yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • oylar (20)
  • medya (1)

  24. Piyasadaki birçok bb kremden bile ince yapılı, kapatıcılığı az/orta arası fondöten.

  Karma ciltliyim. Cildim sivilceye/akneye meyilli değil ve tek tük sivilce lekesiyle beraber birkaç güneş lekem var. En büyük problemim ten rengimin oldukça solgun gözükmesi. Bu sebeple yüzde ağırlık yapmayan ve aşırı kapatıcı olmayan fondöten/renkli nemlendirici arayışıyla piyasayı alt üst ediyorum.

  Buğday tenliler için neredeyse her tona uyan renkleri var ve ilk defa ten rengime tam oturan bir ürün buldum. Kapatıcılığı azdan ortaya doğru, bunu sürdüğümde sivilce izlerim dikkatli bakılmadığı sürece görünmüyor.

  Kalıcılığı bana göre fena değil. akşama doğru biraz azalmış oluyor. Gün içerisinde öyle aman aman parlama yaptığını fark etmedim. Mimik çizgilerine biraz dolabiliyor. Sabitlenme konusunda aşırı iyi değil. Beyaz bir yerlere yaslandığınız zaman belli belirsiz de olsa iz bırakabiliyor. Bende oksitlenme durumu olmadı. Sabah ne sürdüysem akşama da o şekilde sildim.

  Yüzde kalıp gibi durmayan, ince yapılı bir fondöten arayışında olanların seveceğini düşünüyorum. Bir şişeyi bu ay bitirdim ve en kısa sürede tekrar alacağım.

  23 ocak 2023 21:43

  3

  23. hafif yapılı, nemli bir yapıya sahip olan ama en açık rengi bile yeterince açık olmayan fondötendir. ya da sarı alt tonlu olduğu için bana koyu geldi, bilmiyorum. 

  8 temmuz 2022 03:13

  4

  22. Yüzü canlı gösteren, ince yapılı, suratta kalıp gibi durmayan bir fondöten. Üstüne bir de hafif transparan pudra geçtiğinizde tüm gün sizi idare eder. Fiyatı da diğer fondötenlere nispeten çok uygun, e daha ne olsun.

  5 ocak 2021 16:06


  21. Girdiğim kozmetik markette ince yapılı ve canlı bitişli fondöten aradığımı söylediğimde bunu önermişlerdi. Gerçekten de ince bir yapısı var su gibi bir şey. Fırça ya da sünger yerine hep elimle uyguluyorum, kapatıcılığı ortadan daha az ama kızarıklık ve renk eşitsizliklerini örtecek seviyede. Bende sivilce ya da kusma yapmadı hiç. Bitişi de cildinizin kendinden ışıldıyormuş gibi biraz da bu ürünü abartmalıyız bence.

  18 eylül 2020 07:45 2 ekim 2020 22:15

  20. En açık rengi bile beyaz tenlilere koyu gelebilir. Buğday tenlilere daha uygun bir renk olucaktır. Bende sivilce de yaptı

  28 aralık 2019 21:01

  5

  19. 8 yıldır kullandığım, mac face n body muadili dediğim biricim fondetenim"di". Son 1-2 ayda İnanılmaz sivilcelendim ve rutinime bakıldığında makyajsız bir yazın ardından ne zaman bu ürünle makyaj yapsam sivilceleniyorum. Formülü mü değişti, mağaza saklama koşulları mı kötüydü diye düşünmekteyim . Önce cildim sakinleşsin sonra yeni bir paketle şansımı deneyeceğim. 

  Edit: Bu ürünü bıraktım; sonra denediğim tüm fondötenlerde sivilce yaptı ve böyle böyle fondöten kullanmayı  bıraktım. Cildim tertemiz görünüyor. Kızarıklık sivilce vs rahatsız ederse de noktasal olarak kapatıcı bekletip pıtpıtlıyorum. 

  27 aralık 2019 03:13 20 ağustos 2020 02:40

  3

  18. benim fondötenden beklentimi karşılamayan bir ürün. bb krem gibi aşırı derecede hafif. kapatıcılığı zayıf. yüzümdeki birkaç izin rengini bile açacak kadar kapatmıyor. yaz ayları için uygun olabilir okey ama bunu süreceğime hiç sürmeyeyim daha iyi. geçen ay bi indirimde sırf 16 tl diye almıştım. almasam da olabilirmiş yani. hiç bana göre bir ürün değil.

  23 temmuz 2019 11:04


  4

  17. Lise yıllarımda keşfettiğim, ince yapılı fondotendir kendisi.

  Yapısı gerçekten ince, yüzünüzde ne mat ne de parlak bir görünüm sağlamıyor.

  İnce yapılı fondotenleri sevdiğimden bunu da sevdim. Fakat; t bölgeniz yağlı ise hafif bir yağlanma yapıyor. Çok kalıcı değil. Öyle uzun saatler tamamen kalması gibi bir durum sözkonusu değil yani. Bir de saatler geçtikçe hafif bir oksitlenmesi var. Böyle tamamen turuncu çok dikkat çekecek bir oksitlenmeyi kasttetmiyorum ama. O ilk sürdüğünüz renkten bir ton köyü oluyor sadece. Yaz günlerinde, doğal bitişli bir görünüm istediğimde günlük kullanıma uygun bir fondoten kendisi.

  8 haziran 2019 15:50

  2

  16. kullandığım ilk fondöten kendisi. internetten, denemeden 351 numarasını almıştım. arkadaşım renginin bende(gizlinot: açık buğday tenliyim) biraz koyu durduğunu söyledi ki bu benim hatam ama bir de üstteki yazarın dediği gibi oksitlendi. ağız çevrem kurudur, o kısımda biraz cakey dursa da yapısını beğenmiştim.

  3 mart 2019 16:49

  15. oksitlenen fondöten. olive alttonlu esmerim. 353 turuncu kalırken 352 daha uygun gibiydi ama pembe gri kaldı. çenemden boynuma sürdüm yarım saat kadar yürüyüp eve geldim. gün ışığında pembemsi görünen fontöten eve gelene kadar benim çenemde kontur/bronzer rengi kadar koyulaşmıştı. güneşe maruz kaldığı için desem ben bunu her sürdüğümde güneşi mi kollayacağım? sonuç olarak fondöten arayışımın bu adımında da hayal kırıklığına uğradım.

  8 şubat 2019 12:33