yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • oylar (31)
  • medya (2)
  5

  52. Kahverengi, içinde minik ışıltılar barındıran göz kalemi.

  Girdileri okuyunca ben başka bir ürün kullanıyorum herhalde deyip ismini kontrol ettim. 

  Benim çok severek kullandığım üründür, hatta bitirmeye yaklaştığım ilk göz kalemi diyebilirim. Benimkinin sürümü çok kolay, çok yumuşak da değil sert de. Akma problemi yaşamadım çünkü göz altına veya içine sürmüyorum. Üst kirpik diplerine sürüp hafif dağıtılıyorum, dağıtmaya çok müsait bir ürün. Çok sert bir görünüm elde edilemiyor, hemen sabitlenen bir ürün de değil ama akıp gitti de diyemem. Ürünlerde kalite farkı mı var acaba bu kadar farklı yorum tuhaf geldi bana.

   Edit: ucuna biraz fixplus sprey sıkınca sürümü inanılmaz kolaylaşıyor ve kalıcılık artıyor. 

  12 mart 14:40 12 mart 14:41

  51. asla jilet gibi eyeliner süremeyen biri olarak günlük makyajımda her gün kullandığım kalemdir. öncelikle göz kapağıma sürüp daha sonra gözümün kenarına bant yapıştırıyorum ve dağıtıyorum, dağıtılmış eyeliner görüntüsü hazır.

  1 eylül 2022 21:16

  1

  50. Bu kalem için kalıcılığı çok iyi, mükemmel vs yazanlar hangi kafayla yazdı çok merak ediyorum. Hayatımda bu kadar akan, kalitesiz bir göz kalemi daha görmedim. Çok çok ince bir şekilde kirpik diplerime belli belirsiz uyguladığım halde 1 saat içinde panda gibi oluyorum ki daha tam anlamıyla yaz bile gelmiş değil. Bir de Yüz terlemesi, hava sıcaklığı gibi faktörler eklenince herhalde sürmek pek de mümkün olmayacak.

  Asla almayın, bu hayat pahalılığında 120 liranızı çöpe atmayın. Enayiliğimi tescilleyen ürünlerden biri oldu mac teddy. Zaten Yukarıda defalarca yazılmış, 16 liraya essence'in teddy'sini alın daha iyi.

  7 haziran 2021 16:55


  3

  49. Influencer, makeup artist tayfanın abartı methiyeleriyle gaza gelip aldığım sıradan bir göz kalemidir. Rengi gerçekten çok güzel bir kahve. Güzel de dağılıyor fakat parasını hak edecek hiçbir özelliği yok. Göz kapağında far olsun diye dağıttığınızda simleri kayboluyor. Göz içi için hiç uygun değil akmaya çok müsait. Kirpik dibinden de oynamaya müsait. Beaulis in asansörlü kalemlerinden copper rengi buna çok yakın. Göz içinde kalıcılığı da daha iyi üstelik. Tekrar almam ve önermiyorum.

  23 ocak 2021 13:57

  48. Kızıl-kahve ışıltılı rengine hayranım. Fakat kalıcılık konusunda yetersiz olduğu konusuna katılıyorum. Bu kalemle match edeceğim doğru far arayışım ise sürmekte. O tonu da bulduğumda asla vazgeçmeyeceğim.

  15 aralık 2020 15:51

  3

  47. far bazına rağmen göz yaşı gibi patır patır akmasaydı ömrümün sonuna kadar başımın tacı eder almaya devam ederdim çünkü harika bir renge sahip olan göz kalemi. başta benim gözlerim fazla nemli herhalde ondan akıyor, bir süre sonra o yüzden dağılıyor falan deyip far bazı üstüne pudra geçerek bile kullandım. o şekilde tamamen akmasa da yine de uzun ömürlü olmadı bende. en sonunda göz ucuna çok getirmeden çok az ve kontrollü bir şekilde dokundurup, üstünden de bir fırçayla hafifçe geçip dağıtarak far niyetine kullandım. öyle daha iyi durdu çünkü far olarak kullanmaya son derece uygun harika bir rengi var. zaten fazla yumuşak yapısıyla dağıtmaya çok uygun olduğundan, öyle fazla uğraşmadan kendi kendine dağılıyor çoğu zaman. muadil gösterilen, hatta ondan daha kalıcı olduğu için birçok kişi gibi severek kullandığım göz kalemleri var, mesela beaulis copper gibi. yalnız bu kalemin rengini tam olarak yakalayamıyor hiçbir marka zaten sorun da orada. o yüzden mac'in ne yapıp edip bu kalemin yapısını değiştirmesi gerekiyor bana kalırsa. çünkü gerçekten yazık oluyor böyle.

  27 ağustos 2020 21:58

  46. Çok methedildiği için vodafone kodu ile aldım. Belki de ben buradaki süslüler gibi kullanmasını beceremiyorumdur. Lakin, ela gözlerimde bazsız yağlı göz kapaklarımda sağa sola bulaşan bir kalem olmaktan öteye gidemeyen göz kalemidir.

  İndirimsiz haliyle asla almazdım,ki 59 lira bile bence çok bu kalem için.

  Koyu kahve üzerine pembemsi daha baskın olarak bakırımsı ışıltıları var. Kesinlikle sim sim durmuyor.

  Bir de baz ile deneyip düşüncelerimi güncellerim.

  Muadili denilen beaulis 198 copper ile farkları;beaulis sabitleniyor, fiyatı ucuz ve çok hafif daha koyu duruyor sanırım kahvesi daha koyu olduğundan.

  27 ağustos 2020 17:43 27 ağustos 2020 18:47


  3

  45. Bence en güzel kullanımı göz altına ve üstüne sürüp ince bir fırça veya kulak çubuğuyla yaymak olan göz kalemi. Yapısı fazla yumuşak ve dağılmaya müsait olduğu için gözde keskin bir duruş için kullanmak pek mümkün değil. Ben en azından kendim dağıtıp buğulu bir görüntü yakalıyorum; kendi dağıldığı zamanki duruşu hiç hoşuma gitmiyor. Renk ile yapı performansı birbirine zıt bir ürün. 

  19 haziran 2020 02:24

  3

  44. Eliz fındık'ın verdiği bir kodla indirimli haliyle almıştım. Asla fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. Ne göz kapağında ne göz içinde asla kalıcı değil hemen akıp gidiyor. Bitince bir daha almam

  18 haziran 2020 04:18

  43. rengi duruşu muhteşem ama hiç uzun soluklu kullanımlık değil hemen akıyor bu sebeple alt kirpik dipleri için uygun bana göre.

  20 nisan 2020 08:52