4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar ()
  • medya (2)
3

1. 3-4 ay önce aldığım bu paleti en sonunda kullanmaya başladım. Genel olarak yorumlarım:

-renkler güzel paletin geneli sıcak tonlardan oluşsa da soğuk ve nötr tonlar da var

-palette birbirine çok benzeyen bir çok ton var. Morphe paletlerin 35 panlı olmasına takılmamak lazım, birbirini tekrarlayan renkler yüzünden

-sürümü kolay renklerin karışabilirliği güzel (ancak çok karıştırırsanız tonlar kayboluyor ve çamurlaşıyor)

-kalıcılık düşük. Her zaman kullandığım primer'ı kullanmama rağmen gözümde 8 saat durmadı bu farlar. Işıltılı renkler mat renklerden daha da çabuk siliniyor

Özetle 5 üzerinden 3.5 luk bir palet bu. Bir abh modern renaissance ya da kvd shade&light değil benim için.

17 ocak 10:26

5

2. Durun benim artık jaclyn hill paletim var.

İyi ki iyi ki almışım gerçekten hayal ettiğimin de üzerinde bir güzelliğe sahip. Bir kere renkler muazzam, the balm ın farları gibi tebeşirimsi yapıya sahip değiller. Yumuşak olmalarının getirisi olarak dökülme sorunu var ama göz ardı edilebilir. Renklerin hepsi palette neyse gözde de aynı rengi veriyor. Fırça ile uygulamada renkler soluklaşmıyor. Karıştırmada herhangi bir sorun yok, yumuşak yapılı oldukları için birbirleriyle çok güzel karışıyorlar. Şimdi ki aklım olsa balm ın farlarına asla para dökmezdim.

Paleti koymak için kendi oluşturduğum çekmecelere ek olarak eve Shop dan yeni bir tekli çekmece almıştım ama sığmadı. Şimdi el mecbur sarılarak uyuyacağız.

27 ocak 21:09

3. Jaclyn’a sonsuz teşekkürler ettiğim. Asla yanımdan ayırmadığım muhteşem palet.

Pigmentasyon 10/10

Mat farların yapısı 9/10 (koyu renk farklarında bazen yapışmalar olabiliyor ondan kırdım puanı)

Işıltılı farların yağısı 9/10 (yine aynı şekilde koyu renklerdeki dökülme çok fazla olduğu için bazen canımı sıkıyor)

Renk çeşitliliği 10/10 (soğuk renk far sevenleri üzer hiç bulaşmayın)

Çok doğal makyaj yapabiliteniz ile beraber en çılgın renkleri de kombinleyebilceğiniz ömürlük bir palet.

Ben hep sıcak ton kullanırım ve ışıltı severim diyenlerdenseniz bir de mac 221 fırçanız varsa(detay gölgeler için) alın derim. Paranızı hakkınızı fazlasıyla alıyorsunuz.

ilgili medya:
2
2 haziran 21:58


4

4. neredeyse bir yıldır benimle olan paletim. öncelikle şunu belirteyim, bazen bir yere çıkmayacak dahi olsam güzel bir göz makyajını üzerimde denemeyi seviyorum. bu yüzden renk skalası olarak beni tatmin eden ve uzun süredir başka far almamama yardımcı olan bir ürün oldu.  

almayı düşünen varsa diye biraz fikirlerimi paylaşayım;

mat renklerin pigmenti çok iyi, biraz tozutma yapıyorlar ama sadece fırçaya alırken. göz altına dökülme ben yaşamadım.

ışıltılı renklerin ise hepsi aynı yapıda değil. daha koyu olan tonlar yumuşacık ve güzel pigment verirken, yukarıdaki pembe ışıltılı tonlar fırçaya çok az gelip, göz kapağında sadece beyaz ışıltılar şeklinde kalıyor.

bu sorunu da fırçaya 3-4 defa aldıktan sonra fırçayı ıslatarak kullandığımda ya da elimle uygulama yaptığımda aşabiliyorum.

 genel olarak sıcak tonları seviyorsanız, ihtiyacınız olabilecek her türlü sıcak tonu barındırıyor. koyu kahveleri özellikle çok canlı duruyor. tavsiye ederim. 

ancak bu paleti her gün kullanmıyorsam bunun tek sebebi, büyük olması. oturup bir ayna karşısında keyfini çıkararak makyaj yapmıyorsam bu palete çok zor elim gidiyor. çünkü pratik bir ürün değil, bu da aklınızda bulunsun.

fiyat/performans olarak benim aldığım dönemde beklentilerimi karşılamıştı, ancak şu an dolar bu haldeyken karşılar mı emin değilim.

2 ağustos 13:17

5

5. Morphe’nin, Dünya’nın en güzel dokudaki farlarını yaptığı palet. Mat farlar ayrı, sedefli farlar ayrı güzel. Mat olanların dağıtılması o kadar kolay ki kaymak gibi kayıyor göz kapağınızda. Sedefli farlar, fırçayla beklenilen performansı göstermiyor ama parmakla alındığında muhteşemler. Palette gördüğünüz şekilde transfer oluyorlar. Bütçesi almaya müsait olanların düşünmesi gereken palet diyeceğim ama dolar bu seviyelerdeyken bütçe yetse bile alınmaz :(

17 ağustos 01:33