yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (48)
  • oylar (40)
  • medya (12)
  5

  1. elimde PK01, RD04, BE01, CR02 ve CR06 renkleri bulunan köpük dokulu likit ruj serisi. Mat görünümlü ancak yumuşacık bir yapısı var. dudağı pürüzsüz gösteriyor. yapı olarak da bir likit ruj yapışkanlığı veya normal ruj ağırlığı vermiyor.

  seride genel anlamda bütün renkler kırmızı alt tonlu. Pembe aldığınızda sitede gösterilen fotoğraftaki kadar pembe bir renk gelmiyor. kırmızının pembeye yakın bir tonu geliyor. ben bayağı beğendim. medyaya swatchları da ekledim.

  7 nisan 2020 20:51 7 nisan 2020 22:22

  5

  2. A'pieu yine yapmış yapacağını! Juicy pang likit allıklarından sonra sitede gördüğüm gibi hemen bir tane kaptığım tint. Ben ilk CR06 rengini aldım. Sonraki siparişimde de BE01 ve CR02 renklerini aldım. Hepsi o kadar güzel ki. Sanırım aradığım ruju buldum. Serideki tüm renkler birbirinden güzel, hepsini alabilsem keşke. Yapısı kadife gibi, dudakta asla ağırlık yapmıyor hissetmiyorsunuz. İndirimde fiyatını da kesinlikle hakettiğini düşünüyorum. Herkes alsın aldırsın!

  5 mayıs 2020 04:32

  5

  3. Rd04 ünün elimde olduğu ruj

  Yapısını inanılmaz beğendim ben. Bayıldım. Hiç hissedilmiyor ve dudağı kurutmuyor, yapış yapış asla olmuyor

  Lakin renkler göründüğü gibi değil sanırsam. Yani tek bir ürün ile bu çıkarımı yapmam ne kadar doğru bilemiyorum ama yorumlarda da genel olarak bundan şikayet edilmişti.

  Göründüğünden daha fazla turunculuk içeriyor bendeki. Hatta bende mac chili nin yarı opak hali gibi durdu. Ben çok beğendim, sarı alt tonluyum, rengi uydu ama daha soğuk alt tonlu olsam nasıl olurdu hayal edemiyorum.

  Yine de yaz için güzel olurdu be sanki öyle de. Yaz kaldırıyor canlı renkleri

  Duruş olarak bir şey daha eklemek istiyorum; dokusu çok doğal duruyor. Yani rengi çok da doğal bir renk olmamasına rağmen (ben doğal durması için fazla açık renkliyim, yoksa sarı alt tonlu esmer bir tende doğal durabilir bu renk. Hatta muhtemelen öyle olur) yapi olarak dudakta duruşu acayip doğal. Cuk diye oturmuş gibi...

  Be01 rengini de elde etmek için çıldırıyorum şu an. Önümdeki tek engel, cebimde beş kuruş kalmamış olması.. onu halleder etmez alcam

  Edit: elimde duruşunun fotoğrafını ekledim. Sağdaki hâli sürer sürmez bir peçete ile pıt pıt silinmiş hâli. Bir süre sonra renk, yüksek oranda sabitleniyor. Dudağımda duruşu elimden daha canlı ve bir tık daha şeftalimsi

  Edit2: be01 rengini de aldım. Yalnız o ne alakasizlik öyle fotoğrafla yahu? Rd04 e cok benziyor. Alt tonları hepsinin aynı sanırım, hepsinin şeftali. Yalnız gradyan sürünce be01 rd04 ten daha pembe duruyor, şükürler olsun ki aynı rujun farklı ambalajlısı değilmiş

  ilgili medya:
  1
  3 haziran 2020 17:02 26 haziran 2020 00:13


  5

  4. ruj sürmemiş etkisi yaratan tint (BE01). O kadar doğal duruşlu, o kadar hafif ve pürüzsüz ki ölücem şimdi aynaya bakmaktan. Ruj sürdüğünüz belli olmuyor. Ama dedikleri gibi iç tarafa sürüp dağıtmak gerek. Komple sürünce rujdan bir farkı yok. Ayrıca kalıcılığı günboyu filan değil çabuk geçiyor ama değer be. Diğğer renklerini almamak için ellerimi kırmaya hazırım şuan inşallah kendimi tutabilirim

