1.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (5)
  • medya (0)

1. Son zamanlarda gratise geldiğini gördüm. Anneler günü indiriminden 27 tl ye almıştım. Bendeki silver rengi. Ten rengimle birebir uyumlu bir renk bu konuda bir sıkıntım yok fakat yapısı öyle çok övüldüğü kadar iyi değil. Yağlı ciltlere önermem kendim de karma ciltli biriyim ve 4-5 saat sonunda T bölgesinde parlama yapmaya başlıyor. Üsünden pudra geçip tazelemenizi istiyor gün içerisinde. Bir daha alır mıyım, almam. Çünkü aynı fiyata, hatta daha düşük fiyata daha güzel fondötenler bulmak mümkün. Mesela indirimde 24 tl civarında bulabileceğiniz Note Mattifying Extreme fondöteni her türlü New well'e tercih ederim.

31 mayıs 18:03

2. sonunda sponsorlu olmayan bir videoda bu fondöteni izledim. merak ederseniz (link: https://www.youtube.com/watch?v=Dy5dRnfMpeY buradan) izleyebilirsiniz bence gerçekte olan bu ya o kadar samimiyetsiz youtuberdan sonra bu video bana daha gerçek geldi. ilk defa izledim bu kanalı ama sonunda doğru söyleyen biri ya dedim

edit: çok mu sürdü o yüzden mi acaba dedim ama diğer herkes zaten iki kat sürdü neredeyse

2 haziran 23:02 2 haziran 23:04

1

3. dermacol çakması olmaya çalışırken çakamayan.

mezuniyet törenimden önceki 1 hafta içerisinde suratımı basan sivilceler sağolsun, tören sabahında eve shop'a gidip en kapatıcı fondöteninizi atın üstüme dedim resmen. son 2 senedir yoğun kapatıcı fondöten kullanmıyorum, elimdeki en kapatıcı şey nars velvet matte çünkü, o da orta kapatıcılıkta. kadın nasıl övdü, nasıl övdü şöyle güzel böyle güzel diye. fiyatı da uygundu, buraya bakıp araştırmaya da zamanım yoktu açıkçası, tek sefer kullanacağım nasıl olsa diye düşündüğüm için pahalı birşey almak da istemedim. kadının bu size uyar diye verdiği silver rengini denemeden aldım 23 liraya, en çok satılan renk oymuş. birinci falso denemeden almamdı zaten. nasıl basiretim bağlandıysa "bana ne en çok o rengin satılmasından, oje mi bu?" diyemedim resmen. ikinci falso aşırı küçük olması, cover girl'ün kapatıcıları kadar bir fondöten. üçüncü falso kuaförden eve gelip (gizlinot: kuaförün eli aşırı yavaş çıktı, törene 1 saat kala kuaförden çıkıp eve gittim ve makyajımı yapmak için yarım saatim vardı) makyajımı yapmak için kapağını açtığımda aldığım koku sayesinde oldu. resmen, buram buram plastiğimsi bir parfüm kokuyor ya böyle bir şey olamaz. dördüncü falso da aldığım rengin bana öküz gibi koyu ve sarı gelmesi oldu. çok çabuk oksitlendi, turuncu sarı arası çirkin bir renge döndü. tüm yüzüme bb ile yaydıktan sonra sivilcelerin üzerine eser miktarda uyguladım. ha sivilceleri kapattı mı, gayet kapattı. baking yapmama rağmen bir güzel çizgilerime de doldu. oksitlenince kendi bronzer'ımdan daha koyu bir renge döndüğü için kontür falan da yapamadım. kendi kapatıcımı göz altlarına uygulayınca suratımla arasındaki renk farkı yüzünden bülent ersoy'a döndüm. tamam yanlış renk verilmiş olabilir ama silver rengi de bir zenci rengi değil, en açık 2. renkmiş. ona rağmen öyle bir oksitlendi ki size anlatamam. strapless bir elbise giymiştim bir de, göğsüm, omuzlarım ve boynumla aradaki renk farkını anlatabilmem mümkün değil. şöyle söyleyeyim, ben mac nw10 insanıyım arkadaşlar. 10-15 tanesi high end olmak üzere belki 30-40 tane fondöten denemişimdir hayatım boyunca, ben böyle bir oksitlenmeye şahit olmadım. tören boyunca, törenden sonraki yemekte ve sonrasında after party süresince yani toplamda 6-7 saat kadar bir zaman dilimi boyunca hala yüzümdeki fondötenin kokusunu alabiliyordum. valla helal olsun bu kadar kalıcı olmayan high end parfümler var, artık ne bastılarsa içine... eve gelince yüzümü de yves rocher'in makyaj temizleme yağıyla 2 kez yıkayıp, üstüne clarisonic mia'yla temizlememe rağmen (gizlinot: ki clarisonic'in fırçası resmen fondöten oldu 2 kere yağla temizlediğim halde) üstünden lavanta sulu pamukla geçtiğimde pamuğa hala az da olsa fondöten geldiğini görünce çöpe attım kendisini. ve ertesi gün nur topu gibi 2 tane çıban boyunda ağrılı sivilceye uyandım. ki cildim muşamba gibidir, ürünler öyle hemen sivilce yapmaz.

almayın. aldırmayın. buna para vereceğinize gidin güzel bir kahve için, kek yiyin, ne bileyim sokak hayvanlarına mama alın. ama bunu almayın.

5 haziran 15:42


4. Rossman indiriminden sırf merakım sebebi ile aldığım ürün. Cildimde sivilce vb kusurum yok sadece hafif yapılı bir bb krem sürmem yetiyor o da renk eşitlemek için... O yüzden bu ürün bana kalın yapılı geldi ve sivilcelenme yaptı kesinlikle yüzden çok iyi temizlenmeli. Çizgilere de dolma yapan bir ürün. Bence fazlaca reklamı yapıldığı için merak uyandıran ve insani alamaya teşvik eden bir marka olduğunu düşünüyorum.

6 haziran 12:49

5. Rossmann'de rengine bakmak için elimin üzerinde denedim ve elimin üzeri kızardı,kaşındı ve yanma hissi oldu.

İyi ki yüzümde denememişim.

Bugüne kadar farklı farklı bir sürü fondöten denedim cildim hiç böyle bir reaksiyon göstermemişti.

14 temmuz 17:32

6. Sadece tek bir kez elimin üstüne sürüp koklama gafletine düştüğüm makyaj malzememsi. Ben daha çok duvar boyası veya paketli kanser olduğuna inanıyorum gerçi. Böyle yapay bir koku, böyle başarısız bir paketleme, bu kadar az güven veren bir ürün daha olamaz zannımca. Elimde bile 1 2 dakikadan çok tutmadım içinde ne var kestiremediğimden, o kadar tuhaf bir koku ve yapıydı. Alma annem alma gülüm.

14 temmuz 17:36