5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (1)
  • medya (1)
5

1. baslik acip, yazayim diye ismini girdim. sevgili (yazar: hazelnut) ukteyi vermis. bize de yazmasi dusmus.

turkiyede satisi olan marka. yakin zamanda geldi ulkemize sanirim, ne zaman geldi bilmiyorum ama ben amerikada kesfettim. turkiyedeki satis noktalari migros, macro center, lilakutu, aradolu, carrefour olarak gozukuyor. daha bircok yerde varmis sitelerine goz atabilirsiniz ben gozume carpanlari yazdim.

emiliminden memnunum. tahris ve alerji yapmiyor. sitesindeki bilgiyi kopyaliyorum buraya. "Natracare plastik içermez, doğal maddelerden üretilir, hayvan dostudur ve vejetaryen onaylıdır, jinekologların tavsiyesidir, sürdürülebilir kaynaklıdır, tamamen klorsuzdur. "

dogada cozuldugunu soyluyor, gormedim ama oyle diyolarsa oyledir. denemeniz gereken bir ped oldugunu dusunuyorum. onerimdir.

16 ocak 11:21

2. Organik ve doğal olarak kendini tanımlayan bir hijyenik ped markası. Çok yeni olmamakla birlikte piyasada çok duyulduğunu sanmıyorum. Fiyatı diğer markaların iki katı kadar. Ama o kadar rahat ki ped sevmeyen bana bile kendisini sevdirdi. tamponlarını da merak ediyorum.

29 mayıs 19:21

3. Susie Hewson adlı kadın aktivist tarafından oluşturulan İsveç Menşeli organik ped ve tampon markası. %100 organik pamuktan oluşturulan ürünleri %98 geri dönüştürülebilir, plastik içermez, vegan ve parfümsüz, kutusu da dahil ekolojiktir. Ayrıca ürünleri diğer markaların aksine zararlı bir kimyasal olan klor ile değil daha pahalı bir yöntem olan oksijenle beyazlatılıyor.

Organik ürün satan sitelerde, makro center’da ve carrefour’da satılıyor. Ben 18 liraya carrefour’dan aldım. Kullanım kolaylığı açısından diğer pedler ile bir farkı yok. Emiciliği, çamaşıra yapışması gayet iyi. Fiyatı biraz yüksek diğer markalara göre fakat neredeyse ömür boyu vücudumun en hassas noktalarından biriyle saatlerce temas halinde kalacak bir ürünün imkanım yettiğince temiz içerikli ve zararsız olmasını isterim.

Sitesinden birkaç bilgi daha bırakıyorum aşağı.

- “pamuk, dünyada zararlı kimyasala en çok maruz kalan üründür.”

- “çoğu hijyenik ped %90 plastik materyalden üretilir.”

- “ bir kadın hayatı boyunca ortalama 11.000 ped ya da tampon kullanır.” 

- “ bir natracare pedin karbon ayak izi 23,5g co’dir. Diğer markalar bunu ölçmez.”

Ayrıca uzman görüşü için (link: https://www.google.com.tr/amp/m.haberturk.com/ped-alerjisi-nedir-ped-alerjisi-nasil-gecer-1734504-amp Tıktık)

12 haziran 09:02


4. yıllardır kullandığım marka olan orkid iyice sırf güzel koksun vesaire nedenlerle kimyasalın dibine vurunca derim sonunda bildiğiniz soyuldu. inanılmaz acılar çektim. en sonunda en organik, bana en zararsız olanını bayağı bir araştırma sonucunda buldum. natracare ped gerçekten cilde hiç zarar vermiyor. yapısı biraz kalın. bazılarını belki bu rahatsız edebilir ama o acıları çekmektense kalın yapılı bir pedi ben şahsen tercih ederim.

ilgili medya:
1
6 ağustos 14:33

5. Kanaması fazla olan süslülerim aman diyim uzak durun. Benim kanamam ilk gün çok fazla olur, deneyeyim bakayım dedim ama ilk 15 dkda sızdırma yaptı resmen. Son günler için ideal olabilir, gerek doğallığı gerek rahatlığı ile ama ilk günler için risk almalı mı? Evden çıkmayacaksak belki ama ben kendi adıma asla yoğun günlerimde dışarı çıkarken kullanmam. 

dün 23:07