sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (25)
 • medya (4)

1. sülalemin yarısının mezun olduğu fakat benim giremediğim, içimde sızı olan okuldur. lisans için olmadı ama yüksek lisans için bekle beni odtü diyorum.

8 ekim 2014 16:25

2. times higher education dünya sıralamasında (2014-2015) 85. olan üniversitedir. (link: http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2014-15/world-ranking/institution/middle-east-technical-university kaynak)

seveni de sevmeyeni de çoktur. hakkında çoğu bilinmeden çok şey söylenir. merak ediyorsanız şu belgeseli izleyebilirsiniz.

(link: http://www.youtube.com/watch?v=yunNI3wfjfA ODTÜ tarihi belgeseli - 1. bölüm: Bozkırı yeşertenler (1956 - 1963))

(link: http://www.youtube.com/watch?v=1WiMBXV4hdE ODTÜ tarihi belgeseli - 2. bölüm: Zor yıllar (1964 - 1980))

8 ekim 2014 16:26 8 ekim 2014 16:27

3. Hali hazırdaki okulumdur.

Mühendis arkadaşlarım yabana atsa da sosyoloji okumaktayım.

Sıkça duyulan odtü kibirinin gerçek olduğunu söylemeliyim önce. Kibir demek doğru mu bilmiyorum ama. Bu kibirin yüksek puanlı okul olmasından geldiği ise büyük bir yalan olur. Verdiği egitim, ögrenciye tanıdığı imkanlar, öğrenci dostu olması/olmaması tartışmaya açık konular. Hepsi hakkında şahsen pek iyi yorumlarım olmaz doğrusu.

Bu kibir daha çok ortamından geliyor odtünün. İnsanlar birbirine saygılı, yardımsever, hoşgörülü, düşünceli ve sahiplenici kampüste. Ortak bir paydada buluşuyor herkes. Miras bırakılan kültür çok güzel ve öğrenciler de bunu çok iyi özümsüyor. Bunu dolmuşta, çarşıda, banka sırasında, içip eğlenirken hatta hitap şeklinde bile gözlemlemek mümkün. Okulun nesini seviyorsun deseniz busunu seviyorum derim.

Gelirken böyle bir seyden haberdar değildim ama odtülü olmak değişik bir şey derlerdi hep. Nasılmış görmüş oldum.

Ama rektörlüğe sayıp sövmem işten bile değil. Öğrenciye bu kadar düşman bu kadar düşünmeyen bir okul yönetimi olamaz. Ders seçmek bile işkence odtüde. Düşündükçe sinir oluyorum bak.

Bu arada herkes anarşik değil. (gizlinot: swh) çok fszla kolektif grup ve hatta çok fazla pkk yanlısı barındırıyor. Ilk geldiğimde herkesi örgütlü sanardım. Meğer sesleri lçok çıktığı içinmiş. Çoğunluğu her şeyden habersiz odtünün. Haberlerde gördüğünüz olayların biz ailemiz arayıp sorunca öğreniyoruz varlığını çoğu zaman.

Gene de bu kadar mimli bir ünvana sahip olmasından çok hoşlandığımı itiraf etmeliyim. Birilerini hafif korkutuyor ya, adamın açık açık eğitimden korktuğunu gösteriyor bu.

Ama güzel okul. Kurtarılmış bölge gibi, nezih. Gelmeyi düşünen çok düşünmesin derim. İstanbuldan kalktım geldim, biraz bile pişman değilim.

11 ekim 2014 00:34

4. dünyanın en iyi 100 üniversitesinden birisi olan (gizlinot: türkiyedeki en iyi üniversite) güzide okulum, özlediğim. (link: http://www.ntvmsnbc.com/id/25330643/ link)

11 ekim 2014 10:41

5. bu haziran mimarlık fakültesinden mezun olduğum canım okulum, evim. özleyeceğim seni odtü.

