yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (2)

  1. Sleek in bi metalik rujuna denk geldim gratiste scandalous adi. Parlak bir rengi var dudakta cok guzel duruyor. Hazir indirimdeyken onu almayi dusunuyorum baska boyle rujlar bilenler var mi? Metalik diye geciyor ama simli rujdan farkinin ne oldugunu da anlamadım. Degisik bi yapisi var bakmanizi oneririm :)

  edit:imla

  (yazar: pink jedi) uktesi

  26 aralık 2016 15:34 26 aralık 2016 15:37

  2. bu başlığı tekrar canlandırmak istiyorum, kylie'nin de meşhur ettiği metalik likit ruj'lardan sonra ben de deli gibi metalik likit özellikle kalıcı ruj arıyorum ama maalesef bulamadım :( şöyle bir link buldum deniycem ama beni çok tatmin etmedi, önerisi olan var mı ?

  https://www.youtube.com/watch?v=Eh-kuZYua7Q

  1 haziran 2017 15:19

  3. Yahu kızmayın ama bir bana mı anane rujunu çağrıştırıyor bunu gördüğüm yere yanık platin saç ve buruşuk dudak üstü ikilisini yapıştırasım geliyor jdmdkd 

  1 ekim 2017 21:06


  4. Yok mat ruj, yok likit mat ruj, yok nude renklisi, yok bordosu moru, yok glosslar bilmemneler derken kapitalizmi besleyen kozmetik sektörünün kadınlara sunduğu son trend.

  1 ekim 2017 21:35

  5. nyx COSMiC METALS LiP CREAM'lerden comet's tail rengini denedim. bende sıvı amonyum nitrat içmişim gibi durdu uçuk bir renk olduğu için ama podyum ve (sade renklerde olanları) gece makyajlarında şık duruyor bence.

  1 ekim 2017 21:39

  6. yıllardır moda olmasını beklediğim akım... görüşlerimi yazayım.

  Uyarı: metalik rujlar içerisinde sim ya da parlaklık veren başka tür pigmentler barındırdığı için genel anlamda, bu simler dudağa yapıştığından kurtma yapabiliyor. metalik ruj kullanacaksanız likit olsun olmasın bi lip balm sürün altına derim :)

  maybelline: trye yeni gelmiş metalik rujları. gelen renklerin çoğu birbirlerine yakın renkler. amerikadakilerden farklı bi seri olarak gelmişler. elimde bi tek gunmetal var.siyah/mavi bir renk. rengi güzel ama metalik gibi değil de nası desem... alüminyum folyonun önüne metalik ruj desem arkası gibi bi etkisi oluyor. rujlar genel anlamda çok homojen dağılmıyor ve çok opak da duramıyorlar. gunmetalın sürümü kesinlikle fırçayla desteklenmeli. temptalianın sitesindeki görüntülerle karşılaştırdığımda trye getirdikleri kesinlikle en sıradan ve kalitesiz olanlar. başka markaların gelmesini bekleyin derim. elbet beğendiğiniz rengi bulursunuz.

   sleek: 3 rengi de mevcut bende. dudaklara düzenli bakım yapılırsa ve base lipbalm uygulanırsa dolma durumu olmuyor. metalik görüntü konusunda maybellineden bi tık daha iyi ama gene de ahım şahım bir metalik mi? hayır. sleekin bazı likit rujlarında (özellikle koyularda) olan homojen dağılmama özelliği üçünde de mevcut değildi. kurutması ve sürümü likit ruj gibi. daha iyi değil daha kötü de değil. copper rengini tavisye ederim. diğer ikisi gene sıradan.

  nyx: yıllardır bünyesinde metalik bulunduruyor bu marka lakin ankarada mevcut değil. deneyemedim :(

   urban decay: 3 rengini denedim 1 rengini aldım. big bang ya da bang bang adındaki (hatırlayamadım) parlak pembe ruj bendeki. yapısı yumuşacık. sürümü kolay. homojen dağılıyor. fazlasıyla opak duruyor. çok güzel parlıyor. tek şikayetim yapısı yumuşak olduğu için sürerken ezebiliyorsun ve kalıcılığı normal. yeme/içmeden sonra yenilenmeli.

