yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (6)
  • medya (3)

  1. 1+1 kampanyasıyla sonunda sahip olabildiğim bir adet kabı markasıdır. ülkemizde bir adet kabı edinmek için minimum 150 lirayı gözden çıkartmak gerekiyor. bu da her bütçeye uygun olmuyor maalesef. bugün bir bana bir de arkadaşıma aldım. aldıktan bir saat sonra kargoya verildi maili geldi. ilk defa regl olmayı heyecanla bekliyorum. umarım rahatça kullanırım ve pedlere, tamponlara koca bir elveda derim. kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşacağım. kampanyanın da son 4 saati, düşünen varsa kaçırmasın derim.

  Kullanım editlerini başlatıyorum süslüler. 

  İlk kullanım editi: yaklaşık bir saat önce reglim başladı, zaten merakta olduğum için şu an yoğun bir kanamam olmasa da ilk seferin heyecanıyla hemen kullanmak istedim. Kuru yerleştirmeyi denemedim, direkt bir kayganlaştırıcı kullandım. Tek bacağımı lavaboya kaldırarak rahat bir şekilde doğru yere koyduğumu düşünüyorum, hiçbir şey hissetmiyorum çünkü şu an içimde. sapını kesmemiştim henüz bir rahatsızlık yaratmadı bende. bir iki gün sonra kanamam yoğunlaştığı zamanki tecrübelerimi yine editleyeceğim. 

  Edit2: reglimin ikinci günündeyim. Dün çok ağrım olduğu için ve henüz kullanıma alışamadığım için uğraşmak istemedim ve gece pede geçtim. Bugün yeniden kullanmaya başladım. Sızıntı sorunu yaşıyorum sürekli. Bir de takarken sorun yaşamasam da çıkarırken çok zorlanıyorum. Biraz hevesim kırıldı..

  20 ağustos 2020 20:01 28 ağustos 2020 17:24

  2. 1+1 kampanyasıyla arkadaşımla birlikte aldık. bir süredir araştırıyordum ama fiyat olarak 200 lira totalde daha ucuza gelse de bir anda vermesi güç bir fiyat gibi geliyordu. 1+1 olarak 100 liraya geldi. denemek için sabırsızlanıyorum. denedikten sonra mutlaka güncelleyeceğim burayı.

  edit büdüt: eğer aklınızdan almak geçiyorsa mutlaka alın. 2.reglimi bitirdim. ilk reglimde biraz takarken zorlandım ilk gün, ikinci gün alıştım. tampon kullandıysanız çok zorlanmazsınız. kendinizi sürekli temiz hissediyorsunuz, bu çok güzel bir şey. pedlerin verdiği o koku hiç yok. bana böylesi daha temiz geldi. içinizde hissetmiyorsunuz resmen. sürekli aman arkama geçti mi, sızdı mı derdi de yok. 8 saate kadar tutabiliyorsunuz ki ben 1 gün mecburen 12 saat tuttum, yine de dolmamıştı. 2.reglimde kaynatmamıştım, kaynatıp soğutana kadar mecburen ped taktım. o 3 saat bile ölüm gibi geldi kaşıntıdan, öyle bir rahatlık.

  21 ağustos 2020 13:53 14 kasım 2020 11:38

  3. danimarka menşeili menstrual kap markası.

  yaptığı işi çok değerli bulduğum markadır.

  1+1 kampanyasıyla satın almak istedim ama +1imi bulamadım. insanların hala böyle inovatif ürünlere karşı önyargılı davranıyor olması beni şaşırtıyor.

  insan kendi öğrenip bilgilendikçe, vizyon genişletip farkındalık kazanınca etrafındaki herkes aynı düzeyde, aynı bilgileri kazanıyor sanıyor ama gerçekler bizi üzüyor.

  21 ağustos 2020 23:30 3 eylül 2020 19:34


  4. 1+1 kampanyası ile(gizlinot: AUG20) benim de aldığım menstrual cup. A ve B boyutlarından aldım. Benimle alacak kimseyi bulamadığından hepsini kendime aldım. İlk defa deneyeceğim. Burayı editlerim. Aylık yaklaşık 40-50 liralık ped giderim var. 5 ayda amorti edecek gibi kendisini. Beklentim büyük.

