yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (2)

  38. bugün watsonstayken, i heart revolution'ın yeni çıkan beşli mini paletlerine bakmak için personelden yardım istedim. aradığım paletler daha gelmemişti ancak çalışan arkadaş bana kendiliğinden baktığım markanın diğer paletlerinin testerları bulunduğunu ve istersem bakabileceğimi söyledi. anladığım kadarıyla kapalı çekmecede saklıyorlar. ilgimi çekmediği için bakmadım lakin bunun olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum.

  darısı loreal ve maybelline'in başına. gerçi hakkını yemeyeyim ilk defa loreal bana trendyol alışverişimde serum tester'ı gönderdi. aldım kabul ettim. 

  1 haziran 2023 02:24

  37. Bugün Gratis'te lykd ve beaulis ürünlerinde testerların geri geldiğini gördüm. Başardık, değişimi başlattık kızlar 🫶🏻

  24 mayıs 2023 19:13

  36. kullanılmış ürünü geri alıyorlar diye gratisten fondöten aldım, rengi uymadı ve iade ettim ama şunu fark ettim, 1-2 kere kullanılıp iade edilen ürünün görünüş olarak sıfırdan farkı yok yani bantlayıp başka müşteriye satabilirler. bu sebepten dolayı artık testersız mağazadan ürün almamaya karar verdim, tamam ben iade edebilirim ama benim aldığım ürünün başkasının kullanıp da iade ettiği ürün olma olasılığı var. hadi pompalı ürünler yine tamam da şu çubukla sürmeli, stick, ya da kavanozda olanların başkası kullandıysa hijyenik olması mümkün değil.

  23 mayıs 2023 10:58


  35. *ön not:* 

  rahatsız olacaklar, takıntısı olanlar, mide hassasiyeti olanlar linklere tıklamasın. yazdıklarımı da hiç okumasın.

  **

  testerlar bakteri yuvası ve pis, denerken de iyi hissetmiyorum. bırak elime sürmeyi, tester ürünü elime aldığımda şişesinden ambalajından bile tiksiniyorum evet. hele de ruj testerları off. 

  (link: https://www.tiktok.com/@pamelapedrozaa/video/7232012465133997355 kozmetik mağazası alışveriş çantası)

  (link: https://www.tiktok.com/@pamelapedrozaa/video/7228315619572174123 ruj ve krem allık)

  (link: https://www.tiktok.com/@pamelapedrozaa/video/7223506275395456299 evdeki makyaj süngeri)

   

  özellikle fondöten ve kapatıcı konusunda testerların geri gelmesi gerekiyor. oturup damlalıklı bir fondöteni yüzümde, boynumda vs denemem ama, pompalı bir fondöteni ya da concealerı elimde/boynumda deneyebilirim. farı gözde, kapatıcıyı göz altında, rimeli kirpikte ya da ruju dudakta denemek insanların kendi maceracı tercihi. beni o kısım çok ilgilendirmiyor. toplum sağlığı ve bilinçsizlik anlamında endişe verici buluyorum sadece. ben elimde denedikten sonra hızlıca siliyorum, mağazadan çıkınca da ellerimi bileklerime kadar yıkıyorum. 

  son bir husus, mağazada testerı olmayan ürünlerde müşteri ille de görmek istiyorum dediğinde, personel kapalı kutuyu tüm gün her şeye dokunmuş elleriyle açıp ürünün şişesini gösteriyor. (bakınız yukarıdaki alışveriş sepetinin sapları) hatta bazıları cahil olduğu için ürünün kapağını da açıyor. geçen gün drugstore olmayan bir mağazadan lipgloss aldığımda fark ettim ki, ürün mukavva ambalajda olmasına rağmen açılmış ve ellenmişti. üzerinde parmak izleri vardı. belki müşteri açtı, belki personel açıp gösterdi. belki de ürünün kapağını da açmışlardı. bilemedim. bu ürünün testerı yoktu. 

  düşünüldüğünde zaten tek atışta hep doğru renkte vs ürün alabilenler her şeyi online da halledebilir aslında. elzem bir durum olmadığı ya da stok problemi yaşamadıkları sürece mağazaya gitmelerine de pek gerek yok. ürünlerin kapalı da olsa ellenip rafa geri bırakıldıklarını da düşünürsek, en iyisi online alışveriş. 

  ben sephora, mac, boyner, sevil,nars, bobbi brown vs gibi tester ürünleri bulunduran markalara yönelerek sorunumu çözdüm. gratis, watsons, eveshop ve tester ürün sunmayan mağazalardan kozmetiği minimum düzeyde satın alıyorum.  flormar veya golden rose almak istesem kendi mağazalarına gidip deneme şansım var zaten. rujdu, fardı, allıktı bunlar bir dereceye kadar idare edilir ancak fondöten ve concealerın denenmesi gerekiyor. kaldı ki, kozmetik guruları dahi, renk skalasını, kozmetik ürünlerinin kapsayıcılığını arttırmak üzere genişleten markalarla başa çıkamıyor. 

  daha önce olan bir şeyin kaldırılması ve geri gelmemesinden bahsediyoruz.neyi savunduğunuzun lütfen farkında olun. 

