yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. batık, yolunmuş tavuk görünümü, içeriden uzayan tüyler vb. problemlere karşın pürüzsüz görüntü için süslülerin deneyip de memnun kaldığı yöntemlerin olduğu başlık.

  soru cevap aparatında birçok kez soruldu, ancak toplu bir halde önerilerin bulunduğu bir başlık yok.

  bir de, önerileri yazarken kullandığınız epilasyon yöntemini (sir/ılık ağda, jilet veya epilasyon aleti), yaşadığınız problemi ve kıl yapınızı eklemeyi unutmayın ki benzer problemi olanlara faydası olsun.

  benim bacağım oldukça beyaz, ama tüylerim siyah ve genital bölge kılı kıvamında aşırı sert. hepsi farklı yönde ve farklı zamanlarda uzadığı için kuaförde ağda yaptırmak hayalkırıklığı ve bolca kırılmış tüy demek. yaşadığım en büyük sorunlar; epilatörle aldıktan sonra kırmızı noktaların asla geçmemesi, kırmızı nokta yoksa siyah nokta olarak kalması ve kabarması, jiletle aldığımda tüm köklerin teker teker yara olması veya sabah jiletlenen bacağın akşama siyah noktalar halinde tüylenmesi, asla ve kat'a pürüzsüz bacaklara sahip olamamak.

  jilet için:

  haftada 2 kez keselemek. keseyi en ince ipek keseyle yapıyorum. duşta su akarken yapmak yerine, duştan hemen sonra bacakları havluyla hafif kurulayıp keselemenin daha çok işe yaradığını fark ettim. keseyi kullanmadan önce sıcak suyla ıslayıp sıkmak gerekiyor. yuvarlanarak deri çıkmadığı sürece, jilet bende çok kötü sonuç veriyor.

  keseden sonra bacağıma ılık su tutuyorum. üstüne (gbkz: bebe yağı) sürüyorum. o yağ emilmeden jiletlemeye başlıyorum. maksimum verimi bu şekilde aldım. yalnız bunun sıkıntısı, jiletin keskin olmasını gerektirmesi. yoksa yağdan dolayı kolay kesilmiyor tüyler. bir de, biraz bastırarak uygulamak gerekiyor. sonrasında yağı tam temizlemeden sadece azıcık duş jeliyle üstünden geçtiğimde yumuşak bacaklara sahip oluyorum.

  epilasyon aleti:

  tüylerin öncesinde yumuşatılması gerektiğini keşfettim. mutlaka sıcak duştan sonra epilasyon yapılmalı. duştan sonra yine ipek keseyle keselenmeli. hemen ardına epilasyon aletiyle alındığında kökler daha az yara oluyor. kırılmalar azalıyor ve kızarıklık 2 güne geçiyor.

  ponza taşı, düzenli kremleme gibi şeyler bende hiç işe yaramadı. sir ağdayı ise evde beceremedim, sürekli donuyor o ağda. ayrıca tüyler farklı yönlerde olduğu için çok uğraştırıyor. yapıştır-çek yapıp geçemiyorum.

  16 temmuz 2019 13:06

  2. Epilatör ve jileti yaklaşık 2 senedir dönüşümlü kullanıyorum. Ondan öncesinde kartuş ağdayla alırdım ama uzamasını beklemek özellikle yaz aylarında çok can sıkıcı.

  Bacaklarımda doğum lekelerim var ve bu doğum lekelerinin olduğu yerlerdeki kıl yapım ve rengi de farklı, örneğin bir bölgede incecik sarı-beyaz kıllarım varken bir bölgede oldukça sert sarı kıllar var. Bir bölgede çok siyah ve normal kalınlıkta kıllarım var. Haliyle bölgeden bölgeye değişiyor yaptığım epilasyonun sonucu. En net en temiz yöntemi zamanla oturttuğum rutinle aldım, şöyle ki;

  Epilatör kullanacağım günün öncesi güzel sıcak bir banyo yapıyorum ve batığa meyilli bölgeler öncelikte olmak üzere keseleniyorum. Ardından bolca nemlendiriyorum vücudumu hatta yetersiz gelirse nemlendirme birkaç saat sonra tekrar nemlendiriyorum. Eğer epilatör öncesi ölü deriler ve kuru bir cilt olursa epilatör pütür pütür kötü bir sonuç veriyor. Ertesi gün epilatörle bütün bacaklarımı alıyorum ve bebek yağı gibi bir yağ kullanarak masaj yapıyorum ki o kızarıklık, tavuk görünümü geçsin. Sonra güzelce duşumu alıp tekrar nemlendirme yapıyorum. 1 hafta sonunda ufak ufak çıkan ya da önceki alışımda kırılan ve gelmeyen kılları hızlıca epilatörle alarak 1 hafta daha pürüzsüzlük garantiliyorum bacaklarımda.

