yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. önceleri uzun dönem pantene sonrasında ise elidor, bioderma, syoss, nude, live clean vb markaları denemiş, bunların yanında takviye yağlar, evigen ampuller kullanmış biri olarak saçlarımın koparak dökülmesi sorununu en etkili şekilde çözmüş şampuan.

  detaylara girmeden şunu belirteyim, oldukça ince telli, düz hatta dümdüz, 'valla elektrik alamadım esra hanımmm :(' tayfasının tümüne yetecek kadar elektrik alan-veren, duş sonrası ikinci günde özellikle ön bölgede yağlanmayı çok seven, dolayısıyla da hacimden yoksun saçlarım var. yine de yumuşak ve nispeten düz olmasını sevsem de saçlarımın özellikle üniversite döneminde normalden fazla dökülmeye başlaması canımı çok sıkıyor(du). o dönemden beri bir dolu şampuan denedim. ve en son bayram indiriminde bir de bunu deneyeyim bakalım diyerek watsons'ta bu şampuanı sepete atmıştım (her watsons'da var mı bilmiyorum ama ben cevahir'deki şubesinden aldım). indirimli haliyle 25-30 lira civarıydı sanıyorum. ve daha ilk yıkamada bile farkini gösterince hemen sözlüğe baktım. ama hakkında önceden açılmış başlık yoktu. sonra biraz daha denemek istedim ve bayramdan bu yana, önceleri her yıkamada bir avuç giden saçtan iki üç tel ya kopuyor ya kopmuyor hale gelince, paylaşma vakti de artık gelmiş oldu.

  ek olarak dökülmeyi önleme vaadinde olan pek çok şampuanın aksine saçları kazık gibi yapmadığını ve güzel bir kokusu olduğunu belirtmeliyim. internette biraz bakınca gördüm ki kendisini doktorlar da saç dökülmesi problemi için öneriyormuş. aynı dertten muzdarip tüm yazarlara tavsiye ederim.

  7 ekim 2016 00:26

  2. Öncelikle yukardaki girdi sahibi süslüye teşekkürü borç bilirim. Saçlarımın oluk oluk döküldüğü aylarda yana yakıla şampuan arıyordum. Ama ciddi manada saç dökülmesi yaşadığımı belirtmek istiyorum duştan çıkınca resmen saçımın yarısı orda bırakmışım gibi . Sonra sözlükte araştırmaya koyuldum ve birkaç şampuan arasında kararsız kaldım. Diğer şampuanlarda 5 olumlu 3 olumsuz girdi olması beni Novocrin e çekti çünkü tek girdi vardı ve o da olumlu bana başarı şansı %100 gibi bir izlenim verdi heralde .

   (Bu arada şampuanı almadan önce saçlarımı kestirip, kına yaktım bunlarında dökülmeyi önlemeye yardımcı olduğunu düşünüyorum.) Şampuanın içerdiği buğday plesantası ve glikojen saçları besliyor, yumuşacık yapıyor ve yeni saçlar çıkarıyor evet süslüler bildiğiniz saç çıkarıyor hem dökülmemi minimuma indirdi hemde dökülen saçların yerinde saçlar çıkmaya başladı 1-2 ay gibi bir sürede. Diğer bitkisel şampuanların aksine mis gibi de bir kokusu var fiyatı da 55 lira civarında saç dökülmesi yaşayan süslere öneriyorum ve tekrar ilk girdi sahibine teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunuyorum.

  15 mart 2018 18:11

  1

  3. Uzun araştırmalar sonucu buğday plesentası bulundurduğu için aldım ama nafile. Hiçbir işe yaramıyor kendileri. Dökülmeyi azaltmak yerine daha da arttırdığını gördüm.

  3 mayıs 2018 23:27


  1

  4. Tamam benim saçlarım anormal derecede fazla, avuç avuç dökülüyordu ama saç dökülmesi için kullanıp da hiç mi hiç işe yaramayan tek şampuanım oldu. Üstelik azalacağına dökülmem arttı. Sonuna kadar da kullandım olan kafa derime oldu. Bence çok sert bir şampuan, içeriği de leş. Buğday proteini de 19. Sırada içerik listesinde zaten.

  ilgili medya:
  1
  25 mart 2019 01:24

  5. 1 aydır kullanıyorum. Bende de ise yaramadı. Öbek öbek saçlarım dökülmeye devam ediyor. Saçımı çok sertleştirdi ve kuruttu elektiriklenmede var. Yoğunlaşma da görmedim. Bitene kadar kullanacağım (saçım kalırsa) çünkü bir iyi tarafı oldu oda her gün yağlanan saçlarım 3 -4 gün yağlanmiyor ve bir uzama var.(kullandigim yağlarda etkili olabilir)

  2 temmuz 2019 22:12

  5

  6. Doktorumun tavsiyesi üzerine aldığım şampuan. Bir kaç kez kullandıktan sonra duşta dökülen saçlarım azaldı. Gramajı az olduğundan çabuk bitiyor. Son dönemdeki fiyatıyla indirim harici almayı düşünmüyorum. 

  9 ekim 2019 23:47

  2

  7. Ambalajında "Saç dökülmesinin azalmasına yardımcı bakım şampuanı" olduğu iddia edilen, belçika menşeili şampuan. Bundan birkaç yıl önce yoğun saç dökülmesi şikayeti ile gittiğim devlet hastanesi cildiye uzmanı dr. Sağolsun suratıma bile bakmadan bu şampuanı (içine hepimizin bildiği e vitamini, bepanthene ampul vs kırarak) kullanmamı söyleyip 2 dakikada sepetlemişti beni, odaya girmemle çıkmam bir olmuştu:/

  Bir kere sülfat, hem de sls olanından içeren bir şampuan. İçerik listesi medyadaki fotoğrafta oldugu için içeriğin tamamını yazmıyorum. Son sıralarda da paraben var önemsiyorsanız şayet. Saç dökülmesini durdurmaya yardımcı denilen deniz glikojeni 13. Sırada, buğday ekstresi ise 18. Sırada, yani ne derece etki edebilir bilmiyorum. 300 ml, bu anlamda bereketli değil. Kokusu fena değildi, hoştu bunu önemseyen varsa.

  Bu şampuanı kullanırken aynı zamanda xpecia tablet de kullanmıştım, ikisini aynı anda kullandığım için net birşey söylemem zor ne yazık ki. Saç dökülmem bir parça azalmıştı o dönem ancak bu (içine ampul eklediğim) şampuanın mı, yoksa tabletin mi etkisiydi bilemiyorum. (Tableti de dr. Önermedi, ben kendim araştırıp bulup almıştım). O dönem bu şampuanı eczaneden 65 tl gibi bir fiyata aldığım için epey içim acımıştı, şimdi de ucuz oldugunu sanmam. Sonuç olarak, şampuan saç derimizde birkaç dakika kalan bir ürün oldugu için saç dökülmesini şampuan kullanarak kesebileceğimize inanmıyorum artık:( yukarıda saydığım tüm nedenlerden tekrar almayacağım bir ürün.

  31 mart 14:09


  2

  8. Uzun yıllar önce sadece losyonunu kullanıp baya baya yeni saçlar çıkarmısti sacimda sonra tekrar almak istedim losyonunu hicbir yerde bulamadim şampuanini watsonsta görünce alıp kullandim ve hayal kirikligi oldu saç dökulmeme yarari olmadi losyon gibi yeni saclar da cikarmadi ve saçimi yaglandirip sac derimi sivilcelendirdi.

  1 nisan 21:52