11 ekim 2014 17:59

6. Türkiye 70. Si olunca babam zorla beni buraya sokmak istedi. Ağladım zırladım. Benim hayalim yıldız baba etme dedim. Karşı da gelemem kuzu gibiyim. İyi puan aldım diye sevinmek nasip olmadı. Sonra tercihleri teslim ederken tek başıma idim. Hayatımda bi Kez olsun benim istediğim olsun dedim ve silip en başa yıldız yazdım. Babam bir sene konuşmadı benimle. İyi ki de babamı dinlemediM. Ben kim odtü kim. Kitap yüzü açan birş değilim. Okula iki senedir gittiğim yok. Odtü beni doğduğuma pişman ederdi.

22 nisan 2015 20:29

7. ilk gördüğüm anda aşık olduğum, içinde büyüdüğüm, kendime değerler kattığım, onlarca etkinliğe katıldığım, KTMT binasında fasıllarda söylediğim, THBT binasında her sene en az iki yörenin halk oyunlarını öğrendiğim, Kültür Kongre Merkezi'nin konserlerinde şarkılar söylediğim, gösterilerinde dans ettiğim, tüm spor merkezlerinin kapısını aşındırdığım, tenis kortlarından yüzme havunuza kadar her türlü spor alanına girip çıktığım, sevdiklerimle mis kokan akşam yürüyüşleri yaptığım, U3'te korku gecelerinde sabaha kadar hem korkup hem eğlendiğim, aynı yerde her hafta gösterilen filmleri kaçırmadığım(gizlinot: sonradan kaldırdılar :(), en güzel arkadaşlıklarımı edindiğim, ilk öpücüğümü yaşadığım, bahar şenliklerinin tadını sonuna kadar çıkardığım, DEVRİM yazısının mumlarından yaktığım, her mevsiminin tüm renklerini ayrı sevdiğim, derslerden sonra fizik çimlerinde yayıldığım, Naz Gıda'sından nasiplendiğim, akşamları Devrim'inde arkadaşlarımla içip şarkılar söylediğim, Sunshine'ında, Çatı'sında, Çarşı'sında sevdiklerimle oturduğum, her elektrik kesintisinde yurtlar bölgesinin çığlıklarını dinleyip eğlendiğim, DC'sinden dünyaları indirdiğim, yollarında otostop çektiğim, en çok öğrendiğim, ufkumun sınırlarını keşfettiğim, hoşgörü ve olgunluğun ne demek olduğunu öğrendiğim, şimdi native arkadaşlarımın övdüğü ingilizce'mi öğrendiğim(gizlinot: ve tabi; hazırlık barakalarında pop-quiz heyecanını yaşadığım ), ders ekleme saatinde ctrl c hazır bir halde seçmeli ders kapmak için hazır olda beklediğim, 5. yurdunun çalışma salonunda sabahladığım, yangın merdivenlerinde dertleştiğim, semasında defalarca s.çtın mavilerini gördüğüm, hala ne zaman gitsem içimi titreten okulumdur. Sevdamdır.

Özlemekten burnumun direği sızlıyor bazen... Sevdiğini özlemez mi insan?

24 nisan 2015 18:31

8. (bkz: odtü)

22 kasım 2015 13:08

9. odtüyü çok seviyorum odtünün insanlarını da çok seviyorum ama bilen bilir odtüde bir (gbkz: hocam) goygoyu vardır. dolmuşta parayı şoföre uzatırken bile "hocam şurdan bir öğrenci alır mısınız" lafını kullanmaktan katiyen sakınmazlar. hocam aşağı hocam yukarı. bu kelime odtünün sınırları dışına çıkınca yok olur anlamını yitirir, neden diye sormadan edemiyorum, yapmacık ve şekilci buluyorum bu davranışı.

22 kasım 2015 13:14

10. Okuyanların "kaymak tabaka" olmasından mütevellit kampüs içerisindeki ulaşımın helikopter ile sağlandığı para s.çma okulu.

Taşı toprağı altın mübarek <3

31 aralık 2015 11:50