  Jilet kullanacağım zaman keselenme işlemi yapıyorum ama çok fazla değil çünkü jilet zaten bir çeşit peeling işlemi görüyor bu yüzden tahriş etme olasılığı doğuruyor. Jileti duşta pek çok yöntemle denedim. Sabun, saç kremi, duş jeli, bebek yağı, tıraş köpükleri bile. En iyi sonucu ince yapılı saç kremi ve bebek yağı kullandıktan sonra aldım. Her hamlenizde tıraş bıçağını su altına tutarsanız jilet tıkanmıyor ayrıca. Jiletten sonra ufak bir çizik ya da tahriş olmuş yer görürsem o bölgeye özellikle hametan sürüyorum. Geri kalanı da normal bir şekilde nemlendiriyorum. Bir de ne yazık ki kıl kökü görünümünü azaltmak çok zor, ben uzun zamandır kuru fırçalamaya geçmek istiyorum ama hala uygun bir fırça bulamadım. Kuru fırçalamanın etkisinin güzel olacağını düşünüyorum. Yazın azar azar olmak kaydıyla yarım ton, bir ton bacaklarımı bronzlaştırmak kıl kökü görünümümü azaltıyor benim. Ve yaz sonuna kadar ışıl ışıl bacaklar bana kalıyor.

  Kese yapma olayını yapmak için illa ki epilasyonu beklemiyorum, bazen hafifçe de yaptığım oluyor ve bolca nemlendiriyorum yine, çünkü ölü derileri ne kadar atar ve ne kadar nemlendirirseniz batık oluşma riskini de o kadar azaltmış oluyorsunuz.

  16 temmuz 2019 13:38 16 temmuz 2019 13:42

  3. Epilasyon aleti ve ağda bacaklarımda kırmızı kırmızı noktacıklar bıraktığı için (gizlinot: İlk günkü kızarıklıktan bahsetmiyorum, kalıcı olanlardan muzdaribim. Geçmiyorlar. Bacak ne kadar pürüzsüz olsa da çok kafaya takıyordum o görüntüyü. )2 yıldır gilette venüs swirl tıraş bıçağı kullanıyorum. 3-4 güne bir duşta 10 dakikanızı ayırdığınızda (gizlinot: Duştan çıkınca olabildiğince nemlendiriyorum nivea'nın klasik mavi kutu kremiyle)özellikle ilk gün yumuşacık, pürüzsüz bacaklara sahip oluyorsunuz. Zaten jilet peelingvari bir uygulama olduğu için yumuşacık yapıyor bacakları. Çıkmaya yakın body scrub kullanıyorum, batık vs oluşumunu engelliyor. Sanırım kişiden kişiye değişir fakat benim pürüzsüz bacaklar için en büyük engelim batıklardı(gizlinot: Hatta bazıları sivilceye bile çeviriyordu), ağdadan ziyade epilasyon aleti ile alınınca daha fazla oluşuyordu. Tıraş bıçağında ise bu sorunum büyük oranda azaldı. Elinizde güzel bir tıraş bıçağı olduktan sonra hayat kolaylaştıran bir şey ve gerçekten bacakları pürüzsüz yapıyor.

  Edit: En önemlisini unutmuşum. ilk yıl saç kremi ile yapıyordum jileti, bu sene Gilette satin care lavender kiss tıraş köpüğü kullanmaya başladım ve gözle görülür biçimde fayda sağladı. Daha bir yumuşak yapıyor bacakları. Kılları en kökünden alıyor ve batık sorunu en aza iniyor. Eğer tıraş bıçağında bu tarz bir sorun yaşıyorsanız kesinlikle deneyin derim süslülerim.

