yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (7)
  • medya (3)

  1. Ukte sahibi (yazar: rosegoldlotus)

  Missha alışverişim sırasında 21 numara testerını edindiğim missha'nın yeni bb kremi.

  Ürün yanılmıyorsam türkiye'ye yeni geldi ve ben de cilt bakım alışverişim sırasında gördüm. Hala o hayatının fondötenini bulamayanlardım, kiminin yapısı, kiminin rengi olmadı derken boş yere giden onca paradan sonra bu ürün çok hoşuma gitti açıkçası. 

  -Öncelikle 21 numara açık tenlilere olmayacaktır, buğday tenliler rahatlıkla kullanabilir, yalnız pembe alt tonlu olduğunu belirteyim. Zaman geçtikçe ciltle daha iyi bütünleşiyor. 

  -tanıtımında aydınlatma etkisi olduğu yazıyordu, kesinlikle de öyle. Ama ıslak bir görünümü yok, normal-saten bitiş denebilir.

  -geniş gözeneklerim var, altına baz uygulamadan sürdüm, buna rağmen dolma yapıp nokta nokta çirkin bir görüntüye sebep olmadı. (gizlinot: High end denen fenty’nin hydrating fondöteni inanılmaz gözeneklere doluyor mesela, fondöten sürmeseniz daha iyi)

  -tek katta verdiği renk eşitliği çok güzel, bana göre çok da yeterli. 2 kat da sürülebilir ama fazlası cakey gösterecektir.

  -sivilce ve lekeri kapattığını söyleyemeyeceğim, yalnızca görünümü hafifliyor.

  -bulaşma yapmaya müsait bir ürün, özellikle ilk sürdüğünüzde yapışkan bir hissi var. Fakat rahatsız etmiyor.

  -Yüzde ağırlık yapmıyor.

  -ilginç derecede güzel bir kokusu var.

  Edit:burun kenarlarında hafif parçalanma oluştu. 

  26 haziran 2020 12:55 26 haziran 2020 13:25

  2. Çok sevdiğim, çok sık kullandığım, çok kaliteli bir krem. Japonya'dan ihraç edilen bir ürün Ben de ne zaman gitsem alıyorum. Cildimdeki sivilce ve sivilce izlerini çok iyi kapatıyor ve yüzde potluk yaratmıyor. Benim favorim no.23 sand.

  26 haziran 2020 13:06 5 temmuz 2020 12:51

  2

  3. Cildimde pürüzlü bir katman, tabaka oluşturdu. Hiç sevemedim. Vanilla rengi tam anlamıyla Pembe alt tonlu bir bb krem ve benim cilt alt tonum da kırmızı olmasına rağmen kaldırmadı. Fazla geldi rengi. Çizgilere dolma yapabilir, görece kuru bir yapısı var. Denemeden almanızı önermem. Dikkatli olunuz.

  5 eylül 2020 14:51


  2

  4. Testerini kullanmıştım, hiç memnun kalmadım, büyük boyunu almam. Cildimle bütünleşmedi, güzelce oturmadı. Normalde yağlı bir cildim olmasına rağmen parça parça durdu enteresan bir şekilde.

  5 eylül 2020 15:08

  2

  5. Missha'dan son yaptığım alışverişimde 4 paket testerı gelmişti. Son günlerde birkaç kere deneme şansım oldu ancak hiç beğenmedim. Yüzde pütür pütür duruyor, sabitlenmiyor, parçalanıyor. Kapatıcılığı azdan ortaya ve bitişi de normal diyebilirim. Pudrayla sabitlediğimde karma/yağlı cildimde parlama yapmadı. Normalde günlük makyajımda missha cho bo yang bb krem kullanan birisiyim. O bundan çok daha pudralı, mat bitişli ve kapatıcı olmasına rağmen asla pürüzlü durmayan, cildimle çok güzel bütünleşen bir bb krem. Olmamış missha bu sefer yapamamışsın.

  3 ekim 2020 18:34

  6. Ürün bende her şans verdiğimde küçük küçük sivilceler çıkarttı. Bununla birlikte ciltle tam bütünleşmiyor. Bu nedenle memnun kalmadım. 

  19 ekim 2020 16:12

  1

  7. Cildim kuru/karma ve ne yaparsam yapayım o kadar parça parça duruyor ki verdiğim paraya yazık diyorum. Bulaşıyor , parça parça duruyor , pul pul duruyor yani o kadar korkunç bir hal alıyor ki inanamıyorum.Ne yapacağımı bilemiyorum verebileceğim kimse yok elimde öyle kalmış oldu.

  25 ocak 2021 19:13


  8. Kuru ciltlerin bu BB kreme bayılacağını düşünüyorum. Cildi kuru olmasına rağmen sivilcelenme yaşayanlar ise bu üründen vazgeçemeyecek çünkü tam da böyle bir cilde sahip olmama rağmen asla sivilce problemi yaşamadım. İlk sürdüğünüzde grimsi dursa da daha sonra kendi ten renginizle bütünleşiyor ve inanılmaz doğal duruyor hatta herkes yüzüne ne yaptın diye sormuştu. Ben 13 numara kullanıyorum beyaz tenliyim ve cilt alt tonum ne sarı ne de pembe sanırım nötr oluyorum. Özetleyecek olursak sivilceli ciltlerde asla sorun yaratmayan, kuru ciltlerde pul pul görüntü oluşturmayan, ten renginizle bütünleşen ve çok doğal bir parlaklık sağlayan bir ürün. Zaten Kore markası olduğu için oldukça güveniyorum çünkü Koreliler cildine gerçekten önem veriyor. 

  25 ocak 2021 19:14 31 ocak 2021 00:48

  9. Missha'nın internet sitesinden sünger setiyle beraber aldığım bb krem. Karma ve yağlı ciltlere oldukça uygun olduğunu düşünüyorum. Buğday tenliyim, 23 sand rengine sahibim. Nemlendirici sürdükten sonra uygulayınca ciltle çok güzel bütünleşiyor. Tek pompa tüm cilde yeterli oluyor. İlk sürüldüğünde gözenekleri belli ediyor ama birkaç dakika sonra tam oturuyor. Kapatıcılığı oldukça iyi. Cildi aydınlık ve sağlıklı gösteriyor. Sivilceye çok meyilli bir cildim var ve bu ürün sivilce yapmadı. Günlük rahatlıkla kullanabileceğiniz hafif bir ürün. Bittikçe alacağım. Tavsiye ederim.

  8 mart 2021 22:18

  4

  10. Sample olarak iki gün denedim. İlk sürüşte asla yüze oturmuyor sanki. Üstünden süngerle geçme ihtiyacı duydum. Sonra durdukça içten içe aydınlık cilde sahipmiş gibi efekt oluşturuyor. Yağlanma, kuruma, pullanma, gözenekleri fazladan belli etme gibi hiç bir sorunla karşılaşmadım. Yüzden yavaşça siliniyor gibi etkisi azalıyor ama geride hala aydınlık ve temiz bir görüntü bırakıyor. Güzel bir ürün.

  27 şubat 2022 23:37