yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar (13)
  • medya (1)
  5

  1. başlık açıp yazayım diye ismini girdim. sevgili (yazar: hazelnut) ukteyi vermiş. bize de yazması düşmüş.

  türkiye'de satışı olan marka. yakın zamanda geldi ülkemize sanırım, ne zaman geldi bilmiyorum ama ben amerika'da keşfettim. türkiye'deki satış noktaları migros, macro center, lilakutu, aradolu, carrefour olarak gözüküyor. daha birçok yerde varmış, sitelerine göz atabilirsiniz ben gözüme çarpanları yazdım.

  emiliminden memnunum. tahriş ve alerji yapmıyor. sitesindeki bilgiyi kopyalıyorum buraya. "Natracare plastik içermez, doğal maddelerden üretilir, hayvan dostudur ve vejetaryen onaylıdır, jinekologların tavsiyesidir, sürdürülebilir kaynaklıdır, tamamen klorsuzdur. "

  doğada çözüldüğünü söylüyor, görmedim ama öyle diyolarsa öyledir. denemeniz gereken bir ped olduğunu düşünüyorum. önerimdir.

  16 ocak 2018 11:21 21 ocak 2019 11:30

  2. Organik ve doğal olarak kendini tanımlayan bir hijyenik ped markası. Çok yeni olmamakla birlikte piyasada çok duyulduğunu sanmıyorum. Fiyatı diğer markaların iki katı kadar. Ama o kadar rahat ki ped sevmeyen bana bile kendisini sevdirdi. tamponlarını da merak ediyorum.

  29 mayıs 2018 19:21

  3. Susie Hewson adlı kadın aktivist tarafından oluşturulan İsveç Menşeli organik ped ve tampon markası. %100 organik pamuktan oluşturulan ürünleri %98 geri dönüştürülebilir, plastik içermez, vegan ve parfümsüz, kutusu da dahil ekolojiktir. Ayrıca ürünleri diğer markaların aksine zararlı bir kimyasal olan klor ile değil daha pahalı bir yöntem olan oksijenle beyazlatılıyor.

  Organik ürün satan sitelerde, makro center’da ve carrefour’da satılıyor. Ben 18 liraya carrefour’dan aldım. Kullanım kolaylığı açısından diğer pedler ile bir farkı yok. Emiciliği, çamaşıra yapışması gayet iyi. Fiyatı biraz yüksek diğer markalara göre fakat neredeyse ömür boyu vücudumun en hassas noktalarından biriyle saatlerce temas halinde kalacak bir ürünün imkanım yettiğince temiz içerikli ve zararsız olmasını isterim.

  Sitesinden birkaç bilgi daha bırakıyorum aşağı.

  - “pamuk, dünyada zararlı kimyasala en çok maruz kalan üründür.”

  - “çoğu hijyenik ped %90 plastik materyalden üretilir.”

  - “ bir kadın hayatı boyunca ortalama 11.000 ped ya da tampon kullanır.” 

  - “ bir natracare pedin karbon ayak izi 23,5g co’dir. Diğer markalar bunu ölçmez.”

  Ayrıca uzman görüşü için (link: https://www.google.com.tr/amp/m.haberturk.com/ped-alerjisi-nedir-ped-alerjisi-nasil-gecer-1734504-amp Tıktık)

  12 haziran 2018 09:02


  4. yıllardır kullandığım marka olan orkid iyice sırf güzel koksun vesaire nedenlerle kimyasalın dibine vurunca derim sonunda bildiğiniz soyuldu. inanılmaz acılar çektim. en sonunda en organik, bana en zararsız olanını bayağı bir araştırma sonucunda buldum. natracare ped gerçekten cilde hiç zarar vermiyor. yapısı biraz kalın. bazılarını belki bu rahatsız edebilir ama o acıları çekmektense kalın yapılı bir pedi ben şahsen tercih ederim.

  ilgili medya:
  1
  6 ağustos 2018 14:33

  5. Kanaması fazla olan süslülerim aman diyim uzak durun. Benim kanamam ilk gün çok fazla olur, deneyeyim bakayım dedim ama ilk 15 dkda sızdırma yaptı resmen. Son günler için ideal olabilir, gerek doğallığı gerek rahatlığı ile ama ilk günler için risk almalı mı? Evden çıkmayacaksak belki ama ben kendi adıma asla yoğun günlerimde dışarı çıkarken kullanmam. 

  20 ağustos 2018 23:07

  5

  6. Kendisinden oldukça memnunum. Keske fiyatı biraz daha ucuz olsa.. yinede tamamen natraya gecmeyi planlıyorum elimdeki orkidleri bitirip.

  25 ağustos 2018 10:15

  7. bayram öncesi gratisten indirimdeyken üzerinde plastik, parfüm ve chlorine içermediği yazdığı için denemeye değer diyerek aldığım ve bu ay kullandığım hijyenik ped markası. Uzun süredir orkidin o naylon yüzeyinden nefret ediyordum. helen harperdan memnundum ancak artık piyasada yok sanırım. Yoğun bir regl dönemi geçirmediğim halde kotex markası ise beni neredeyse misafir kaldığım bir evde rezil ediyordu. o günden beri asla almadım. bu ayki natracare tecrübeme gelecek olursak gayet memnun kaldım. sızdırma yapmadı. çok yoğun geçirmiyorum zaten evet ama kotexte yaşadığım kötü tecrübe de olmadı. yapışması iyi. organik pamuklu, naylonsuz hem de. bundan sonra bu markayı kullanmaya devam benim için.

  21 eylül 2018 16:40


  8. Curved olanını kullanıyorum fakat gün sonunda dökülmeler gözlemledim pamukları çıkıyor sanki ilk kullandığımız gibi olmasını beklemiyorum haliyle ama tek sıkıntısı hemen deforme olması diyebilirim.

  25 ekim 2018 14:18

  9. hijyenik pedlere bakışımı değiştiren ürün. koku yok, hareket ettiğinizde çıkan abuk sabuk naylon sesleri yok, temizlik ve ferahlık hissi var. yalnız o fiyatla ne kadar tutunabilirler, tartışılır.

  4 kasım 2018 14:41

  10. Benim de doğal olması nedeniyle merak edip yüzde elli indirimdeyken aldığım ped markası.

  Yalnız görseldeki gibi pembe değil yeşil ve normal olanı.

  İlk iki gün için asla önermem bu devirde risk almaya değmez çünkü emiciliği az bu nedenle kotexle birlikte kullanıyorum.

  Ama Alerji tahriş sorunumu ortadan kaldırdı diyebilirim indirimde yakalarsam diğer çeşitlerini de denerim

  20 ocak 2019 00:33