yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (16)
  • medya (2)

  1. (yazar: balpetegi )'nin uktesi

  pastelin mavi ambalajlı olan serisi. satin bitişli diyebileceğimiz seri. bende 44 numarası var. bir tanesini bitirmiştim bu ikincisi. pigmentasyonu güzel. çok parlamıyor. dudakları kurutmuyor. ben memnun kaldım. özellikle bu kış için çıkardıkları koleksiyonda çok güzel kahverengiler var denemek için sabırsızlanıyorum :)

  7 şubat 2017 20:29

  2. her renk için geçerli mi bilmiyorum ama bendeki aşırı güzel böyle nostalji kokuyor. gereksiz romantizm yaptım biliyorum ama nedense duygusal bağım var bu rujla.

  8 şubat 2017 00:01

  3. Dandik ötesi ambalaja sahip olmasına rağmen renk çeşitliliği nedeniyle kendini aldıran ruj serisi. Kokusunu biraz tütüne benzetiyorum niyeyse. 59(koyu mor) 64 (metalik kahve) ve 112 (güzel bir pembe tonu) numaraları var bende.

  8 şubat 2017 05:33


  4. Tek kötü yanı ambalajları ve kokusu olduğunu düşünüyorum. Kokusu eski rujlara benziyor. Hatta 05 numaralı fusya rengi sabun gibi kokuyor biraz. Sürümü gayet kolay kremsi yapıda. Mat olmamalarına rağmen çok parlamıyorlar ve bir sürü renk cesitleri var. İçeriğini okuduysanız besswax gibi hayvanlardan elde edilen seylerin basında sentetik yazıyor. Yeni cıkardıgı mor lacivert ve bir tane rengi daha vardı hatırlamıyorum, bu 3 cesidi hariç bu klasik seriye ait rujları vegan. (gizlinot: firma ile de konuşulup teyit edildi )

  62 24 05 56 numaralı renklere sahibim.

  62 sıcak alt tonlu bir kahverengi. İcinde biraz kızıllık barındırıyor. Tok bir kahve değil.

  24 ise günlük kullanılacak bir gül kurusu.

  05 tam bir çingene pembesi dediğimiz fuşya.

  56 bildiğimiz turuncu. Bunun yapısını pek sevmedim. Biraz kurutuyor dudakları. İlk sürümü epey iyi fakat tazelemek istediğimde pul pul dökülüyor.

  8 şubat 2017 20:26

  5. 55 numarasini 3 kere bitirdim yenisini de aldim amman kaldirmasinlar. Anne ruju bana gore.

  9 şubat 2017 21:14

  6. İzmirde bir bulabilsem yeni gelen renklerinin neredeyse hepsini almayı düşündüğüm seri. Bulan ulaşsın lütfen

  9 şubat 2017 23:17

  7. Bana mı öyle denk geldi bilmiyorum ama paketlemesi aşırı dandik. Oysa kremsi yapısıyla rengiyle bana yakışan tek nude ruju (44 numara) bulmuştum. Bir daha ambalajı yüzünden pahalı bir ürün olmasa da riske girip alacağımı sanmıyorum.

  Vegan süslüler için tam emin olamasam da eski veganlık günlerimden kalan bir ek bilgi vereyim bu ruj en son (formülü değişmediyse) vegan içerikliydi.

  28 ocak 2018 08:48


  5

  8. Hayatımın farklı dönemlerinde bir rujuna takmışımdır bu serinin. Lise yıllarında koyu bir renk olan 80 numara, üniversite yıllarında kızarmış ekmek kabuğu rengi :) diye tabir ettiğimiz 45 numara, çalışma hayatına geçince 13 numarasına takmışım. 3 renk hala var bende. Ambalaj kesinlikle dandik. Alışkanlık heralde nerede görsem hipnotize edilmiş gibi üstüne atlar, renklerine deli gibi bakar, karıştırırım.

  28 ocak 2018 09:47 28 ocak 2018 09:48

  9. Bende 55 numarası var böyle sıcak kahve tarçın rengi çok güzel bir renk, rujların yapıları kremsi ve kurutmuyor. Bendeki 3-4 yıllık bir ruj ve paketlemesi güzel eski tarz rujları hatırlatıyor kokusuyla ve paketlemesiyle zaten pastel pro fashion serisinin kokusu da böyle anne ruju kokusu ksjdnsl rujun kabı kırıldı düşünce biraz dayanıksız ama wetnwild kadar değil 

  29 ocak 2018 00:00

  5

  10. Çirkin mavi paketlemeli, çocukluğum kokan ruj serisi.

  Önyargılarım büyüktü bu seriye sayın hatunlar. Yanına bile yaklaşmazdım esasında. (=\ evet, ön yargılar şüphesiz kötüdür. Çok kötü..) Fakat sizin metihlerinizle ve indirimin de gazıyla bir tane edindim. 

  62 numarasını seçtim. Tam bir kahverengi. Referans renk olarak wnw megalast ‘sand storm’u verebiliriz. Sand storm’un bir kaç ton daha açığı. 

  Ruj dudaklardan kayıp gidiyor. Tam bir opaklık alamıyorsunuz aslında ama ruj olması gerektiği gibi rengini veriyor da. Bu da rengin daha doğal olmasına sebep oluyor. 

  Kalıcılık konusunda çok başarılı olmadığını düşündüğüm için genelde kremsi, ince rujlardan uzak duruyorum. Yani sürdükten 15dk sonra dudağımda kalmayacak ruju neyleyim düşüncesi. Ama bu ruj aklımı aldı. Net aklımı aldı sayın hatunlar. İnanılmaz kalıcı. Bardağa bulaşmıyor. Sigaraya bulaşmıyor. Ellerim tertemiz. (Tabiki sürdükten sonra peçeteyi öpüp tekrar sürüyorum ve peçeteyi bir kez daha öpüyorum. Bahsettiğim kalıcılık bu koşullarda geçerli.)

  Baldan tatlı sözlüğümüzün bana en güzel katkılarından biri. Önyargılarınız varsa yıkın, ruj seviyorsanız gidip alın. Kahverengi seviyorsanız da 62ye bir bakın. Sizi mutlu eder(:

  9 mart 2018 06:57