürekli bir şeyler satın almıyorsanız tek ve kaliteli bir ürünü bitene kadar kullanıyorsanız öneririm.

  8 haziran 2020 13:50