  22 ağustos 2020 00:14

  5. Epeydir edinmek istediğim adet kabı. Ülkemizdeki markalardan bende en çok güven uyandıran ürün bu markanın kabı olduğu için tercih edeceğim. Geçtiğimiz gün yaptıkları kampanyayı kaçırdım, kampanyadan aldığı ve kullanmadığı a modeli satmak isteyen süslüler varsa mesaj atabilirler. Yorumlarını okuyup dinlediğimde çıkardığım sonuç, sancılı bir regl dönemi geçiren kişiler ilk gün yoğun sancı varken kabı takmak istemiyorlar ve hatta kabı alıp kullanımı ertelemenin en büyük nedeni de bu ilk gün sancısı, evet o şiddetli sancı ile kabı nasıl takarım ya da sancım başlamadan kabı takmayı yetiştirebilir miyim emin değilim, aslında kesin sancı tutmadan takılır ama daha iyi ve güvende hissetmek için organicup'ın yanına sadece ilk gün kullanmak üzere bir de yıkanabilir kadın pedi alacağım. Zaten sancılı olan ilk günüm kanamamın en az olduğu gün aynı zamanda. Sonuç olarak düşündüm taşındım ve böyle bir yöntem buldum şiddetli sancı yaşayan biri olarak. Her ikisinden de iğrenmiyor, tiksinmiyor aksine tek kullanımlık ve asla geri dönüşümü olmayan, imhası da en az doğada çözünmesi kadar tehlikeli olan, bedenimin en hassas girişine bölgede oluşan ısı yoluyla klorlu gaz ve mikroplastik salan ped ve tamponlardan iğreniyorum. Koku kaşıntı pişik gibi problemleri geride bırakmak için de gün sayıyorum.

  24 ağustos 2020 14:02

  5

  6. uzun zaman fiyatından dolayı kararsız kalıp ama bir gün mutlaka alacağımı bilerek beklediğim üründü. sonunda aldım. bir regl dönemini kendisi ile bitirdim ve biraz yorumlayabilirim sanırım.

  öncelikle kendisine dokunamayacak birisinin asla kullanabileceği bir ürün değil. ben bu konuda sıkıntı yaşamayacağımı düşündüğüm halde biraz yadırgadım yerleştirme şeklini. iç takımlarla baya hemhal oluyorsunuz doğru yerleştireyim derken. yanlış yerleşince sızıntı oluyor çünkü. belki zamanla kolaylaşır benim için. şu an bilemiyorum.

  ve fakaaat kendisini asla bırakmayı düşünmüyorum çünkü kesinlikle adet değilmişsiniz gibi oluyor. ilk birkaç gün izlediğim bir youtube videosunun yanlış yönlendirmesiyle içimde biraz fazla tutmamdan dolayı sızıntı oldu. videodaki kızların kanaması bana göre baya azmış sanırım. onlar en yoğun günde bile sabahtan akşama tutulabileceğini söylerken günde 3 sefer bile tam dolu boşalttığım oldu. yoğunluk azaldıkça değişme sıklığı değişiyor doğal olarak.

  çıkarma kısmının iğrençliğine gelirse; regl süreci boyunca kendinizi daha temiz hissedeceksiniz orası kesin. benim için genel sürecin temizliği değişme anının temizliğinden daha önemli sanırım. elbette güzel birşey değil ancak kanınızın kokmadığını, pedle buluştuğundaki o iğrençliğin pedden kaynaklandığını görünce daha az tiksineceğinizi düşünüyorum.

  benim gözümde tek sorunu fiyatı. en kaliteli materyalden dahi üretilse bence ederi 50 tlyi geçmeyecek bir ürüne 200 tl vermek zorunda kalmak canımı yakmadı değil. ama ped, tampon masrafını keseceği düşüncesiyle aldım. pişman da olmadım.