  10 haziran 2020 16:04 10 haziran 2020 16:05

  4

  5. missha'nın meyvelerden ilham alarak seçilmiş, serinin çoğunlukla kırmızı tonlarından oluştuğu kadifemsi dokulu tint ile likit mat ruj arası bir dudak ürünü. şahsen benim bugüne kadar kullandığım dudak ürünlerinden gerek yapısı, gerekse dudaktaki duruşu yönüyle gerçekten çok farklı. ilk dikkatimi çeken dudağımda köpük gibi hafif ama bir o kadar da pigmentli bir duruşu oldu. dudağımı hiç kurutmadığı gibi, gerçekten de yok gibi durmasıyla ayrı bir hoşuma gitti. hani daha çok göz makyajına ağırlık verip, dudaklarda sanki kendi dudağınızın rengiymiş gibi duran bir ruj arayanlar için gerçekten güzel bir alternatif olmuş.

  bir kere doğal durması ve mat görüntüsüne rağmen kuru bir hissiyat vermemesi çok büyük bir artı. onun dışında bir süre sonra durdukça dudakta kendiliğinden dağılmaması ve bu sayede de parça parça bir görüntüye sebep olmayışı benim en sevdiğim yanı oldu. alt ve üst dudağımı birbirine yapıştırmaması da apayrı bir konfor kesinlikle. benim kullandığım be01 rengi seride en kullanışlı bulduğum, tam kararında bir renk. yalnız bir süre sonra içindeki kahvelik bir miktar da olsa turunculuğa dönse de, iyi ki bu rengi almışın diyorum her kullanışımda. çünkü renk yoğunluğu günlük kullanmak için bana göre gayet uygun. özellikle de benimki gibi pigmentsiz dudaklarda beni rahatsız etmeyen bir görüntüsü var. her şeyi iyi güzel ama tek bir kusuru var bana göre, o da hiç kalıcı olmayışı. sürdükten sonra zaten yok gibi duruyor ama aynı hızla da dudaktan yok olup gidiyor. onun için sık sık yenilemek lazım.

  özetle indirimde 50 lira civarına düşen fiyatıyla köpük kadar hafif ve bir o kadar da pürüzsüz dudaklar vaat eden bir ruj denemek isteyenlere önerebilirim.

  ilgili medya:
  2
  10 haziran 2020 22:25

  4

  6. be01 fig ve rd05 audi red renklerini edindiğim likit ruj.

  öncelikle renklerinden başlayayım. hadi rd05 sitede verilen görsellerdekine benziyor ama be01'in alakası yok. renklerin genelinde kırmızılık hakim olsa da be01'in turunculuğu daha ön planda. sitede ise pembe nude bir ruj gibi görünüyor, aldanmayalım süslüler. swatchı buraya bırakıyorum.

  yapısına gelecek olursam böyle köpük kıvamında, dudakta asla ağırlık hissettirmeyen bir yapısı var. likit ruj olması akla hemen likit mat rujları getirmesin çünkü bu rujda öyle sabitlenip dudağı kurutma gibi bir durum yok. aksine dudakları gayet nemli tutuyor. bir miktar bekledikten sonra bulaşma da yapmıyor. iyi rujdu ama bir kusuru vardı. dudağın iç kısmını iyi boyayamıyordu. parmakla iç kısma biraz daha ruj sürüp dağıtmak gerekiyor bunun için. tint özelliğini dudağımda çok deneyimleyemedim ama dün koluma swatchladıktan sonra duş alana kadar kolumdan uçmadığını  belirteyim.bu arada çook güzel bir kokusu var. çilek mi desem böyle böğürtlen mi desem kırmızı meyve kokuyor diyeyim.

