sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (729)
 • medya (31)

1. ben kendisini makyaj hakkında çok da yetenekli bulmadım, öyle mükemmel işler çıkardığı makyajlar da yok zaten bana göre. genellikle yüksek fiyatlı ürünlerle sıradan makyajlar çıkarıyor, koleksiyonundaki en pahalı markası loreal olan insanlar bile çok daha inanılmaz değişimler gerçekleştirip, çok daha farklı, gündemi ve modayı takip eden makyajlar yapıyorlar.

ancak şunu da belirtmek isterim ki sadece makyaj için takip ettiğiniz 2 3 kişi olması zaten yeterli. eğer sizi doyuruyorsa, yüz şekli ve kullandığı ürün fiyatları sizinkilere yakın olan birilerini bulduysanız sorun yok. asıl önemli olan ürün yorumları ve youtuber ların güzellik sırları. çünkü milyonlarca cilt tipi var, her insanın alım gücü farklı, milyonlarca ürün ve yeni çıkan marka var. ve siz bunların cazibesine kapılıp alabiliyorsunuz. durum böyleyken birilerinin size bunları anlatması lazım. tek kişinin ağzından çıkana da güvenemezsiniz ve birçok farklı çeşit bünyedeki sonuçları görmeniz için çok kişi takip etmelisiniz.

durum böyle olunca makyajmıdedin kanalının sahibesinin talep edilebilir bir yanı olduğu kesin. ürün yorumları güzel, objektif, esprili bir dili var. kiehl's markasını çok övüyor, cilt bakım rutini videosu mükemmeldi bu arada. zaten ondan duydum ve almak için can atıyorum şimdi. umarım fos çıkmaz.

bu arada her ne kadar vlogger ların ürün tanıtımları vs. önemli ve izlenesi olsa da ömürleri oldukça azaldı diye düşünüyorum. çünkü yaklaşık bir yıl sonra falan herkes sadece buradan ürün önerileri alacak gibi bir izlenimim var.

18 ağustos 2014 15:47 18 ağustos 2014 15:47

2. Ben bu vloggerı çok sevdim. Kısa bir süre önce instagram ve youtubedan takibe almışken, bir de dün duygu özaslan'la tag videosu yapmalarından sonra yorumumu yapmak istedim. Yaptığı makyajları sade ve güzel buluyorum, marka konusunda da oldukça seçici davrandığı belli, bir ürün için "severek kullanıyorum." derse güvenilebilecek biri olduğunu düşünüyorum. Onun dışında oldukça da eğlenceli bir kişiliği var sanırım, ben izlerken oldukça güldüm dünkü tag videosunu. Ayrıca "guerlain"i "görlan" değil de "gerlen" olarak telaffuz ettiği için de ayrı bir hoşuma gitti. Doğrusunu öğrenip, yaptığı işe gereken önemi verdiğini düşünüyorum. İleride daha çok videolarını görmeyi istediğim vloggerlardan biri.

24 ağustos 2014 14:32

3. herkes instagram hesabındaki makyajlarını değerlendiriyormuş ben farketmemiş, bir önceki girdimde youtube hesabını değerlendirmiştim.

youtube hesabıyla instagram hesabı arasındaki paylaşımlar arasında dağlar kadar fark var. öyle ki instagram hesabını görünce çarpılmışa döndüm bu o muydu dedim

-- instagramdaki makyajları ne kadar güzelse youtube daki makyajları o kadar çirkin ve basittir.

--instagrama ne kadar çok özen gösterirse( çekim kalitesi, paylaşım sıklığı, makyaj çeşitliliği vs.) youtube hesabını o kadar savsaklıyor.

--instagram üzerinde ne kadar güzel ve zarif görünüyorsa, youtube hesabında o kadar sıradan bir güzelliği varmış gibi hatta kendine saçına başına hiç özenmemiş gibi çıkıyor. (çekim kalitesinin payı olabilir)

--instagramdaki fotoğraflarındaki ten rengi ne kadar açıksa, youtube hesabında bir o kadar esmerdir.

bu liste uzar gider yalnız tek temennim instagram üzerindeki paylaşım kalitesi, çeşitliliği ve sıklığını youtube hesabına da yansıtsın. bir de allah aşkına ya instagram fotoğraflarını beyaz görünmek için ışıklı ortamda çekmesin ya da youtube da esmer görünmek için bronzer ı boca etmesin (ikisinden birini yapıyor anlamıyorum zira iki platform arasındaki renk farkı çok büyük, (gizlinot: )gerçekten merak ediyorum ten rengini büyük bir sırra dönüşüyor bu şekilde :D:D)

son olarak verdiği bilgileri, sohbetini, ve tarzını seviyorum ama gördüğüm aksaklıkları da eleştirmeden edemiyorum :))

24 ağustos 2014 23:48

4. Zaten igdan sürekli youtube kanalına twitter hesabına "e hani takip" minvalinde takipçi toplama çabaları rahatsızlık vermeye başlamıştı. Son videosunda (gizlinot: çantamda ne var) "deodorant dünyanın en güzel şeyi. Artık ozon zaten parçalanmaya başlamışken siz de bizim burnumuzun direğini parçalamayın da noolur deodorant kullanın" sözleriyle gösterdiği "çevre dostu (!)" yaklaşımı gözlerimi doldurdu. O dolu gözlerle göremeyip heryerden unfollow etmişim (Çok da güzel iyi etmişim)

26 ağustos 2014 16:00 9 haziran 2015 08:50

5. Ya ben galiba bu youtuberı öz ablammışcasına seviyorum. Yani hem işinin ehli hem hitabeti mükemmel hem esprili hem komplekssiz daha ne olsun?

Hala görmediyseniz instagramındaki 60'lar makyajına bir bakın derim, mükemmel ötesi. Sevimlilikten ölmezse nazardan ölecek diye çok korkuyorum.

29 ağustos 2014 01:09

6. youtube'ta hiçbir videosunu izlemedim, o yüzden onlar hakkında önsezi yoluyla bir şeyler yazamam. instagram hesabını da özenli buluyorum. fotoğrafların hem görüntü hem de kompozisyon kalitesi gerçekten çok güzel.

ancak.. ancak bana "bu malzemem var, bakın bu da var, aa bi de şu vardı." gibi geliyor üslubu/tavrı. yaptığı makyajlar da bir süre düzenli ve kaliteli "tutorial"lar izleyen insanların elindeki herhangi bir malzemeyle çıkarabileceği makyajlar. bence.

ama melodininmakyajı ile yaptıkları tag'leri çok eğlenceli buluyorum. o da ayrı.

4 eylül 2014 11:50

7. en sevdigim vlogger.izlemesi zevkli, digerleri gibi burnu havada degil, samimi

4 eylül 2014 20:38

8. Hem işini iyi biliyor hem de kendisine yoneltilen soruları özenle yanıtlıyor ..bir de bunlarin üstü espirili mi espirili daha ne olsun.. en faydali videosu hangisi diye sorarsaniz.. "mac rujlarim"

14 eylül 2014 23:07

9. ya bu kızı da taşlamayın be dediğimdir. duygu ile olan videosunda bana ağır kahkahalar attırmıştır, neyim var ki rapten gari ya ahagbhsjh

23 eylül 2014 20:58

10. En sevdiğim youtuberlardan biri oldu kısa zamanda.Oldukça esprili ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum,pr olayına falan da girmediğinden pek bir zevkle izliyorum açıkçası

23 eylül 2014 21:28