yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (8)

  1. Uzunca zamandır instagramdan takip ettiğim, buram buram organiklik, özen ve naturellik kokan bir girişimci hikayesi. Öncelikle sitelerinin linkini şöyle (link: https://mavilikapi.com/ mavili kapı) bırakayım. Çoğunluklu cilt bakım ürünü olmak üzere son zamanlarda çok moda olan kombucha çayı da satmaktalar. Ben kendilerinden ne zamandan beri alışveriş yapmak istiyordum ama kısmet sevgililer günü indirimine denk getirmekmiş. Sınırlı sayıda ve sadece kendi sitelerinden (gizlinot: instagramdan takip ettiğinizde sadece kendi sitelerinden değil birçok yerde ürünlerinin satışta olduğunu görebilirsiniz. ve en önemlisi eczanelerde bunlara dahil ki ben eczanelerin böyle testleri yapılmış, hayvanlar üzerinde test yapmayan, organik ve doğal ürünleri satmasını çok seviyorum. tabi bunu yaparken sağlık bakanlığından onay almadan sadece tarım bakanlığı onaylı özellikle "zayıflama" çayları gibi çayları satanları tenzih ederim.) Ürün gamları çok çeşitli olmasa da adım adım, deneye deneye kendilerini geliştirdiklerini ben görüyorum takip ettikçe ve zamanla artacaktır da. Ürünleri iyi gıda, iyi içecek kombucha ve iyi kozmetik olarak 3 ana gruba ayrılmış.

  İyi kozmetikte :

  Kombucha Etkili Bentonit Killi Yüz Maskesi

  Kombucha Etkili Yoğun Yüz Bakımı

  Keçi Sütlü Sabun

  Kombucha Sabunu

  Saç Bakım Balmı

  Sarı Kantaron Cilt Bakım Kremi

  Yüz Bakım Kremi – Kombucha Etkili

  Kombucha Etkili Yüz Toniği

  İyi gıdada :

  İlaçsız Giresun Fındığı / 500gr Vakumlu Pakette İç Fındık

  Yerli Tohum Mısır Unu 1kg ve 2kg

  İyi içecek kombucha :

  Kombucha Klasik

  Kombucha Baharatlı bulunuyor.

  Bugüne özel sevgililer günü paketinde :

  Kombucha Etkili Yüz Bakım Kremi

  Kombucha Etkili Bentonit Killi Yüz Maskesi

  Sabun

  2 adet 330ml Kombucha

  Yılbaşında da yılbaşı seti çıkarmışlardı ama zam gelir mi gelmez mi diye düşünürken almıyim garanti olsun demiştim ama sevgililer günü indirimini beklemedim daha fazla.

  Ben bu sevgililer günü paketine ek birde kombuchalı sabun aldım. Açıkçası ben inanamadım paketi elime aldığımda çünkü aşırı muntazam, çok özenli bir paket yapmışlar. Ambalajlar desen cam, her bir ürünün (gizlinot: sabun dahil) içinde neler olduğuna, nasıl kullanılacağına kadar güzelce anlatan prospektüsvari yazmışlar. Dün geceden beri bentonit killi sabundan önce kombuchayı denemek istedim ve 2 kere kullandım. Şimdiye kadar yüzümü 2 sabun kalıbı bitirene kadar yıkamıştım ve normal sabunlara oranla minimum geren, doğal zeytinyağlı limonlu sabunlardı. Bir aksilik olmadıkça ben artık yıkama jeliyle falan uğraşmam, aradığımı kombucha da buldum. Yıkayıp kuruladıktan sonra yüzde ne bir gerilme ne de arınmamışlık hissi oluşturuyor. Sanki cildimin rengi açtı gibime geldi. Kokusu çok kendine has (gizlinot: çaylı gibi bitkisel gibi ama anlat desen anlatamam) ama aşırı güzel. Dün gece nemlendirisini de kullandım, biraz zorlandım açıkçası kavramakta çünkü biraz fazla geldi gibi cildime ama bende biraz fazla aldım ayarlayamayıp. O yüzden hemen emilmedi ama sabaha bebek gibi bir ciltte uyandım. Kokusu efsane; mentollü ve çok ferah. Haftasonu çaylarını denicem. Sırada toniğini almak var.

  ilgili medya:
  8
  14 şubat 2019 10:37 14 şubat 2019 10:44

  2. sözlükte bir önceki girdiye tesadüfen denk gelerek tanıştığım marka ve iyi ki de tanışmışım diyorum. böyle güzel bir markanın duyulmamış olmasına da çok şaşırıyorum. mart ayından beri ürünlerini kullanıyorum yorumlarımı bırakayım şöyle. ayrıca cildim kuru ve hassas onu da belirteyim.

  kombucha etkili yüz bakım kremleri : hem yoğun hem de normal olanını kullandım. özellikle yoğun olanı kışın egzamalı yüzüme iyi gelen tek krem oldu. yaz geldiği için yoğun olanını bıraktım. cildim aşırı kuru olduğu için saat başı krem süren ben bu kremlerle saatlerce nem ihtiyacımı karşılayabiliyorum. ayrıca diyelim ki kremi sürdünüz ama çok sıcakladınız yarım saat sonra yüzünüzü yıkadınız kremin yumuşaklığı hala duruyor. diğer kremlerde su değdiği an kağıt gibi olan gerilen kreme koşmamı gerektiren yüzümden eser yok artık.

  kombucha etkili bentonit killi maske : kolalı jelibon gibi kokuyor ve inanın cildi bebek gibi yapıyor. yaptıktan sonra cildimi germeyen bana krem sür diye bağırmayan bir maske.

  sarı kantaron bakım kremi : kesinlikle mucizevi bir krem. yara izlerini geçiriyor. sivilcelerin sönmesine yardım ediyor. bir yerinize bir şey olduğunda mesela yandığında veya kesildiğinde sürüyorsunuz acısını alıyor.

  göz çevresi bakım serumu : çok güzel nemlendiriyor. hele şu sıcak yaz günlerinde buzdolabında saklıyorum ve böyle göz altı bölgeme sürerken verdiği ferahlık hissi mükemmel oluyor. gözüme çok küçük görünmüştü hemen bitecek gibi gelmişti ama öyle kolay kolay bitmiyor bunu kullanmaya başlayalı 1 ay oldu etkilerini çok bilemiyorum nemlendirme dışında.

  Mutlaka sayfalarına göz atın. İleriki zamanlarda deodorant ve toniklerini de almak istiyorum.

  15 haziran 2019 19:38