  bence gayet şık, buzlu camdan bir ambalajı var. bu rujdaki en büyük problemim aplikatörüyle oldu sanırım. bir türlü anlaşamadık. hem büyük hem de dudak çizgisine sürerken sürekli bulaşma yaşadım. ayrıca ruju dudağa eşit bir şekilde uygulayamadığını düşünüyorum. belki benim beceriksizliğimdir bilmiyorum. aplikatörle sürdükten sonra parmağımla dağıtınca daha tatmin edici bir sonuç alıyorum.

  sonuç olarak sırf dudakta ağırlık yapmadan, kurutmadan, bulaşma yapmadan koyu renk ruj sürebilme imkanı sağladığı için diğer renklerini de denemek isterim.

  ilgili medya:
  3
  17 haziran 2020 12:50

  2

  7. Cr03 rengine sahibim. Plum bir renk arayışı ile almıştım ancak çok kırmızı çıktı.

  Sürümü ve dağılması kolay.

  Benim dudaklarımda kuruluk yaptı ve sürüm sonrası maalesef mat ruj sürmüşüm gibi bir etki bıraktı. Benim dudaklarım şimdiye kadar hiçbir mat ruj ile anlaşamadığı için muhtemelen bu şekilde oldu.

  Tahmin edileceği gibi meyve kokulu, sürerken yeme isteği doğuruyor.

  27 haziran 2020 14:23


  4

  8. Be01 rengini aldığım köpük mat likit ruj. Yapısı çok güzel, kurutmadan ve yapış yapış durmadan mat görünüm sağlıyor. Çok hafif hissediyorsunuz dudağınızı. Sanki bir şey sürmemiş gibi. Ben doğal durmasını sevdiğim için çok az sürüp parmakla dağıtıyorum. Tek sıkıntısı fotoğraflardaki renk ile gerçekteki farklı. Yine de kötü bir renk değil ama daha nude beklerken daha net bir rengi var yani kırmızı alt tonlu gibi. Zaten misshanın nude tonlarında bu sıkıntıyı yaşıyorum ama yapı olarak beni mutlu ediyorlar.

  30 temmuz 2020 09:53

  5

  9. Cr02 rengine sahibim. Dudağı kurutmamasını aşırı beğendim. Çünkü bir süreden sonra diğer rujlar benim dudağımda fiziki harita gibi duruyor. Rengini ben daha kahve alt tonlu, bordomsu beklerken kırmızıya yakın çıktı. Hafif uygularsam rengi daha güzel oluyor. Dokusunu çok beğendim. Kalıcılığı ve bulaşmaması diğer rujlara oranla daha yüksek. Ben beğendim severek kullanıyorum. Diğer renklerde de gözüm vardı ama hepsi kırmızı alt tonlu olduğu için bir süre daha beklerim. Fiyatına değer diye düşünüyorum. 

  30 temmuz 2020 10:53

  5

  10. muh te şem bir şey. dudaklarım kendiliğinden renkli dursun, sanki kanlı canlıymışım da onun verdiği renkmiş gibi dursun diyorsanız ten renginize göre doğal bir tonunu edinmelisiniz süslüler. asla kurutma yapmadığını da eklemeliyim.

  ben sarı alt tonluyum, dudaklarım ise bembeyaz. bir gram pembelik yok. doğal duracak, ağırlık yapmayacak bir ruj arıyordum. rd05 rengini edindim. duruşuna ve hafifliğine bayıldım. eğer isterseniz dağıtarak çok daha az sürüp yoğunluğunu, görünümünü kolayca ayarlayabilirsiniz. cr02 rengine de kafayı taktım, alacağım sanırım :) medyayı ekliyorum.

  ilgili medya:
  1
  5 ağustos 2020 11:28