sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (125)
 • medya (9)

1. normal, hatta bir gece makyaj yaparken nasıl bir çaba harcanıyorsa en az onun kadar efor sarfettiğim, bir türlü de tam beceremediğim sağlıklı ve dingin (sanki zaten doğal halim öyleymiş gibi) görünmenin yol açtığı bir makyajdır. bazılarına çok yakıştırıyorum. ama youtube'da beğendiğim bazı tutorial'larda gördüğüm kadarıyla bayağı detayı var yani öyle hep sürdüğünüz favori fondöten falan olmuyor maalesef makyaj yapmamış görünmek için. içine çok az ışıltı falan karıştırıyorlar fondötenin, bir dünya şeyler yapıyorlar işte en iyi sonuç için.

1 mart 2014 01:10

2. Mecbur kaldığımda yaptığım makyaj.Eğer acelem varsa, makyaj gerektirmeyen oldukça gereksiz bir yere gittiysem, tüm gün evdeysem ama evde sevgilim veya yakın arkadaşlarım vs. varsa, ya da resmi bir yere gideceksem bu makyajı tercih ederim.bunların dışındayda hiç işim olmaz.Evet hoş biliağpıyorum, rafine ve doğal görünüyor ancak ben cilt bakımım yarım saat makyajım 1 saat sürsün bir kadınım.kendimle oynamayı elimde fırçalar saatlerce makyaj yapmayı seviyorum. ruhumu içimdeki kadını bunlarla besliyorum ben. her akşam sabaha yapacağım makyaja karar veriyorum, makyaja göre kıyafet seçiyorum ben :D:D sonuç olarak Kokoş bünyelere ters ancak görsel açıdan oldukça hoş olan makyaj.

3 ağustos 2014 14:11

3. Hani şu bbc period dramalarındaki kızların yüzlerine uygulanan makyaj türü. Hep merak etmişimdir ya bu kızlar yüzlerinde makyaj olmadıkları halde nasıl pembe yanaklara, çilek rengi dudaklara sahip diye bir dönem baya baya araştırmıştım nasıl bu görünümü makyaj olduğu belli olmadan yakalarım diye. Sonunda beni onlar gibi makyajsız gösterecek doğru ürünleri buldum. Kullandığım ürünlerse sırayla şöyle;

1. göz altı için nars creamy kapatıcı ya da maybelline fit me kapatıcı. ( kapatıcıdan önce çizgilere dolmasın diye benefit porefassional bazı uyguluyorum.)

2. göz kapağıma mac soft ochre uyguluyorum.( Pembe ve damarlı göz kapaklarına sahibim maalesef.)

3. rimeli kahverengi tercih ediyorum ve çok belirgin bir şekilde uygulamıyorum bunun için terciim japon markası olan pink brown.

4.Kaşlarım için benefit gimme brown'u uyguluyorum. Çok doğal duran ve hafif bir renk veren kaş jeli. Eğer kaşlarınızda çok boşluk varsa siz kaş farı ile doldurun.

5. yanaklarıma ve dudağıma benefit benetint uyguloyorum. Ve son olarak yüzüme tony moly pocket bunny sleek mist'i sıkıp makyajımı tamamlamış oluyorum. Bu makyajı yaptıktan sonra nedense kendimi bbc period dramalardan birindeymiş gibi hissediyorum. :P

3 ağustos 2014 14:59

4. hem çok ürün hem de az ürünle yapabileceğiniz makyaj tipi.

özel bir yere gidiyorsanız, fotoğraf çekimi yapılacaksa vs. çok ürün kullanımını anlıyorum. ama günlük makyaj yapılacaksa az ürünü tercih ediyorum her zaman.

bu tip makyajları doğru ve güzel uygulayabilmek için insanın biraz kendi cilt tipini ve yüz yapısını tanıması gerekiyor. hangi tip ürünlerle cilt daha iyi ve doğal görünüyor, nereler kusurlu ve kapatılmalı ya da arka plana atılmalı öğrenmek lazım.

bir de fazla mükemmeliyetçi olmamak lazım. ben mesela eskiden mor göz altlarıma çok takmıştım. sürekli yeni ürün arayıp duruyordum. çünkü göz altlarım bir türlü mükemmel görünmüyordu. sonra biraz durup düşündüm. göz altlarım sadece morluğundan değil aynı zamanda yaşla oluşan içe çökük yapısından dolayı da daha mor gözüküyor. Bu durumu da kapatıcıyla bir yere kadar azaltabiliyorsunuz. şuan (bkz: Rimmel london wake me up kapatıcı) ile gayet mutluyum. çok kapatıcı bir yapısı yok ama çizgilerime dolmuyor oluşu ve ortalama kalıcılığından memnunum. fırçayla kullanıyorum kendisini. Bazı ürünler fırçayla bazı ürünler de parmakla daha iyi sonuç verebiliyor. bunlar da önemli etkenler.

