yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (47)
  • medya (8)
  5

  1. Süslü sözlük yoluyla 19 ağustos 2019 günü maskarayı denememi istediklerini, ürün (gizlinot: Özellikle maskaraları) entrylerimi beğendiklerini belirten bir mail attılar ve bilgilerimi istediler. Doldurduktan sonra 1,5-2 hafta süren bir onaylanma süresi geçti. Anlık olarak 5 eylül itibariyle kargo elime ulaştı. Deneyip yorumlamak üzere bu girdiyi editleceğim.

  Edit: İlk izlenim olarak çok beğendim. Marka gönderdi diye beğenmişlik yapmadım, medyaya gözümde duruşunu ekleyeceğim zaten. İlk açtığımda maskara ne ıslak ne kuruydu ama çabuk kuracağını düşünüyorum ben hafif tok bir yapısı var çünkü. Kirpiklerimi kıvırmadan sürdüm. Tek katta volume, hacim, tek tek ayırma ve kıvırma bunların hepsini topaklandırmadan yapıyor. Ama ikinci katı sürerken her zaman yaptığım gibi biraz kurumasını bekledikten sonra ikinci katı sürdüm ve beğenmedim çünkü ikinci katta topaklandırma yapıyor. Önceden dediğim gibi yapısı biraz tok diye ikinci katta topaklandığını düşünüyorum ben. Alt kirpiklerimde de dökülme akma yapmadı ama medyaya eklediğim fotoğrafta sürerken bulaştırmışım biraz.

  Annemde de denedim. Kendisinin kirpikleri yok denecek kadar az. En çok fark onda belli oluyor medyaya ekleyeceğim.

  Edit2: üzgünüm maskarayı beğendiğim için.

  ilgili medya:
  2
  5 eylül 2019 15:40 6 eylül 2019 00:53

  5

  2. Süslü sözlük aracılığıyla Nyx tarafından denemem için yollandı. Bu sabah elime ulaştı ve hemen deneyip gözümde maskarayla akşamı ettim. Öncelikle alerjik gözlere sahibim, gözlerimde yanma ve akıntıya sebep olmadı bu benim için artı bir özellik. Günlük makyajıma uygun olarak sadece tek kat ve kirpiklerimi kıvırmadan uyguladım, günlük makyajımda görüntü olarak dev duran kıvrık abartı kirpik görünümünü sevmediğim için kirpiklerime verdiği hacim gayet şık ve yeterliydi. Kirpiklerim açık renkli ve çok sık değiller; maskaranın fırça yapısı orta kalınlıkta ve plastik dişli fırçalardan, bu yüzden kirpiklerimi tek tek ayırarak güzel bir görüntü elde ettim. Gün içi performansına gelecek olursam; gözlerimi kaşıdığımda elime göz altıma herhangi bir dökülme ve bulaşma yapmadı. Çift fazlı makyaj temizleme suyuyla beni üzüp yormadan gözümden aktı gitti. Günlük kullanım için güzel bi maskara.

  5 eylül 2019 20:57

  3

  3. fırçası silikon olmakla birlikte fırça şekli kıl fırçalarda alışık olduğumuz boğumlu formda. silikon fırçasıyla gerçekten kirpikleri tek tek ayırıyor. istediğim etkiyi alabilmek için 2 kat uygulamam gerekti, ürün yeni açılmasına rağmen tek fırça darbesiyle beklediğim performansı alamadım, sanki açalı 2-3 ay olmuş bir ürün gibiydi ve 2. katta kirpiklerim yapışmaya meyillendi biraz. Ayrıca lansman fiyatını çok uçuk buluyorum. sevdiğim özellikleriyse alt kirpiklere uygulanabilmesi, dökülme yapmaması ve saatler sonra dahi sabah sürdüğüm hacmini koruması. Uygulama sonrası boş bir kıl fırçayla kirpikleri taramayla daha iyi duruyor.

  ilgili medya:
  1
  6 eylül 2019 12:27 7 eylül 2019 11:03


  5

  4. Deneme fırsatını yeni bulduğum maskara. Yapısı hafif ve güzel. Kirpikte ağırlık yapmıyor ve gerçekten lifting etkisi var. Maskarayı mümkün olduğunca kat kat süren biri olarak vakit harcamadan istediğim performansı aldım diyebilirim. Üstüne bir de havuza gittim akma bulaşma olmadı. Alerjik biri olmama rağmen elim gözüme hiç gitmedi. Sudan sonra bile topaklanma ve ağırlaşma yok. Tebriksss. 

  6 eylül 2019 14:28

  3

  5. Nyx'in bana da denemem için gönderdiği maskara. Bu ince davranış için teşekkür derim.Yorumlarıma geçmeden önce anlam veremediğim bir şeye değinmek istiyorum. Çok uzun zamandır saçma sapan bloggerlara ürün yollayacaklarına buradaki gerçek kullanıcılara yollasalar daha gerçek yorumlara ulaşılır diyordu herkes. Ürün göndermek istediklerini öğrendiğimde bir markanın burada yazılan yüzlerce bu yöndeki girdiyi dikkate alması benim çok hoşuma gitti. Neden büyük tepkiler verildiğini anlayamadım.

