yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  1. Dört gözle ülkemize gelmesini beklediğim ve Watsons Haziran katalogunda 50 tl lik fiyatıyla arz-ı endam eden makyaj bazı.

  Son zamanlarda yabancı youtuberlarda sürekli görüyordum ve ilgimi çekiyordu. Spf 20 mevcut ve makyajın kalıcılığını tüm güne uzatma gibi bir iddiası var.

  Bu indirimsiz zamanda gelmesi hiç iyi olmadı ama neyse.

  28 mayıs 2015 12:07

  2. Uzun süre önce buradaki rossmann'nın %20'lik indiriminde endindiğim yüz bazı.

  Dediğim gibi uzun süre olmasına rağmen sadece bir kez kullanabildim maalesef zira ertesi gün nurtopu gibi bir sivilcem çıkmıştı. Tek kullanımda suçu baza atmak elbette olmaz, sonuçta emin olamaz insan ama daha önce kullandığım bir başka baz da -ki o da silikonlu idi- sivilce yapınca gözüm korktu açıkçası. Bu yüzden şimdilik çekmecemde kuzu kuzu yatıp bir şans daha verilmesini bekliyor kendisi(gizlinot: swh).

  Bunun dışında akışkan yapıda, sürümü kolay, cam şişesi şık olan bir ürün. Ve evet, üzerine uyguladığım fondöteni daha pürüzsüz göstermişti ve sanırım kalıcılığı da artırmıştı biraz.

  28 mayıs 2015 15:17

  3. makyajın kalıcılığını ciddi anlamda uzatıyor. yağlı cildimde 4 saat sonra parlama yapmaya başladı ama çok rahatsız etmedi pudra ile üstünden geçtim. benefit bazımı şimdiden solladı.

  26 ekim 2015 09:31


  4. yağlı cildime en iyi gelen bazlardan biridir. makyajı iyi tutar, kurutmaz.

  25 nisan 2016 16:34

  5. Max factor miracle match fondötenle kullanımda cildimde fondöteni parçalarına ayıran yüzümde bütünlük sağlamayan bir baz oldu.

  Neden bütünleşmesini hakkında pek bir fikrim olmasa da zaten cildimde sivilcelenmeye sebep olduğu için kullanmaya korkuyorum muhtemelen de cilt yapısıyla alakası var sivilce oluşumunun fakat ciltle bütünleşmemesi konusunda cildimi nemlendirmiş ve ölü deriden arındırmış olmama rağmen böyle bir sorun yaşadım. Şimdilik uzun bi süre kullanmayı düşünmüyorum

  11 aralık 2016 15:47

  4

  6. Bol bulunup almıştım. Güzel mi güzel, kötü diyemem. ama çok övesimde gelmiyor fiyatından dolayı.

  23 mayıs 2018 21:31

  7. Bende sivilce yaptığına emin olduğum ürün. Tam sönme aşamasındayken kullandığım birkaç saat sonrası yeni sivilceler hediye etmiştir.

  2 temmuz 2018 06:56


  8. birçok makyaj bazı gibi içinde bulunan silikon sayesinde üzerine sürülen ten ürününe harika bir zemin oluşturmak ve cilde anlık da olsa yumuşak bir görüntü vermek dışında bir amacı olmayan spf 20 içeren makyaj bazı. açıkçası kullandığım dönemde ten makyajımın kalıcılığını artırmak gibi bir etkisini göremedim. sadece uyguladığım fondötenin ciltle daha kolay bütünleşip, pürüzsüz bir şekilde yayılmasına olanak verdi. tabii bu açıdan esas amaçlarından biri olan fondötenle cilt arasında bariyer görevi görmesi anlamında işini iyi yapan bir ürün.

  yapı ve görünüş olarak bahsetmek gerekirse, beyaz renkte losyondan biraz daha kıvamlı yapıya sahip. bu sayede cilt tarafından çok çabuk emiliyor. ayrıca cilde parlak ya da yağlı bir görüntü vermiyor ilk sürdüğünüzde. yani daha ikk sürdüğünüz anda bile kadifemsi bir cilt elde ediyorsunuz. çok yoğun bir yapısı olmaması, cilde sürülen fondötenle kolay uyum sağlaması açısından güzel bir şey. onun dışında ciltteki sivilce, siyah nokta vs gibi kusurları gizleme ya da fondötenin kalıcılığına etki ederek, makyajın daha uzun ömürlü olmasını sağlamak gibi bir etkisi bence yok. kendi gözlemlerime göre de, en iyi ince yapılı fondöten ya da renkli nemlendiricilerle anlaşan bir baz bu. cilt dokusunu anlık olarak düzenleme ve cildi fondötene hazırlama açısından başarılı. öyle cildi tamamen mat ya da krem sürmüşsünüz gibi parlak ya da nemli göstermiyor. zaten bu yüzden olsa gerek birçok ciltle ve farklı yapıdaki fondötenle kolay uyum sağlıyor. bende kullandığım süre içerisinde herhangi bir sivilcelenmeye neden olmadı açıkçası. bu açıdan beğendim. ayrıca tıpkı fondöteni gibi bu bazında spf 20 içermesi, onun gibi 30 ml'lik pompalı cam şişede satılması, bu sayede kolay uygulama imkanının olması gibi olumlu özellikleri düşünüldüğünde indirimlerde uygun fiyatlı bir baz arayışında olanlar için tercih edilebilir. yalnız sadece makyajınızın kalıcılığını artırması için tercih edildiğinde başta da dediğim gibi yeterli olduğunu düşünmüyorum.

  14 kasım 2019 16:07

  9. herhangi bir etkisini göremediğim baz. fondötenin altına kullandığımda da, fondöteni tek başına kullandığımda da herhangi bir etkisini gözlemleyemedim.

  15 temmuz 2020 19:23