  3 eylül 2020 15:00

  7. Menstürasyon kabı başlığına görüş yazamadığım için buraya yazmak istedim ben bu marka değil başka bir markayı kullanıyorum ama birine bile faydam olursa kardır. 21 yaşındayım, bakireyim afedersiniz parmağımı bile sokmamışımdır oraya. Geri kafalı değilim ama bakirelik neden bilmiyorum benim için önemini korkuyan bir şey. Belki içinde büyüdüğüm aileden ve çevreden kaynaklı. Neyse. Daha önce hiç tampon kullanmadım. Regl külotlarından almayı düşündüm ama çoook pahalılar. Ped kullanmaktan ise bunaldım. Yıllar önce adet kabından haberim olmuştu ama o zaman yaşım daha küçüktü ve kullanabilmem için evlenmem gerektiğini düşünüyordum. Instagram storylerinden birinde yine karşıma çıktı araştırmaya başladım. O kadar çok araştırdım ve video izledim ki. Araştırdığım konulardan biri de bekareti bozup bozmamasıydı. Buna değinen insan hiç yok bu arada yorumlarda ve sözlükte bunaayrıca şaşırdım acaba tek ben mi dert ediyorum diye. Dediğim gibi yanlış anlaşılmak istemem sadece benim için hala önemini koruyan bir şey. Sonra almaya karar verdim, anneme danışmadan almak istemedim. Anneme anlattım sen bilirsin dedi sadece. Sanırım tam olarak ne olduğunj anlamadı bilmiyorum çünkü böyle tepki vermesini hiç mi hiç beklemiyodum. Ben almaya kalktığım gün 25 tl indirime girdi ve 200 tlye aldım kabı. Daha önce hiç birlikteliğim olmadığından rahat yerleştirmek için kayganlaştırıcı jel bile aldım. Lafı daha uzatmayım yapılması gereken her şeyi yaptım. Reglimin ilk gününde duşa gittim rahatlamaya ve kabı sokmaya çalıştım ve başarısız oldum. Ne kadar denediysem deneyim olmadı. İnternette hep duşta rahatlayıp yapın diyorlardı. Duştan çıkıp denedim yine olmadı artık sağ elim tutmamaya başladı kabı katlamaktan. Saatlerce denedim evet hata ama yapmak istedim, yapamadım. Ertesi gün tuvalette tekrar denedim denerken bi şekilde sokabildim içerde açılıp açılmadığından emin olamadım. Taktıktan sonra içimde hiç hissetmedim elimi yüzümğ yıkadım ıkındın hatta yere bir iki damla kan damladı neden emin olamadım. Yapamadım herhalde diyip çıkarmaya çalıştım ucunu çimdikleyip çıkarmaya çalıştım, hayatımın en zor anları diyebilirim çok acıttı.  Yapamayacağım diye düşündüm. Gerçekten acıdı. İçerde açıldı diyelim e vakumu bozdum neden öyle acıttı bilemiyorum. Sonunda çıkarabildim ve rahatladım sonra yine pede döndüm :( hBakirelik mevzusuna gelince, ne kadar bozmaz dense de kızlık zarına zarar veren bi şey bence. Hatta ayna alıp baktığımda sanki bi tık büyümüş gibi geldi açıklık. Ama bakirelik himenin olup olmaması değil, ilişkiye girip girmemen. Kimseyle ilişkiye girmediğime göre hala bakireyim... böyle işte süslüler bunları bu başlık altına yazdım ama yazarlığım onaylanınca menstüral kap başlığına yapıştırcam. Ve sürecimi buraya yazmaya devam edeceğim. Umarım alışabilirim. 

  12 ekim 2020 05:26


  5

  8. benim ilk menstrüal kap deneyimim kendisiyle oldu. ocak ayından beri a boyutunu kullanıyordum. sayesinde rahim ağzımın ters olduğunu, cervix kanalımın kısa olduğunu öğrendim şu yaşımda. adetimin her gününde cerviximin kısalıp uzadığını da farkettim. çünkü kabı kullanırken takıp çıkarmada bazı günler zorlanıyordum, bazı günler çok kolay oluyordu. bazı günler taktıktan hemen sonra kendiliğinden yukarı çıkarken bazı günler çıkmıyordu. ilk başlarda sert olduğunu düşündüm ama zaman geçtikçe alıştım. yine de idrar keseme baskı yaptığını düşünüyorum az bir şey olsa da. gece sürekli tuvalete kalkan biri olarak bu sebeple uyurken kullanamıyorum. 

  birkaç ay deneyimledikten sonra mini boyunu satın aldım. a boya göre minicik duruyor fakat çapı neredeyse aynı. yapısı daha yumuşak. henüz adet günüm gelmedi ama a boya göre hissini merak ettiğim için hemen taktım tabi ki :D alt kısmında sanırım kaymayı engellemek adına dışa bombeli çizgileri var, bu a ve b boylarında yoktu. o hissiyat biraz rahatsız etti gibi. bunun dışında kısa cervix için kullanımının daha uygun olacağını düşünüyorum. ilk adet döngümden sonra burayı editleyeceğim. 

  edit geldi: kabın yumuşaklığı gerçekten bir fark yaratıyor. mini boyu gece uyurken de kullanabildim ve idrar keseme a boy kadar baskı yapmadı. fakat kabın çıkıntılı kaydırmaz kısmı beni rahatsız etti biraz, o anlarda a boyu aradım. mini boyu, cervix boyu için almıştım ama çok öyle aman aman bir değişiklik olmadı. yine de a boy 3. günden itibaren kafasını dışarı çıkarırcasına alçakta duruyordu, bunu mini boyda yaşamadım.

  31 ekim 2020 13:13 27 kasım 2020 00:10

  9. Şu an 1+1 kampanyası var. Uzun zamandır kendime bir tane almak istiyorum. Eğer almak isteyen başka bir süslü varsa mesajını bekliyorum, birlikte alabiliriz.

  8 kasım 2020 10:54 9 kasım 2020 13:52

  4

  10. 1+1 indirimiyle a modelini aldığım ürün. ilk aldığımda çok umutluydum ama ne yazık ki hüsranla bitti. ne yaparsam yapayım sızdırıyor. hem de öyle böyle değil. özellikle kontrol ediyorum ezik katlanmış bir yeri var mı tam açılmış mı diye bir türlü çözemedim neden böyle olduğunu. bendekinin ağzı tam yusyuvarlak değil çok çok hafif elips gibi ama sanmıyorum bundan olduğunu. aynı problemi yaşayan süslüler nasıl çözdünüz bu sıkıntıyı? 

  24 kasım 2020 11:37