sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (74)
 • medya (0)

1. Kimse kimsenin estetik zevklerine hitap etmek zorunda olmadığı için paşa gönlü ne yapmak istiyorsa onu yapan kadındır.

Edit: pedikürsüz ayaklarla sandalet giyen Kadınları aşağılayan ilk giri silindiği için başa kalan başlık.

1 haziran 2015 18:07 1 haziran 2015 19:34

2. iğrenç pis yaratıklardır ya bunlar.nefes falan da almasınlar mümkünse.insanlığa hakaret resmen.ben görünce yolumu değiştiriyorum kızlar bence siz de öyle yapın.gece pembe bebek topuklarımı öpüp uyuyorum. (gizlinot: hay allahım ya)

ekşi,inci gibi erkeklerin fazlaca olduğu sözlüklerde tırnak ucuna kadar kadınlara bunun yapıldığını çok görüyoruz da bari burda birbirimize yapmasak keşke.

1 haziran 2015 18:08 1 haziran 2015 18:10

3. Katılmıyorum. Eğer pedikür kastedilmiyorsa başlık yanlış. Bakmayın rahatsız ediyorsa. Kendi üzerime alınıp bunu yazdığımda yok çünkü ayak bakımına dikkat etmeye çalışırım ama bu yargı yanlış.Belki o sizin bakıp iğrendiğiniz ve "kadınlığa kendi gözünüzle yakıştıramadığınız" pembiş topuklara sahip olamamasının nedeni de hastalık olabilir. Yanlış ayakkabı kullanımı olabilir. Belinde sorun varsa yapamıyorsa sandalet,terlik de mi giyemeyecek? Size göre kötü bir görüntü olabilir ama bir zahmet insanlar sadece kendi bakımını düşünsün. Eksilenebilirim ne kadar saçma da denebilir kendi düşüncemi sizler gibi belirtmek istedim. Edit: üslüba dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. En azında bu başlığı destekleyen bir yazı yazsanız dahi bu sekilde kaba bir tabir kullanmamalısınız.

1 haziran 2015 18:11 1 haziran 2015 18:40

4. başlığı oluşturanın bakmaması gereken kadınlardır.

başka tarafa bak kardeşim, sanane benim ponza taşı görmemiş ayağımdan, biz mutluyuz böyle.

1 haziran 2015 18:24

5. gerçekler acıymış. acı olan tek şey yanına özenle "kadın" kelimesi eklenmiş bir genelleme altında insanların yargılanması. itici olan "pedikürsüz ayaklarla sandalet giyen kadınlar" değil "kadınları aşağılamaya çalışan insanlar" ülkenin bu durumunda "şunu yapmayan/bunu yapan kadınlar" tarzı başlıklarda özellikle kadınların birbirine destek olması gerekirken bir kadının böyle bir başlık açması cahillikten başka bir şey değil.

1 haziran 2015 18:45

6. bir an kendimi ekşide sandığım başlıktır. dedim yine muhteşem götlü göbekli ekşici bebeler türk kızı kezban diye gömüyor.

ayrıca sakın ponzaya bulaşmayın özellikle genç kızlar mümkünse hiç bir taban törpüleme yöntemine başvurmayın. çünkü başladıkça sonu gelmeyen bir döngüye giriyorsunuz. onun yerine nemlendirici kremler kullanın. taban kısmını jiletleyenler bile var aman ha!

siyah kol kıllarımı almayan anarşik bir birey olarak isteyen istediği gibi takılsın gençler. yalnız ayak açık olunca yürürken dikkat edin. basınca çok pis acıyor. hele o tırnak bir de batıksa obereyy.

1 haziran 2015 18:48 1 haziran 2015 18:49

7. Kafiyeden midir bilmem, aklıma direkt (link: https://eksisozluk.com/amlarina-koyayim-onlarin-cok-ayip-ediyorlar--2762402?nr=true&rf=amlarina%20koyayim%20onlarin%20cok%20ayip%20ediyorlar şunu) getiren söz öbeğidir.

Sana ne arkadaşım, bana ne? Belki yoğunluktan pedikür yaptıracak zaman bulamıyordur, belki ayaklarından çektiği kadar hiçbir yerinden çekmiyordur. (no:89032)

"Pedikürsüz ayaklarla sandalet giyen erkekler" başlığı açıyor muyuz burada, neden hemcinsimize böyle şekilci, böyle acımasız yükleniyoruz? Amacımız ayıplamak, eleştirmek değilse; öneriler paylaşmaksa sizi (gbkz: pedikür) başlığına alalım. (gbkz: ayak bakımı önerileri) de olur, ama bu olmasın lütfen.