  20 mayıs 2023 16:24

  34. daha fazla ürün sattırmak için yapılan son derece çirkin bir yöntemdir aslında. pandemi, hijyen falan hikayedir zira paketli ürünler içinde de açılıp denenenler mutlaka oluyordur, önceden de oluyordu. bugün instagramda kendi ten, saç, dudak vs. renginize çok yakın bir influencer gördüğünüzde ve almayı düşündüğünüz ürünü denemesini umduğunuzda size "link" verilmesiyle aynı şeydir. ürünün rengini, yapısını merak edersiniz, deneyemediğiniz için alırsınız, alıp denediğinizde de "kozmetik" diye iadesini almayacakları için elinizde kalmış olur. tüketici olarak azıcık hakkımız varsa onu da kaybettik bunlar yüzünden maalesef.

  20 mayıs 2023 16:21

  33. Sephorada bu olaydan bağımsız çalışanların paketli ürünleri, rimel ruj açıp gösterdiklerine şahidim. Rimeli açsan ne açmasan ne gerizekalı. Ankara gordion sephorada 2-3 sene olmuştur bunu yaşadığım. Açmayın desen de açıyorlar.

  O yüzden rengi bulduktan sonra internetten alışverişe devam.

  20 mayıs 2023 14:58

  32. Kraldan çok kralcıların "iyi oldu ağğbi hijyen falan" demesi komiğime gidiyor. Sephoradaki boynerdeki testerlara bakteri mikrop bulaşmıyor herhalde. Fiyat arttıkça ürünler antibakteriyel oluyor sanırım. Fondoten kapatıcı net testersız alınamayacak ürünler zaten, açtıktan sonra iade garantisi olduğu için gratisten alıyorum sadece. Onun dışında rujun katalogdan nasıl durduğunu anlamak mümkün değil, elimizde rengini görüyorduk. Allık far gibi diğer ürünlerim pigmenti dokusu hakkında bilgi sahibi oluyorduk. Oldukça can sıkıcı bir durum, elemanlar nasılsa insanlar alıştı diye testerları eşe dosta dağıtıp gardropstan satmaya devam etsin, siz de hijyenik hijyenik yaşayın.

  20 mayıs 2023 14:35


  31. Arkadaşlar size kötü bir haberim var. Tester olmadığı için insanlar zorla ürünleri açıp kullanıyor ve buna yüzlerce kez şahit oldum. Çalışanlar da yetişemiyor yani hijyenik diye aldığınız bin kez bantlanmış ürünlerin bin kez bantlanma sebebi her yakalamadan sonra tekrar bantlanması aslında. Bu sebeple fiziksel mağazadan alışveriş yapmayı bıraktım. Testerlar geri gelir ve ürünler koruma altına alınır umarım.

  20 mayıs 2023 14:04

  30. Ben bu konuda kararsızım galiba. Evet bazen yeni ürün denemek ciddi bir risk olabiliyor, korkunç derecede artan fiyatlar yüzünden rengi tutturamayınca ürünün elinde patlama ihtimali var. Ama ben bu riski ten rengi kendime yakın kişilerde ürünün duruşunu araştırıp alarak azaltabiliyorum biraz. Hiç alakasız bir ürün almadım kaç yıldır, hepsi bir şekilde kullanılabilecek durumdalar. Hatta iyi tercihler yapmışım bile diyebilirim. Neden kararsız olduğuma gelirsek de ben mağazada gezerken standların önünde durup yarınlar yokmuşçasına ürünleri mıncıklayanlardan bıkmıştım ya. Bak çık işte arkadaşım, kırk saat onu sür bunu sür evir çevir incele yorum yap vallahi kabak tadı veriyordu insanlar. Ürünler desen önceki süslünün bahsettiği gibi hijyenik değil, kırk çeşit insan var hepsi gelip ayrı ayrı parmaklıyor. Rujları dudağına sürüp deneyenler vardı ya...

  20 mayıs 2023 12:47

  29. Geri gelmesine gerek var mı bilemedim. Hepsi zaten mikrop yuvası. Makyaj malzemeleri için söylüyorum. O testerları yüzüme sürmeyi bırak elime bile sürmem. Alfalar yılların deneyimiyle kör atışta bile doğru ürünü bulacaktır. 

  20 mayıs 2023 10:37