sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (1)

  1. içerisinde zararsız maddeler bulunan, paraben parfüm gibi kimyasallar barındırmayan ve fondöteninden pudrasına; kapatıcısından farlarına kadar pek çok ürün yelpazesine sahip doğal makyaj türü. bazı markalar sadece mineral makyaj ürünlerine yönelik üretim yaparken; bilinen pek çok makyaj markasında da mineral makyaj ürünleri bulunabilir.

  9 ekim 2013 17:33

  2. içeriğinde güneş koruma faktörü bulunan cinslerinin, flaşlı fotoğraflarda bembeyaz parlayacağı makyaj türü. Gelin makyajı için sıkıntılıdır.

  10 ekim 2013 08:12

  3. Yakın zamanda hayatımda ve kozmetiklerimde başlattığım bir kimyasal sadeleştirme kampanyası çerçevesinde yapmaya başladığım ve fena da olmadığını düşündüğüm makyaj turu. Bare minerals (veya Bare Escentuals) başlangıç kitini aldım, toplu olarak alınca hem ucuz oldu hem de tek tek ürün arayıp bulma zahmetine girmedim. Sete dahil olan ürünleri yazayım:

  Bare Minerals Prime Time primer (original)

  Bare Minerals Matte fondoten Spf 15

  Bare Minerals Well Rested kapatıcı spf 20

  Bare Minerals allık (kiss)

  Bare Minerals Mineral veil (original)

  Bare Minerals Beautiful Finish fondoten fırçası

  Bare Minerals maximum coverage kapatıcı fırçası

  Bare Minerals flawless face fırça (mineral veili uygulamak için kullandım)

  2-3 aydır sürekli hepsini kullanıyorum. Sonuçlara gelirsek:

  -öncelikle mineral makyaj en baba fondoteni kapatıcıyı primeri yüzünüze sivasanız bile sorunlu ciltler için değil. Akneyi sivilceyi gözeneği vs kusursuz bir şekilde kapatmıyor. Eğer zaten hafif cilt makyajı yapıyorsanız ve akmayan kokmayan sağlıklı makyaj ürünleri istiyorsanız mineral makyaj doğru bir seçim, ağır kapatıcılık sevenler yanaşmasın bence.

  -güneş koruması gayet güzel, yaz güneşinde mutlaka mineral fondotenin altına ayrıca yüksek koruma faktörlü bir krem sürüyorum ama yılın geri kalanı için güneşe hassasiyeti fazla olmayan ciltleri kurtaracak bir güneş koruması var. çinko oksit gayet sağlıklı bir koruma sağlıyor bence.

  -ürünlerin toz olması ve fırçayla uygulanmaları gözünüzü korkutmasın, nasıl uygulandığını öğrenmek çok kolay ve bir kere öğrenince kesinlikle geleneksel cilt makyajından çok daha kısa sürüyor. Fırçayla 1 defa geçmek yetiyor kapatıcı ve fondoten için.

  -bu setteki kapatıcı hayatımda kullandığım en iyi kapatıcı bile olabilir, en doğal şekilde inanılmaz aydınlatıyor göz altını. Fakat göz altı torbalarımı kapatmadı toz yapısından ötürü. Torbası olmayan morluğu olanlar mutlaka bir baksın derim. Ayrıca ince göz çevresi derisine minimum zararı veriyor.

  -Ürünler toz olduğu için bakteri üremesi gibi bir olay söz konusu değil. Çabuk sivilce çıkartan hassas ciltlere uygun bence. Şu geçirmezler ve rahatlıkla havuza denize girebilirsiniz. Fondotenle uyunacak kadar doğal bir fondotenmiş söylenenlere göre ama ben yine de yüzümü yıkamadan yatmıyorum.

  -Maalesef yalnızca kendi fırçalarıyla efektif olarak uygulanabiliyorlar. Allık için başka bir allık fırçası kullandım ve bir türlü verim alamadım allıktan. Ne farkı var fırçaların açıkçası bilmiyorum henüz, araştırmalarım sürüyor.

  -fondoten için cildiniz normal bile olsa mattan yana seçim yapın derim. Normal fondoteninin çok garip bir ışıltısı var ve sürüldüğü yeri yağlı gösteriyor bence. Belki çok kuru ve soluk ciltler deneyebilir bilemedim. Renk tonları çok çeşitli, mutlaka uzman birisi ile kendinize uygun tonu bulup öyle satın alın.

  -Tek başına fondoten sürmek yerine mutlaka primerini de alın. Maalesef tek başına fondoten ile altında primer olan fondoten çok farklı görünüyor. Mineral veil denen pudra son kat olarak sürülmeli ama ben her gün sürmüyorum, terleyeceksem veya makyajımın biraz daha uzun taze görünmesini istersem sürüyorum. Çok da gerekli bir ürün değil bence.

