yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (7)
  • medya (1)
  5

  7. Bugüne kadar ağız bakımı ve diş temizliği konusunda hiçbir eksiğim olmadığını düşünüyordum. Dişlerimi düzenli fırçalıyordum ama diş ipi kullanma alışkanlığım hiç olmamıştı ve çok gerekli olduğunu da düşünmüyordum. Fakat diş doktoruna kontrol için gittiğimde aslında diş temizliğini hiç iyi yapamadığım ortaya çıktı. Ben dişlerimi düzgün fırçalayamıyormuşum bile. Diş etlerim de iyi durumda değildi ve diş eti çekilmesi başlamıştı. Bunların en büyük sebebi diş ipi kullanmıyor oluşumdu. Doktorum diş taşlarını temizledi, diş fırçalama tekniğini anlattı ve bu diş ipini önerdi. böylece diş eti tedavim başlamış oldu. Bu diş ipi benim gibi hassas diş etleri için en uygun olanı.

  Açıkçası bugüne kadar neden hiç kullanmamışım diye kafamı duvarlara vurasım geldi. Diş fırçasıyla ne kadar iyi fırçalasanız da diş araları temizlenmiyor, bu da bir sürü soruna yol açıyor. Kullanmaya başladığımdan beri resmen ferahladım. Nane aroması sayesinde ağızda çok hoş bir ferahlık bırakıyor ve hiç acıtmıyor. Gerçekten oldukça hassas. Düzenli diş ipi kullanımı ile diş taşı oluşumu ve diş eti çekilmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu çok önemli çünkü diş eti çekilmesinin geri dönüşü yok ve diş kayıplarıyla sonuçlanıyor. Ülkemizde ne yazık ki bu konuda hiç bilinç yok. Televizyonlarda diş macunu reklamları görüyoruz ama diş ipi reklamı hiç yok mesela. Doktorum pek çok diş doktorunun umursamadığını ve hastalarına önermediğini söyledi. Ama diş ipi kullanımı geleceğe bir yatırımdır ve diş fırçalamaktan bir tık daha önemlidir. O yüzden lütfen bu alışkanlığı edinin.

  Bu diş ipini ise kesinlikle tavsiye ediyorum.

  2 nisan 03:35

  5

  6. "bari bundan memnun kalayım" düşüncesiyle alıp artık ağız bakım rutinimi kendisi olmadan yerine getiremediğim nazik ve etkili diş ipi. maalesef bulunduğum yerde görüp bir şans verme suretiyle aldığım için 50 ₺ gibi bir fiyata edinmiş oldum. tabii o zaman bu kadar memnun kalacağımı bilmiyordum. bir dahaki alışımda iyice fiyat araştırması yapacağım.

  bu kısmı geçersek şöyle özetleyeyim; kendisi diş ipiyse diğer kullandıklarım kazıktır. kendisini bile hissettirmeden ve zerre kadar kanamaya yol açmadan(gizlinot: benim bir dikkatsizliğim hariç) diş aralarında kaya kaya işini yapar ve her defasında şahsıma iyi ki almışım dedirtir. nane aroması da benim hoşuma gidiyor. fakat hassas diş etleri için yapıldığı düşünülürse sevmeyen veya aromadan etkilenen kişiler için aromasız bir versiyonu da düşünülebilir.

  6 kasım 2022 21:31

  5

  5. uzun süredir kullandığım diş ipim. dişlerim de diş etim de hassas olduğu için başka çeşit deneyip risk alamadım yıllardır.

  diş aralarını çok nazik temizliyor. yalnız keşke bunun aynısının nanesizi de olsa.

  6 kasım 2022 15:56


  5

  4. Hassas diş etlerimi asla acıtmayan, çok iyi temizleyen ve içerdiği nane aroması ağızda çok hoş bir tat bırakan diş ipi.

  19 temmuz 2022 23:39

  5

  3. en sevdiğim ve şu ana kadar kullandığım en iyi diş ipi. oral b nin öbür diş iplerini de kullandım ama memnun kalmadım , diğer markalar da kaliteli değil dişlerimi çok acıttı ama bu öyle değil çok rahat kullanımı var ve evde kim denediyse kendine aldı artık alırken 4-5 tane alıyorum çok iyi...

  tek eksisi 25m az geliyor bana 1 ayda bitiyor ve şu an fiyatları iyice yükseldi , piyasadaki en pahalı diş ipi.

  ilgili medya:
  1
  9 ocak 2021 14:29

  2. Oral b’nin diş ipleri genel olarak çok iyi. Ben bu üründen de memnun kaldım. Geçenlerde migrostan sensodyne diş ipi indirimdeydi 7 tl falandı, ucuz diye aldım ama hiç beğenmedim oral b ile kıyaslanamaz bile . Tabi benim aldığım sensodyne muhtemelen çok kötüydü, o kadar ucuza görünce şaşırdım zaten. Özetle hassas dişler için üretilmiş bu ürünün iddiasını karşıladığını düşünüyorum. 

  2 şubat 2019 01:20

  1. oral-b'nin şerit (tape) şeklinde, hassas dişlere uygun olma iddiasındaki diş ipi. bir kutusunda 25 m. ip var, fiyatı şu sıralar 13 lira civarında. yani market ürünleri arasındaki en pahalı diş ipi. marketlerde nadiren indirime giriyor, internette ise hiç 1-2 liradan fazla indirimli görmedim.

  ama verdiğiniz paraya değer. şerit şeklinde olduğundan çok sıkı diş aralarına bile giriyor. ip hafif esnek olduğu için kullanımı rahat. ne kadar zorlarsanız zorlayın kopmuyor, lif lif ayrılmıyor. rahatsız etmeyen hoş bir mentolü var. o kadar memnunum ki yıllardır başka bir ürün denemedim.

  edit: bu girdiden 2 yıl sonra ürünün fiyatı 27-30 lira bandına geldi. 35 lira diyen yer bile gördüm. internetteki toptancı tarzı sitelerde ise 13-14 liraya bulunabiliyor. tamam bence piyasadaki en iyi diş ipi ama bu kadarı da fazla. indirimli yani normal fiyatına bulunca 10-12 tane alıp depoluyorum.

  8 şubat 2017 11:32 6 mayıs 2020 22:15