yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (6)
  • medya (3)

  1. Pastelin yeni piyasaya sürdüğü allık ve far paletleri

  2 haziran 2019 15:27

  2. Pastel’e Türk markası olması sebebiyle her zaman bir sempatim var. Çoklu paletleri daha ekonomik buluyorum hele gramajları da çok düşük değilse.

  Yeni paletlerde renk seçimlerini beğendim gibi, paletler jelatinliydi ki bu paketlemeyi seviyorum bant izi, parmaklanma şüphesi olmuyo diye. henüz testerları yoktu tam inceleyemedim.

  ilgili medya:
  1
  2 haziran 2019 21:08

  5

  3. sıcak renklerin bulunduğu "bohemian" paleti için yorum yapmam gerekirse;

  tanım: indirimli olarak online kozmetik alışveriş sitelerinde ve tüm drugstore marketlerde 25-37 tl fiyat aralığında satışı olan; aynası bulunmayan ancak sağlam plastikten yapılmış jelatin korumalı bir ambalaj içerisinde satılan; genel olarak çok pigmentli ve kolay dağılabilen 4 tam mat, 2 sim parçacıkları bulunan mat ve 4 metalik yapıda olmak üzere 10 fara sahip; fiyat/performans oranı yüksek yerli üretim bir far paletidir.

  olumlu özellikleri: özellikle metalik yapıdaki farlarının pigmentasyonları gayet yüksek, fırçaya alınması ve panda görünen rengin aynısı olarak göze uygulaması kolay; hatta palette bulunan metalik yapıdaki farların rengini tam verebilmesi için ıslatmaya dahi ihtiyacı olmuyor. paletin mat yapıdaki farları da oldukça pigmentli ve gözde kolay dağılıyor, yamalanma yapmıyor. palet içerisindeki sarı alt tonlu metalik altın-şampanya rengi, açık buğday tenlerde aydınlatıcı olarak kullanmaya çok müsait, uygulandığında sim sim durmuyor. ayrıca pembe alt tonlu mat kemik rengi far da göz kapağını tek başına çok güzel nötrlüyor. paletin 5 sene kullanım ömrü bulunuyor ki bu süre çoğu drugstore far paleti için imkansız diyebiliriz. paletteki farların çoğunluğu kırmızı renkte ve alerji yapabilitesi yüksek olmasına rağmen paletteki hiçbir far benim gözlerimde alerji yapmadı. son olarak da ambalaj tasarımı olarak şık ve dayanıklı bir palet. yerli üretim ve cruelty free bir ürün olması da bence olumlu özellikleri arasında.

  olumsuz özellikleri: farların tamamı yüksek pigmentli olduğu için özellikle mat olanlar bir arada kullanıldığında çamurlaşmaya ya da aynı renk gibi görünmeye müsait durumda; özellikle koyu renkler açık renkleri çok çabuk yutuyor. farların tamamı, gerçekten tamamı, far bazı olarak kuvvetli bir ürün kullanılmadığında katlanma bölgesinde toplanıp göz kapağında çizgilenme yapıyorlar. bir de her farın kalıcılık seviyesi aynı değil; açık sarı başta olmak üzere bazı farlar göz kapağından kolaylıkla uçarak siliniyor. bu far paletini kullanırken the balm put a lid on it gibi gerçekten far tutuculuğu yüksek bir far bazı kullanmak gerekiyor. tüm drugstore marketlerde satışı olmakla birlikte her zaman stokta olan bir ürün değil, bulunması zor bir palet. son olarak neredeyse tüm farlar ortalama seviyede de olsa tozutuyor.

  sonuç olarak; olumsuz özellikleri sizin için büyük problem değilse indirim zamanında alındığında fiyat/performans olarak sizi gayet memnun edecek; günlük ve daha çok sıcak tonlu makyajlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir palet olduğunu düşünüyorum. tavsiye edebilirim.

