yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (99)
  • oylar (34)
  • medya (3)

  1. "loose" ve "pressed" (minik bir kavanoz içerisinde toz halinde ve sıkıştırılmış şekilde) olmak üzere iki ayrı formatta satılan, kim olduğunu hatırlamıyorum ama zamanında bir blogger'ın "photoshop in real life" (gerçek hayatta fotoşop etkisi) olarak tanımladığı transparan sabitleme ve aydınlatma pudrası. üstüne üstlük paraben ya da parfüm içermiyor.

  13 kasım 2013 12:14

  2. Vazgeçilmezim! Normalde pudralar gözaltlarımı kurutur pul pul gösterirdi. Ama nars ın bu pudrası hem kurutmuyor hem sabitliyor hem de hafiften aydınlık veriyor. Ayrıca pressed olanı tavsiye ederim. Toz formunda olanda, o ışıltılar biraz daha yoğun.

  17 ağustos 2014 02:58 18 ağustos 2014 02:30

  3. sıkıştırılmış olanını şiddetle önerdiğim pudra.

  üstte yazılanlara ekleyecek bir şeyim yok, yalnızca 100 lira gibi bir fiyatı olmasına takılan olursa diye söylüyorum: evladiyelik kendisi. yapısı bildiğimiz pudra gibi değil, öyle bir sıkıştırılmış ki; toz çıkartmanız için ciddi bir uğraşa girmeniz gerekiyor. dolayısıyla iki hafta içinde ortasının açılması, birkaç aya da boş paketini çöpe koyma gibi bir korkunuz olmasın.

  1 eylül 2014 22:51


  4. daha önce 1 adet bitirdiğim, bitirir bitirmez gidip yenisini aldığım pudra. hatta şuan ikincinin de dibi görünmek üzere.

  bir çok sabitleyici gibi cildi kuru ve cansız göstermez, tam tersine çok güzel bir aydınlık verir cilde, inceciktir, yapay durmaz.

  1 eylül 2014 23:00

  5. Öncelikle bu yorum sıkıştırılmış pudra içindir. İnce yapılı, hafif ışıltılı ve bütün gün matlık sağlayan harika bir pudra. Ben daha öncesinde rimmel stay matte pudrayı kullanıyordum, memnundum da ama cildim çok soluk olduğundan o istediğim aydınlık, ışıldayan cilt görünümünü ancak aydınlatıcıyı yüzüme kat kat sürerek elde edebiliyordum. Onu da yalnizca belli bölgelere ama bu pudrayla gözaltlarım ve t bölgem yağlanmadan capcanlı duruyor. Rimmel'in pudrası da güzel ama benim çok yağlı cildim için gün içerisinde defalarca yenilemem gerekirdi. Oysa bu pudra bir uygulamayla saatlerce mat görünüm veriyor. 110 tl ama sanırım uzun süre gidecek gibi, çok az kullanıyorsunuz çünkü. Daha iyisini bulana kadar bu en iyisi diyorum.

  8 kasım 2014 13:07 8 kasım 2014 13:10

  6. sıkıştırılmış olanına sahibim. yağlı ciltli olmama, mat sevmeme rağmen çok sevdim bu pudrayı. gün boyunca kalıcı. (mac ve inglot'un transparan pudralarından daha kalıcı) sabitlemesi güzel. ayrıca verdiği ışıltı öyle simli değil. nasıl anlatılır bilemiyorum ama sanki içinde yanar dönerli şeffaf bir renk var. ölü mat göstermiyor cildi, simli de göstermiyor. tek kötü yanı; ürün, fırçaya çok çok az geliyor. fırçayı bastırıyorum pudraya yine de tam gelmiyor. parmağımı pudraya 5 kere bastırarak sürttüm anca tam rengini görebildim mesela. onun dışında aldığım günden beri sadece bu pudrayı kullanıyorum tavsiye ederim

  8 kasım 2014 23:50

  7. Cumartesi gecesi makyajimi yaparken (gbkz: hit the pan) olmuş ve ilk kez bir makyaj malzememin dibini gördüğümde, dudagimin sarkmasina yüreğimin burkulmasina neden olmuş üründür. Biter bitmez yenisi alinacaktir ve evet her nars ürünü gibi biraz tuzludur.

  18 kasım 2014 01:23


  8. Elimde bir adet açılmış halihazırda kullandığım, bir adet de açılmamış bekleyen nadir yedekli kullandığım ürünlerden. Yanakları kuru, T bölgesi yağlı/parlamaya müsait bir cilde sahip bendenizde elimdeki tüm sabitleyici/matlaştırıcı/setting pudralara taş çıkaran bir pudra. Benim yağlanmaya meyilli cildimde kesinlike yağlanmayı diğer pudralarıma göre kontrol altına alıyor, daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm veriyor. İçerisinde çok minik ışıltılar olmasına rağmen asla gözenekleri ön plana çıkarmıyor, verdiğimiz parayı sonuna kadar hakeden bir ürün. Çok yağlı ciltlerde nasıl duracağını kestiremiyorum ama benim son 2 aydır vazgeçilmezim.

  19 kasım 2014 00:32

  9. Yaklaşık 2 aydır kullandığım, rengi beyaz fakat cilde uygulandığında transparanlaşan pudra. Karma cilde sahip olmama karşın cildimde ki parlaklığı alıyor, kesinlikle cansız/mat durmuyor. Özellikle göz altında ki kapatıcıyı başarılı bir şekilde sabitliyor. Bende herhangi bi sivilcelenme problemine yol açmadı. Kısacası bittiğinde alacağım nadir ürünlerden.

  25 kasım 2014 12:26

  10. Her ne kadar ülkemizde bulunmasada Topshop'un mağazasının makyaj ürünlerinde finishing powder isimli ürün bu pudraya kesinlikle muadil. Yapısı nerdeyse aynı.

  İngiltere'de 14 pound gibi bir fiyata alabilirsiniz, nars'tan yarı fiyat daha ucuz.

  28 aralık 2014 20:09