  Ürüne gelecek olursam; sabah 8.30 gibi sürdüm. İlk açıldığında ıslak değildi,formülün oturması için beklemeye gerek yok ancak bu daha çabuk kuruyacağını gösteriyor olabilir. Plastik fırça seviyorsanız iyi anlaşabilirsiniz ancak kılları sert yapıda. Dikkatli olmak lazım. Benim orta uzunluk ve yoğunlukta,düz kirpiklerimde ilk katta tek tek ayrılmış günlük maskara gibi durdu. İkinci katta çok güzel uzatıp kıvırdı. Hacim yönünden ise yetersiz buldum. Üçüncü kata izin verecek bir ürün değil bana göre. Kirpikleri yapıştırabilir. Lensli gözümde alerji ve akma yapmadı. Ancak waterproof kesinlikle değil. Kokusu biraz rahatsız etti. Klasik maskara kokusu azıcık yoğun geliyor. Kirpigi kaldırma etkisi 6. saatte hala başarılıydı.

  6 eylül 2019 15:35

  5

  6. Bana da denemem için gönderen nyx'e teşekkür ederim. Bugun elime geçti hemen gelir gelmez denedim. Kıvırmasını beğendim, hacim olarak aşırı hacimli değil. Siyahlığı tatmin edici, tek tek ayırdı. Gayet güzel ilk izlenimlerim. Bi süre kullandıktan sonra tekrar güncellicem yorumumu.

  6 eylül 2019 17:20

  4

  7. Bugün deneme şansım oldu, tatlış bir notla birlikte yollamışlar mutlu oldum vallahi. Ürüne gelecek olursak sert silikon bir fırçası var devasa değil ama büyük bir aplikator.Sürerken göz kapağıma bulaşmadı, kat kat sürdüm topaklanmadı , tek tek ayırdı kirpilerimi. Dökülme dağılma yapmadı(gizlinot: 10 saat kadar durdu gözümde ). Uzatıyor ama yoğun hacim veren bir maskara değil doğal duruyor hoşuma gitti.

  7 eylül 2019 02:10 7 eylül 2019 02:12


  5

  8. İlk defa denedim. Plastik fırçayı normalde hiç sevmem. Ama bu ürünün fırçası kirpiklerimi çok uzun gösterdi. Tek tek ayırdı ki bu en sevdiğim şey. Takma kirpik gibi topak topak görünen yapay kirpikler gibi değil de doğal ama uzun kirpiklerim oldu. Simsiyah bir görüntüsü var öyle füme gibi durmuyor diğer maskaralar gibi. Akma bulaşma yapacak diye tüm gün bekledim ve test ettim. Ama hiç akma olmadı. Lens kullanmama ve gözümün çok sık sulanmasına rağmen göz altlarımda en ufak bir siyahlik bile olmadı. Sanırım bundan sonra piyasadan çekilene kadar bu maskarayı kullanacağım.

  7 eylül 2019 13:52

  9. Nyx’in denemem için gönderdiği maskara. günlük kullanıma uygun bir maskara aşırı volüm vermiyor ama tek tek ayırdığı doğru. 

  7 eylül 2019 22:28

  4

  10. Öncelikle süslü sözlük'e ve nyx'e ürün gönderimi için teşekkür ederim. Yorumlarıma gelecek olursak;

  Ürünün fırçası plastik ve orta kalınlıkta, ki benim her zaman en iyi anlaştığım maskaralar hep plastik fırçalı olmuştur. İlk açıldığında lash sensational gibi bir ıslaklıkla karşılaşmıyorsunuz, kıvamı gayet yerinde. İlk katta çok yoğun, hacimli kirpikler yerine daha doğal, tek tek ayrılmış kirpikler elde edebiliyorsunuz. Biraz bekleyip ikinci katı geçtiğinizde yoğunluk biraz daha artıyor (gizlinot: E haliyle .d) fakat az da olsa topaklanma yapıyor. Yaklaşık 7 saat kendisini deneyimledim, bu süre içerisinde akma, bulaşma veya parça parça dökülme gibi bir sorunla karşılaşmadım (gizlinot: Alt kirpiklerime de kullandım). Yves rocher'nin makyaj temizleme yağıyla da kolaylıkla temizlendi. Benim için en büyük eksisi sürerken kirpik diplerime sürekli batması ve canımı yakması oldu. Şimdiye kadar kullandığım hiçbir plastik fırçalı maskarada bu sorunla karşılaşmamıştım, üzüldüm.

  Genel olarak bakıldığında çok ahım şahım olmasa da iş görür bir maskara olduğunu söyleyebilirim. Eğer bir maskaradan beklentiniz tek tek ayrılmış, daha doğal duran kirpiklerse bir şans verebilirsiniz. Fakat ben günlük hayatta da daha yoğun kirpikler tercih ettiğim için ve kendisinin verdiği etkileri verebilecek daha uygun fiyatlı maskaralar olduğunu düşündüğüm için bittiğinde bir daha alacağımı zannetmiyorum.

  8 eylül 2019 21:53