  22 kasım 2019 11:12


  4

  4. artsy paletini platin'den 25 liraya almıştım. uzun süredir merak ettiğim bir paletti ve ilk kez bu kadar uyguna görünce hemen almak istedim. (gizlinot: biraz zaman oldu tabi alalı)

  ilk olarak renkler şahane, cıvıl cıvıl. tam yaza uygun, çok tatlı bir palet. ben içinde ki mavi ve mor renk için aldım.

  içinde 6 mat, 3 simli ve 1 sedefli far mevcut. hepsi çok güzel renk veriyor.

  pigmentasyonu çok yüksek, o yüzden dikkatli ve adım adım uygulamakta yarar var. tek seferde ürünü şak diye koyarsanız sonra dağıtmak zor oluyor ve bence ürünün tek kötü yani bu. eşit dağıtması zor bir palet. dikkat ve zaman istiyor.

  the balm ürünleri kadar tozutuyor (mat farlar).

  bunun yani sıra paketlemesi sağlam ve güzel. uygun fiyatlı markalar içinde böyle bir palet bulmak neredeyse imkansız, pastel bunu iyi gözlemleyip piyasaya böyle bir ürün sürmüş belli. (gizlinot: çok mantıklı bir hamle)

  satın almadan önce yağmur vardar'ın videosuna denk gelmiştim, bu ürünün diğer rengi "bohemian" onda alerji yapmıştı gözlerini, fakat bende böyle bir şey hiç olmadı. baya da yoğun kullanıyorum.

  tekrar çok uygun fiyata bulursam yedeklerim bile çünkü renklerine aşık oldum. içinde ki kırmızı ve turuncu farları allık olarak kullanıyorum ayrıca, mükemmel duruyorlar. aydınlatıcı farı ise gece dışarı çıkarken highlighter olarak kullanmak hoşuma gidiyor, ten rengime yakışan bir aydınlatma sağlıyor. sabah kullanmıyorum çünkü biraz simli, gece o kadar belli olmuyor.

  keşke üstte ki grimsi renk yerine sarı far koysalarmış, tadından yenmezdi o zaman.

  sonuca gelirsek, biraz zor uygulanması dışında güzel bir palet. fiyatını hakediyor, indirimde ise kesinlikle şans vermelisiniz. ürün jelatin pakete sarılmış halde satılıyor, sizden önce kimsenin parmaklamadığına emin oluyorsunuz. bütün farlar renk verme konusunda iyi, göz kapağınıza iyice yedirdiğinizde kolay kolay silinmiyor kendiliğinden. kokusu ise kalsik pastel ürünleri kokusu, benim için hiç rahatsız edici değil.

  ilgili medya:
  1
  9 mayıs 2020 19:58

  5. artsy olanını uzunca bir süredir kullandığım palettir. zaten renkli göz makyajı yapmayı severim; farları kaş farı ve göz kalemi olarak da kullandım, güzel de oldu. paketlemesi sağlam, ortalama bir drugstore farı kadar döküntü yapıyor.

  renklere gelirsek; 3 ışıltılı far var, sarımsı parlak bir aydınlatıcı, ıslak fırçayla pandaki rengi veren, kuru fırçayla pembeye çalan bir mor ve asla renk vermeyen koyu yeşil. bu işlevsiz yeşil yerine sarı olsaymış çok daha iyi olurmuş.

  1 tane sedefli, artık hemen her palette olan açık renk sabitleme farı, 6 tane de mat far var. mat farlar açık pembe ve sol üstteki gri hariç epey pigmentli canlı renkler. pembe diğer renkleri karıştırmak için kullanılır ama gri rengi gece makyajı için ikinci bir palet kullanmayacaksanız gereksiz.

  özellikle mat renkleri dikkatli ve kontrollü kullanmak gerekiyor, renk geçişi yapayım derken renkler birbirine girebiliyor, sizi de çamurdan hallice bir göz makyajıyla bırakabiliyor.

  kısacası kullanması ilk başlarda biraz uğraştırıcı, alışmak gerekiyor, fakat pek eğlenceli. nude-kahve tonlardan sıkıldım, rahat bölgemden çıkmak istiyorum ama tamamen renkli palet de gözümü korkutuyor diyorsanız şans verebilirsiniz.