  16 temmuz 2019 15:01 16 temmuz 2019 15:15


  4. kahve telvesiyle peeling yapmak.

  16 temmuz 2019 17:20

  5. Kuru fırçalama yöntemi. Tabii hemen bir değişim olmuyor. Her gün 10 dakikanızı bile ayırsanız bir süre sonra inanılmaz fark ediyor. Bendeki batık ve kuruluk sorununu çok büyük oranda çözmüştü düzenli yaptığım zamanlarda. 

  16 temmuz 2019 21:59

  6. selülite henüz çare bulamadım ama batık gibi yüzeysel pürüzler için en büyük önerim kese kızlar. her hafta ve ağdalardan önce kese yapıyorum bacaklarım resmen parıl parıl parlıyor. bir çok kişiden bacakların çok güzel iltifatı aldım ki bu iltifat bence parlaklığı sebebiyle yoksa şekli o kadar iddialı değil. ağda yapmasam bile o kadar parlak ve pürüzsüz duruyor ki çok fazla ışık vurmadığı sürece ağdalı gibi duruyor.

  17 temmuz 2019 00:27

  7. Peeling ve kuru fırçalama ikilisi. İkisini birden aynı anda yapmanızı önermem ama dönüşümlü yapın. Pahalı bir vücut peeling i almanıza da gerek yok yüzünüzde beğenmediğiniz iri taneli peelingler çok iyi iş görüyor. Düzenli kullanım da önemli 

  17 temmuz 2019 16:33


  8. isana hindistan cevizli peeling ve epilasyon sadece.

  20 temmuz 2019 09:05

  9. 3-4 senedir epilatör kullanmayı bıraktım. Çeşitli ağdalar denedim pes ettim, beceremiyorum. Kıllarım ince, düzensiz ve açık renkli. Yıllardır batık lekelerimle uğraşıyorum. Bacaklarımda irili ufaklı Yüzlerce mosmor nokta var. tenim ince, ten rengim de açık olduğu için çok belirgin duruyorlar. Bunun için expigment kullandım verim alamadım. Tca kullandım daha beter ettim. Excipial ile nemlendirdim. Kese yaptım. Ponza taşı, bepanten, kuru fırçalama vs. Bir sürü yöntem denedim ama hiç birinden verim alamadım şimdiye kadar.

  Bunca deneyimden sonra nihayet iyileşme sağlayabildiğim yeni bir rutin edindim. Şöyle ki bacaklarım için diğer tüm epilasyon yöntemlerini bıraktım. Artık sadece, duşta bebe yağı ile jilet kullanıyorum. (gizlinot: Jiletim Venüs snap. Bebe yağım benri spreyli bebek yağı. İkisi de çok pratik ürünler. ) dar kıyafetler giymemeye özen gösteriyorum. ihtiyaç duyarsam, Gün içinde ya da yatmadan önce hafif bir nemlendirici kullanıyorum. (gizlinot: Ağır yapılı kremler de gözenekleri tıkadığı için batık yapabiliyor bence. ) batık sorunumu bu şekilde çözdüm.

  Batık lekelerim için ise nerisona c ve madecassol kullanmaya başladım. yaklaşık bir haftada leke görünümü yüzde 50-60 azalttı diyebilirim. Bunca şey denedikten sonra mucize gibi geldi bana. Expigment, tca vs. Gibi yöntemlerden sonuç alamadıysanız doktorunuza bir de bu yöntemi danışın mutlaka. Ben sonuçtan çok memnunum. 3-4 hafta sonunda çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Mezuniyet törenim için bile bacaklarımdaki lekelerimi kapatmak makyajımdan daha uzun sürmüştü. Bir de üstüne çorap giymiştim. (gizlinot: Bu arada pentide parmak arası ten rengi çoraplar var yazın açık ayakkabı ile giymek için ideal. Fotoğraflarda da belli olmuyor, güzel duruyor. ) aslında Benim için pek sorun olmasa da insanların, bacaklarına ne oldu soruları canımı sıkıyordu. elbise-şort giyerken daha rahat hissediyorum artık.

  20 temmuz 2019 11:07 20 temmuz 2019 11:09

  10. Lazer epilasyon.

  20 temmuz 2019 12:23