yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (205)
  • oylar (74)
  • medya (5)

  205. MAc farlarını ve rujlarını yeniden formüle ettiği gibi şimdi fix fluid fondöteni cilt bakım içerikleriyle birleştirmiş ve yenilemiş. seride toplamda 67 renk bulunuyormuş. 

  2 nisan 11:43

  204. Yağlı bir cildim yok ama güneş kreminin üzerine sürdüğümde kayma, parlama vs yapmıyor, güzel sabitleniyor. Özellikle yazın nemli havalarda yaz akşamları için ideal fondotendir benim için. Fotoğraflarda da güzel çıkıyor. Zaten en çok bundan etkilenip hemen almıştım. Sivilce yapmadı. Sürümü kolay, Orta kalınlıkta, yüksek kapatıcı özellikte. Ben çok az sürüyorum bana yetiyor. Renk eşitlesin, sabit dursun diyenler için çok azı bile yetiyor. Severek kullanıyorum. 

  7 ocak 2023 21:07

  4

  203. Geçen sene yanında aynı serinin pudra hediyesiyle satıldığını görünce uygun sayılabilecek bir fiyata almıştım(gizlinot: Pudra fondöten+bu fondöten 349 TL idi). Ne yazık ki cilt tipimin biraz değişmesiyle bana çok da uygun olmadığını anladım. Cildim t bölgesi yağlı ama yanaklar ve alın bölgem kuru. Ne kadar nemlendirsem de baz da sürsem fırçayla uyguladığım zaman fazlasıyla cakey duruyor, bütün kuruluklar belli oluyor. Süngerle daha iyi ama sünger de istediğim kapatıcılığı vermiyor. Kısacası cildime uygun değil. Ama yağlı veya daha normal kuruluk olmayan ciltler için güzel bir fondöten. Açıldıktan sonra 2 yıl kullanım süresi var benim için önemli çünkü her gün kullanmayınca bitmiyor uzun süre. Ama Pompasız satılması ekstra maliyet yaratıyor. Şimdiki aklım olsa f&b fondöteni alırdım bıktım cakey duran full kapatıcı ten ürünlerinden. 

  10 aralık 2022 15:28


  5

  202.  orta derecede kapatıcılığı olan ve bende sivilceye sebep olmayan fondötendir. benim elimde nc10 var, açık tenlilere uygun. kısmen mat bir görüntü bırakıyor diyebiliriz. tek olumsuz özelliği sürdükten birkaç saat sonra oksitleniyor. bunda kuru ciltli olmamın etkisi de olabilir.

  çok kapatıcı olmadığı için günlük kullanıma uygun. abartmadan az miktarda kullanıyorum ben.

  ayrıca güneşe karşı az da olsa bir koruyuculuğu var spf 15 olarak belirtilmiş. 

  22 temmuz 2021 12:20

  201. Kapatıcılığı yüksek ve özellikle kış aylarında kullanıyorum çünkü yapısı yoğun ve 1 pompa benim cildime yetiyor. Sünger kullanmayı sevmediğimden ötürü fondöten fırçası ile uyguluyorum. Ürünün pompası ayrı satılıyor.  Açık tenliyim kullandığım renk NC20. Bu arada findation.com 'a girip size en uygun fondöten markası ve tonunu girdiğiniz zaman diğer markalardan size uyacak tonları gösteriyor. Ben bütün fondötenlerimi bu şekilde aldım şimdiye kadar da yanılmadı.

  31 mayıs 2021 12:42

  200. 10 yıldır kullanıyorum bu fondoteni. Karma ve sivilceye meyilli bir cildim var. Onun için cildime uyguladığım ürünleri kolay kolay değiştirme cesaretinde bulunamıyorum. Bir kere değiştirme gafletinde bulundum ve yine mac'in waterweight fondotenini denedim ama inanılmaz sivilce yaptı. Studio fix fluid'i nemli süngerle uyguluyorum,asla kalıp gibi durmuyor ve çok iyi kapatıyor. Asla sivilce oluşumuna sebep olmadı. Numaram nc20. 

  8 şubat 2021 20:19

  199. Kapatıcılığını çok beğendiğim bir fondöten, tenimle çok iyi bütünleşiyor. Kapatıcılığı ortadan yükseğe doğru diyebilirim. Renk skalasının geniş olması da çok iyi bir avantaj bence. 

  26 aralık 2020 17:38 6 ocak 2021 00:19


  3

  198. Kapatıcılığı oldukça iyi, sivilce de yapmıyor ancak çok yoğun bir kimyasal kokusu var o nedenle yalnızca düğünlerde kullanabiliyorum. Günlük makyajda bb kremleri ya da yves rocher fondotenleri tercih ediyorum. Yves rocher'in kapatıcılığı orta ancak kokusu ve duruşunu seviyorum.

  2 eylül 2020 00:19

  5

  197. Benim çok beğendiğim bir fondöten azıcık sürmenize rağmen çok örtücü. Benim yüzümde çok koyu renkli sivilce izleri var onları tek katta kapatıyor kalın surmememe rağmen. Bitişi de ne parlak ne mat gibi orta karar. parlak bitişlilik için altına ona göre bir baz kullanılabilir bence. cildiniz Güzel nemlendirilmisse cilt ile bütünleşiyor. aksi taktirde kötü duruyor. Fakat fiyatı çok pahalı olduğu için artık elim gitmiyor. Keşke bu kadar pahalı olmasaydı.

  1 eylül 2020 17:08 1 eylül 2020 17:11

  196. özel günlerim için aldığım kapatıcılığı harika olan bir fondöten. porselen makyajın çok sırıtmayan doğal bir hali oluyor. renk skalasının çok geniş olması bence bir avantaj. doğru renginizi bulunca gerçekten bütünleşiyorsunuz bu ürünle. kuru ciltli olmama rağmen yine aynı markanın bazını sürünce cildimde kurutma yapmıyor.

  süngerle daha az kullanarak günlük hayatımda da uyguluyorum.

  11 ağustos 2020 15:24