  29 ekim 2020 21:51

  6. bohemian olan paletini gördüğüm gibi büyülendiğim için ilk indirimde satın almıştım. çünkü içinde sarı dahil göz makyajında kullanılabilecek bütün sıcak renkler var. ama beni biraz hayal kırıklığına uğratmış bir palet oldu maalesef. özellikle sarı rengi için aldığım palette sarı rengi sorunsuz bir şekilde kullanamıyorum. renk göz kapağında eşit bir şekilde uygulanmıyor ve palette dura dura cheetos sarısına dönüşmeye başladı? panda o renk değl tabi ama gözüme uygulamaya çalıştığım zaman o renge dönüşüyor. bir de sağ alt köşedeki sıcak bir altın rengi olan simli far gözlerimi alsa da uygularken tam bir işkence materyali. ürün sanırım sıkıştırılmış pigment mantığı ile yapılmış ve elimde de buna uygun bir göz bazı yok, bu sebeple istesem de uygulama yapamıyorum öylece bakışıyoruz. bunlar dışında paletteki diğer renkler turuncusu ile kiremit rengiyle gayet iyi ve bu renkler ıslatıldığı zaman çok güzel eyeliner oluyorlar. özellikle de acı kahverengi. inanılmaz iyi duruyır gözde. sonuç olarak ben bu paletle uğraşırım kullanırım diyorsanız bence alın ama riski göze alarak alın. uygun fiyatlı ve sarı renk içeren çok az palet var ülkemizde malum, bu yüzden çölde vaha gibidir kendisi.

  3 kasım 2020 14:36

  7. Aklım bohemian paletinde kalsa da natural paleti gözüme çok kullanışlı ve basic geldi. Ten rengim kimine göre buğday, esmer de sayılabilirim. Bu paletteki renkler maalesef göz kapağımda pek belli olmadı, özellikle parıltılı olmayanlar. Show serisi allıklarda başarılı sanırım yalnızca. Bu tarz bir palet Almak isteyenler riske girmeyerek pastel nudes alsın derim.

  3 temmuz 2021 00:19


  4

  8. Artsy paleti hakkında yorum yapacağım. Içindeki renkler tam benim göz rengime ve yapıma müsait, bol pigmentli ve yaz için uygun renkler. Aynı zamanda ten makyajında da kullanabileceğim renkleri de barındırıyor; kahverengiyi kontür, kırmızı renkleri de allık olarak kullanıyorum, renklerini kırmak için de ortadaki simli farla yan yana duran açık renk farla karıştırıyorum. Ben açık rengi far bazı niyetine de kullanıyorum. Simli olanı ise fırçayı ıslatarak göz kapağımın ortasına ve göz pınarı bölgesine uyguluyorum, günlük makyajımda highligher olarak da çok uygun. Pembe ve mavi renk farlarla da çok güzel kombinasyonlar oluşturabiliyorum, yalnızca yeşil simli ve gri far bana pek işlevsel gelmedi. Onları da bazen mavi renk farla birlikte uyguluyorum.

  14 ağustos 2021 20:14

  4

  9. Bu yaz başında artsy paletini aldım. çoğunlukla kahve tonlarında far kullanan benim için, cıvıl cıvıl renkli olması cezbedici bir sebep oldu.

  İki tane turuncu far var gibi gözükse de üstte olanı kırmızı çok tatlı bir renk. 

  Pigmentasyonu ve kalıcılığı başarılı bir ürün fakat dikkatli uygulamak gerekiyor. Kolay dağılmıyor ve biraz tozutuyor. Renkler bir anda karışıp karman çorman bir hale gelebiliyor.

  Henüz yeşil ve mavi farı kullanma fırsatım olmadı. Bunlar dışında kalan renklerin hepsini sevdim diyebilirim. En sık kullandığım ortadaki ışıltılı kısım. Hafif eyeliner ile çok yakıştırıyorum. 

  18 ağustos 2021 01:27

  5

  10. İndirimden "bohemian" isimli paletini aldım. Sıcak tonlar barındırıyor ve her bir rengi kullanışlı buldum. Yani palette kullanmam dediğim bir renk yok. Özellikle ışıltılı açık renkler çok hoşuma gitti. Pigmentasyonu ve kalıcılığı far bazı ile desteklendiğinde çok başarılı. Hafif bir tozutma sorunu var. Her far rengini güzel veriyor. Ambalajını da beğendim. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bu paletten çok güzel makyajlar çıkar. Bence indirimde alınabilecek kullanışlı ve performansı tatmin edici bir palet. Renkler çok pozitif.

  18 mart 20:45