Zamanla mat rujların bende daha doğal durduğunu fark ettim. kişiye göre değişen ayrıntılar bunlar. ama istediğimiz makyajı yaparken çok önem taşıyorlar.

örneğin bence toz değil krem ya da likit ürünler daha doğal bir bitiş sağlıyorlar no make up make up'ta. özellikle krem veya likit allıklar. Ben krem allıkları en çok parmaklarımla uygulamayı seviyorum. çok doğal bir sonuç veriyor.

fondötenleri hiçbir zaman sevmedim. bu nedenle benim tercihim her zaman kusurları kapatıcıyla kapatmaktan yana. Bb kremlerden bile uzak duruyorum artık.

gözler çok karışık bir konu. güzellik gurularının yaptığı no make up make up'lardaki göz makyajları bende hep fazla durur. kişinin göz yapısına göre değişir zaten bu tip şeyler. ben az bir şey kalem (mümkünse kahverengi veya gri) ve az miktarda maskara uygulamayı seviyorum.

Yani özetle no make up make up kişinin kendi yüz tipini ve cilt yapısını tanımasıyla daha iyi sonuç veren bir makyaj tarzı. herkesin bu ritüeli kendine göre oluşturması lazım.

3 ağustos 2014 16:18 3 ağustos 2014 16:18

5. En iyi görünen "makyajsız makyaj", komik ama, üzerinde en çok vakit harcananıdır. bu konuda en başarılı örneğini (link: http://www.youtube.com/watch?v=oGpLLWnO3XY Lisa Eldridge) yapmıştır bana göre.

3 ağustos 2014 16:44

6. Yüzdeki kusurları kapatmak için bb kremi kapatıcı gibi sadece kusurların üzerine incecik noktalar halinde iki kat sürerek yaptığımdır. Bb krem yerine renkli nemlendirici ya da tek kat kapatıcı da tercih edilebilir.

Göz altı kapatıcısı, allık, aydınlatıcı, bronzer, rimel, gözün içine ten rengi kalem ve belki doğal bir ruj. Kaşları da dolduruyorum. Farı henüz dahil etme çalışmalarına başladım. Aydınlatıcı ve bronzer denklemden çıkarılabilir.

Bu makyajla kuaföre, fön çekerken makyajıma dikkat etmesini rica ettiğimde yüzümde makyaj olmasına şaşırmıştı.

Ben ''günlük'' makyajı böyle seviyorum. Gündüz bordo ruj süreceksem bile kalan kısmı yine yok gibi tercih ediyorum. Makyajı silince de insan kendine yabancılaşmıyor böylece.

3 ağustos 2014 17:01 3 ağustos 2014 17:03

7. Aslında düşündüm de özellikle yaz aylarında no make up make up dan rahatlıkla no make up kısmına geçebilecek makyaj türü. Düşünün bir hanginizin sıcak yaz günlerinde sürüp evden çıktıktan yarım veya 1 2 saat sonra allığı kaybolmuyor. ruju zaten konu bile etmiyorum yemek yerken su içerken hele bir de özenli değilseniz ki dudak rengine yakın tonlardan bahsediyoruz kesinlikle o ruj kalmıyor.Fondöten akıyor ya da kayboluyor (bazı kapatıcılar istisnai olarak gün boyu yüzde kalabiliyor bu nedenle sadece kapatıcı tercih edilmesi daha iyi galiba) vs. yani evden çıkarken yaptığımız o görünmeyen makyaj en iyi ürünlerle ve bazlarla yapılsa bile bir yere kadar performans gösteriyor, eve döndüğümüzde evden çıkarkenkiyle aynı makyajlılıkta olmuyoruz. Hal böyleyken ürün kalitesine göre saati değişmekle birlikte evden çıktıktan 2 3 saat sonra allıksız, rujsuz, fondötensiz kalıcaz ve kalan tek şey rimel ve biraz da far. Sadece adı değil kendi de no make-up bence bu makyajın :D

3 ağustos 2014 17:14 3 ağustos 2014 17:27

8. bir türlü yapamadığım makyaj. şunu da süreyim bunu da süreyim derken bi bakmışım baya baya makyaj yapmışım ben yahu :d

4 ağustos 2014 16:35

9. bana göre (link: http://www.makyajtrendi.com/makeup-tv/looks/ufuk-celep-fondotensiz-dogal-makyaj-nasil-yapilir şudur)

doğal görünüm veren ve genç gösteren makyaj uygulaması.

25 ekim 2014 15:08

10. makyajın yüzde makyaj yokmuşçasına yapılması durumu. örneğin: yüze çok hafif bi fondöten ve pudra göze sadece rimel dudaklara doğal pembe rujlar çok hafif bir allık (istenirse) şeklinde yapılabilir. eşofmanlarımı giydiğimde en çok yaptığım makyajdır kendileri

17 aralık 2014 20:31