   mac frost: macin linedaki metalik ruj serisinin ismi. bu koleksiyondan 5-6 tane rujum var. rujdan ruja göre yapıları değişmekte. daha ekstrem renklerin yapıları çok ince ve çok renk vermiyorlar. (ki mantıklı...) kalıcılıkları da çok iyi değil. muhtemelen sheer oldukları için. gene de kullanıyorum sık sık. daha gündelik kullanılabilir renklerin ise dudaktaki kalıcılıkları çok iyi. en çok tercih ettiğim meltdown. koyu tonlu olanların ise dudak kalemi ya da fırçayla sürülmesini tavsiye ederim. onların da kalıcılığı iyi. parlaklıkları güzel.

  mac metallic: bu sezon için çıkarılmış "gerçek" limited metalik ruj serisi. bu koleksiyondan da 4-5 rengim var. frostlardan farkı dudağa sürüldüğünde daha "bütünleşik" bir parlaklık sağlıyor. farklı renklerin opaklığı gene az. ama günlük renklerin opaklığı çok iyi. kalıcılıkla ilgili bir sorun yaşamadım bunlarda da.

   

  golden rose: kalem metalik rujlardan 3 rengini aldım. 02, 04 ve 07. yapıları baya sert. lip crayonlar gibi olmalarını bekliyodum ama pek değilmiş. sürmek zaman alıyor biraz. dudağı baya kurutuyorlar. kalıcılığı görmek için 7yi evde sürüp bekledim. yaklaşık 1 saat sonra yeme içme yapmamama rağmen tüm metalikliği gitmiş geriye sadece çingiş pembesi kalmıştı. kalanı dudağımdan temizlemeye çalıştığımda da çıkmadı. 4 numarada da benzer bi durum söz konusuydu. lip tint gibi renkler çıkmıyor. 2de bu durumla karşılaşmadım ama rengi diğerlerine göre açık. ondan olabilir. bordo gibi koyu renkleriyse denemedim daha.

  başka seriler geldikçe deneyimlediğim sürece burayı güncellerim.

  edit1: golden rose eklendi.

  1 ekim 2017 22:47 3 ekim 2017 21:47

  7. her ne kadar kendime pek yakıştıramasımda özellikle metalik matlar bence de çok hoş duruyor. sleek markasının son çıkardığı renklerini beğendim ama sanki pigmentasyonu az gibi geldi. yine de bence hoş duruyor dudakta.

  2 ekim 2017 15:36


  8. maybelline’in yeni çıkan metalik rujlarından molten bronze wnw comfort zonedaki yanardönerli renge benzeyen çok hoş bir metalik ruj yapısı da oldukça kremsi 

  yakında baya karaborsa olur gibi hissediyorum merak edenler ilk indirimde bakmalı bence

  2 ekim 2017 19:16

  9. kimde görsem dudakları kırışık gösteriyor babaanneden hallice,sevemedim

  3 ekim 2017 07:29

  10. sleek'in mettallic matte me serisinden roman copper rengine sahip olduğum metal yansımalı (gizlinot: ???) rujlara verilen ad (gizlinot: ???)

  genel olarak metalik rujlara bayılırım en azından kalın güzel dudaklarda güzelce sürüldüğünde çok güzel göründüğünü düşünürdüm kendim de simli farlarla lipbalmını yapmaya çalışırdım (gizlinot: hafif hüsranlı) o yüzden sleekte görünce direkt aldım.

  renk açısından iyi, ama günlük kullanım için tercih edeceğim bir renk değil çünkü tenimi soluk gösteriyor. ten rengimle yakın bir renk olduğundan kendime yakıştırmadım.

  bende şöyle yapıyorum, gül kurusu bir rujumun üstüne bu metalik ruju sürüyorum zaten %100 opak olmadığından ve dudağımı kapatmaya da çalışmadığımdan pembe alt tonlu bir metalik oluyor. hafta sonları daha yoğun makyaj yaptığım için bence kullanılabilir de bir renk. elinde metalik ruj olup nasıl kullanıcam diye düşünenler farklı rujlarla karıştırsın :)

  3 ekim 2017 19:04