  -bütün bu masrafın en önemli iki artısı cildimin dengesinin çok daha iyiye gitmesi ve makyaj yapma süremin çok kısalması oldu. Gözeneklerim büyümüyor artık ve çok daha az gözenek temizliğime ihtiyaç duyuyorum.

  12 mayıs 2016 23:08 13 mayıs 2016 19:16

  4. bu alanda favorim kesinlikle youngblood. uzun süre kullandım, hiçbir şekilde cilde zarar vermiyor. düğün hazırlığı döneminde eve gelip serilip makyajı çıkarmadığım günlerde bile cildime maske etkisi yapıp ertesi gün hiçbir sorun çıkarmıyordu. ama kapatıcılık sıfır.

  kalıcılık konusunda ise 10 üzerinden 6,5'tan 7 verebilirim.

  12 mayıs 2016 23:11

  5. uzun zamandır jane iredale sıkıştırılmış pudrasını kullanıyorum. eskiden fondoten ya da diğer pudraları kullanırken yüzümü yorduğunu düşünmeye başladım. şu an yine her gün makyaj yapmama rağmen eskisi gibi yüzüm yorulmuyor, daha iyi durumda. o yüzden tavsiye ederim. tabi ki fondoten kadar kapatıcılık ve pürüzsüzlük sağlamıyor.

  12 mayıs 2016 23:53

  6. diyince bizim memlekette akla youngblood ve jane iredale gelir. goodguide'den falan araştırdığım kadarıyla jane iredale biraz daha sağlıklı duruyor. bazen turuncukasa'da bayağı indirime giriyor. geçen tam sepete attım alacaktım ki indirim bitti, sepetim birden 3 katına çıktı. kısmet olmadı. :) takipteyim.

  16 kasım 2016 00:11 ed.16 kasım 2016 20:06

  7. bu aralar şiddetle merak sardığım, makyajın en güzel ve sağlıklı hali. cilt tedavisi sebebiyle makyaj yapamıyorum yapsam da tüm malzemeler kuruluktan yüzümden pul pul dökülüyor bende aylardır sıfır makyajla dolaşıyorum fakat tedavim biter bitmez tüm ürünlerimi yavaş yavaş mineral makyaj ürünleriyle değiştireceğim. şimdiden markaları araştırmaya başladım fakat türkiye'de çok rağbet gösterilmiyor sanırım, ki nispeten uygun fiyatlı olan mineral makyaj markalarıyla, içeriğinde binbir türlü kimyasal olan popüler markalar neredeyse aynı fiyattalar. zararlı olana aynı parayı belki biraz daha fazlasını vereceğime hem ihtiyacımı görecek hem cildimi bozmayacak ürünleri tercih ederim daha iyi. hele bir de bu kadar uzun süre cilt tedavisi gördükten sonra her malzemeyi alırken ince eler sık dokur oldum. (cildim yağlı ve akneye meyilli, içeriği temiz olmayan ürüne tepki olarak direk akne çıkarır.)

  bildiğim kadarıyla da mineral makyaj ürünleri daha uzun süre gidiyor. hatta bu ürünlerle istenirse uyunabileceğine dair söylentiler/marka vaatleri olmasına rağmen o kadarını yine de hiç bir zaman yapmamaya özen göstermekte fayda var.

  elinizdeki kullandığınız ve memnun kaldığınız mineral makyaj markaları ve ürünlerini mesaj atarsanız çok mutlu olurum. :*

  13 şubat 2017 22:45

  8. yıllar önce cilt bakımına gittiğim merkezde tanıştım mineral makyaj ürünleriyle.toz olması sebebiyle son kullanma tarihi yok demeleri de cazip geldi açıkçası.çünkü asla fondöten bitiremiyorum, ayda yılda bir kullanıyorum. i.d. bareminerals markaydı benim aldığım.6 senedir kullanıyorum, düğün,yemek özel gün vb. zamanlarda. çok doğal duruyor, sanki birşey sürmemiş gibi.asla sivilce yapmıyor.bende fondöteni, Clear Radiance All Over Face Color diye bir ürünü ( bu harika birşey kesinlikle öneririm-çok güzel ışıltı veriyor) ve kapatıcısı var.kapatıcıyı kuruyken sürünce daha hafif bir kapatıcılığı oluyor, fırçayı ıslatıp sürünce daha yoğun. 6 yılda sadece kapatıcıyı bitirebildim,diğer ikisi hala duruyor.

  14 şubat 2017 09:13

  9. 8 senedir glominerals'ın sıkıştırılmış pudrasını kullanıyorum ve daha 3. ayın sonunda egzamamdan eser kalmamıştı. Sitedeki başlıkları görünce bu markadan bahsedilmemesine şaşırdım açıkçası.

  5 haziran 2018 14:48

  10. kraliçesi i.d. bare minerals olan makyaj grubu. keşke hala ülkemizde satılıyor olsaydı...

  5 haziran 2018 17:04