1 haziran 2015 18:51

8. Ben değilimdir muhtemelen, çünkü ayaklarımla uğraşmayı, pedikür yapmayı, hergün ayaklarımı kremlemeyi falan çok seviyorum. Bu uğurda kimbilir kaç kere belimi, kalçamı incittim. Ayak fetişisti falan olabilirim. Ben kendim için sevmiyorum aksi görüntüyü, ama diğer kimse umurumda olmaz doğrusu. Bana ne nasıl, ne giyiyorsa giysin. İnsanları açık ayakkabı giyme lüksünden nasıl mahrum edebiliriz ki?

1 haziran 2015 19:21

9. sandaleti kim giymeli?

açılan başlık beni hayal kırıklıklarına sürüklemiştir

annelerimiz ev süpürmekten pediküre gidememiştir

atıp tutmak kolay, sanıyoruz ki herkes rahat

bilmiyoruz nasıldır acaba evlerdeki hayat

kadın kadına yapmaz dedik, yok artık daha neler

şaşırıyorum artık, bunlar nasıl benzetmeler

telaşlı kadının sandalet giymeye hakkı yok mu

şu yaz sıcağında bizim yüzümüzden kavrulsun mu

yarın var iki finalim yazıyorum bu şiiri

anca bu kadar oldu, bekledim gelmedi peri (gizlinot: pedikür perisi)

genç-yaşlı, bakımlı-bakımsız, zayıf-şişman

yeter artık olmasın kadın kadına düşman!

şiirim kendimi ifade etmeme yetmedi. o yüzden birkaç şey ekleyeceğim. başlığı görünce aklıma küçük çocuklarının peşinden koşturan, aynı zamanda tüm gün çalışan; eve yorgun argın gelen ve evet banyoda iki dk'sını topuklarına ayıracak takati kalmadığı için pembiş topukları olmayan anneler geldi. benim annem geldi aklıma, benim küçüklüğüm geldi. belki biraz içselleştirmiş olacağım ama annemin iş çıkışı oyuncakçıya zar zor yetişip aldığı oyuncakları sırf ilgi istediğim için ben senden bunu mu istedim diye bağırıp ağlayarak camdan atarmışım. şimdi bu kadın sizin göz zevkinize hitap etmek için azıcık vaktini de kuaförlerde mi geçirsin? yani ne bileyim. türkiye burası. bu ülkede kadınlar kolay yaşamıyor. herkes prenses olmayabilir. herkesin önceliği farklı olabilir. o elektrikli zımbırtılardan alacak parası olmayabilir. bırak törpüyü, kesenin hatta lifin yasak olduğu bir deri hastalığı olabilir. bunların hiçbiri olmasa bile sırf istemediği için yapmıyor da olabilir. size ne kardeşim? yukarıda da yazıldığı gibi, bakmazsınız olur biter. o sıcakta milletin ayağını incelemek de yürek ister tebrikler valla. atıp tutmak, yaftalamak, at benzetmesi (gizlinot: at güzel bir hayvandır aslında, neyse anladınız) yapmak, evinde de pistir demek ne kolay ya. bıktım vallahi bu düşmanlıktan. bıktım ailenin, akrabaların, komşuların, dışarıdaki insanların, devletin, erkeğin ve hatta kadının kadını ötekileştirmesinden. bari siz yapmayın.

ayrıca sonradan eklemem gerekmesin diye şimdiden yazayım: umarım sorunun topuk törpüsü yapmayanlar bir bir gocunuyor!!! değil de zihniyet olduğunu anlamışsınızdır.

birlik olsak iyiydi :(

1 haziran 2015 19:25 1 haziran 2015 19:28

10. eğer yüzüne karşı 'hanımefendi ayaklarınız manikürsüz bir halde ne hakla sandalet giyiyorsunuz' denemiyorsa burada da gelip yerilmesi saçma olan kadınlardır.

her insanın olması gerektiği gibi tırnakları ve ayakları 'temiz' olsun yeterlidir.

1 haziran 2015 20:07