sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • medya (0)

1. Bu düşünceye sahip olmasının nedeni parasının gücüyle sahip olduğu kadınlar olan erkektir.

19 mayıs 2015 16:04

2. Paranın var ettigi şımarık erkektir. Ayrıca bu gibi söylemleri fakir erkeklerin söylemesinin nedeni şudur ki zengin erkek onunla birlikte olan bir kadın için "bu kadın benimle param için evlendi veya birlikte oldu" diyemez derse kendini değersiz göstermiş olur bu kadar basit.

19 mayıs 2015 16:46 19 mayıs 2015 16:52

3. aynı zamanda bu tip erkeklere göre hiçbir kadın işindeki konumuna sadece çalışarak gelmemiştir. kendini geliştirememiş, çulsuz, kadınların başarılarını kıskanan, kadınların ilgisini çekemeyen erkek söylemidir.

19 mayıs 2015 20:35

4. para ile bazı kadınlara sahip (!) olduğu için tümevaran (gizlinot: swh ) erkektir.

felsefeye gönül vermiş, entel gözlükleriyle okumuş araştırmış yüzlerce kaynak taramış, filozofların hayat hikayelerini okuyup özümsemek, dünyaya onların penceresinden bakmaya çalışmak en büyük hobisi haline gelmiş, özellikle Francis Bacon ile kendisini bulup tümevarıma yönelmiş; böylece kendini bulmuş erkektir.

ya da bu erkeğin bulduğu başka bir şey de olabilir. ve o başka bir şeyi bulduğu hanımlar sağ olsun, tüm hanımlarda bulabileceğini ummaktadır. umduğunu bulamayacaktır.

20 mayıs 2015 12:27

5. turizm sektöründe çalıştıysanız yüzlercesine denk gelirsiniz..ve hiç bitmezler.. vaktinde bize bizim kuşağa zarf atan o kart heriflerin bugün de oğulları 90 doğumlu kızlara zarf atıyordur eminim..bu adamlar hiç bitmez..dünya döner bu heriflerin soyları devam eder..bitmezlerrrrr...

20 haziran 2015 18:22 20 haziran 2015 18:23

6. Bunların fakir ve sonradan görme versiyonları hiç çekilmiyor. Vasıfsız oldukları için normal zamanda kimse yüzlerine bakmadıklarından paraya sahip olduklarında herşeyi elde edebileceklerini zannederler. Paraya sahip olduğu zaman kendilerine müstahak paraya gelen kızlardan kazık yiyince de kadınların hepsi paraya bakıyo oğlum diye böğüre böğüre akıl verirler. Bu tiplerle bırak sevgili olmayı selam bile vermeyin.

20 haziran 2015 19:21

7. Bu başlığa gireceğim ikinci yorum da kadınlar üzerine olacak. Kadınların çoğu 25 yaşına kadar karaktere, tipe, anlayışa, kültüre mizah yeteneğine vs. Bakarken otuza doğru kendinden yaklaşık on yaş büyük, fiziksel çekiciliği olmayan, sıkıcı, zevksiz ama kariyerli adamlara tav olup evleniyorlar. Bu benim çevremde çok sık gördüğüm ama onaylamadığım bir hareket. Hatta bu o kadar normal görülüyor ki kendileri gibi düşünmediğim için ailem dahil herkesten dışlanıyorum. Çünkü herkes akıllı ben aptalım. Geleceğimi garanti altına alacak, sırtımı dayayıp beni rahat ettirecek adamı bulamadım ve ömür boyu mutsuz olmaya, çalışmaya, kıskanılmaya mahkumum. Yıllarca boşuna okuyup kariyer sahibi olmuşum ve en iyisini hak ediyormuşum evet.

20 haziran 2015 19:32 20 haziran 2015 19:34

8. bazı hemcinslerimin ve ekşi sözlük'teki fakir ve çirkin erkek yazarların gazıyla bu düşünceye erişmiş erkek. özel üniversitelerde bolca örneği vardır bu tiplerin. maymundan evrimi tam tamamlanmamış, altında mercedes bmw olan bu tipler hiç boş kalmaz. yanında hep bi bok gibi davrandığı, s.klemediği bir kız bulunur. benim sınıf arkadaşım da maddiyata göre seçerdi sevgililerini neymiş ailesine uygun olacakmış. gören de kızı ziyagil ailesine mensup zanneder. hatta bi keresinde sevgilisini terketme sebebi olarak lüks yerlere gitmemelerini bahane etmiş ve "kızzıaaam ya hep otobüse mi binilieeer, bi arabası bile yoğğkk" demişti.

sen, ben önem vermiyor olabiliriz ama türk insanı paraya önem veriyor maalesef. hatta anneler oğluşlarına genelde ataması yapılmış, maaşı belli öğretmen kız ararlar ki o da başka bi entry konusu.

20 haziran 2015 20:45

9. bilen bilir, hayatta duruşu ne olursa olsun kadınların kadınlara destek olması gerektiğini düşünenlerden biriyim.

ama bazı tipler varki;

erkekler neden kadınları bir "meta" olarak görüyor?un yanıtıdır.

kadınlık onurunu hiçe sayan,

aşkı,sevgiyi,şefkati,dayanışmayı sadece birer kavramdan ibaret sanan kadınlar yüzünden erkeklerdeki bu algıya ben eskisi kadar köpüremiyorum.

(link: http://www.suslusozluk.net/g/para-ile-b%C3%BCt%C3%BCn-kad%C4%B1nlara-sahip-olaca%C4%9F%C4%B1n%C4%B1-sanan-erkek/8078 "parası yoksa sevsemde evlenmem" diyen kız.)

"bana düğünümde 5 bilezik taktılar" diye ağlanan kadına;

"vah vah ucuza gitmişsin"

"kadınlar çalışmayın ,çalışan kadın değersiz oluyor. eşinize isteklerinizi cilveli bir şekilde yatakta söylerseniz her şeyi elde ederseniz"

diyen bir kitle var.

ve o kitle olduğu sürece erkeklerin bu iğrenç,mide bulandırıcı genellemesi devam edecek malesef.

(resmini yüklediğim platformda daha beter muhabbetlere denk geldim bir kaç hafta önce ama sinirim harap olduğu için şu an tekrar dönüp aramak istemedim)

20 haziran 2015 21:27 20 haziran 2015 21:41

10. Tanıştım ben bununla, beş para etmez.

21 haziran 2015 18:34