yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (13)
  • medya (4)

  1. Red storative effect rengine sahip olduğum, dudakları asla kurutmayan yumuşacık sürümlü likit ruj. Tamamen mat bir duruşu yok ama sabitleniyor. Dudaklarda kalıcılığı gitse bile tatlı bir pembelik bırakıyor. Oldukça opak. Kavhe-şeftali bir rengi var o da hoşuma gitti. Ambalajı çok şık. Physicians formula ürünleri iyi ki gratise geldi. İndirimlerle hem ulaşılabilir fiyatlı oluyorlar hem de içerikleri diğer markalara nazaran daha iyi duruyor.

  4 haziran 2019 18:10 4 haziran 2019 18:12

  5

  2. Hassas ve allerjik ciltlerin dahi kullanabileceği ürünlerİ olan dermokozmetik marka Physicians Formula'nın natural nude rengini severek kullandığım likit ruj. Hem kalıcı hem dudakları kurutmuyor. Diğer renklerini denemedim ama benim kullandığımın çok doğal bir rengi var. Nude sevenlere tavsiye edilir.

  24 eylül 2019 16:00 25 eylül 2019 07:03

  5

  3. dudakları kurutmadan mat görünüm sağlayan, renk skalası az ama öz, sürümü kolay likit ruj. 

  eğer bu tarz bir likit rujdan beklentiniz, bazı instagram videolarında sürekli maruz kaldığımız aşırı mat bitişli, dudaklarda duvar boyası sürülmüşçesine kuru ve opak duran bir görünümse bu ruju sevmeyebilirsiniz.

  bahsettiğim bu rujlar ancak son derece gergin, çizgisiz ve soyulmayan dudaklarda güzel görünüyorlar. fakat hangi likit mat ruju denersem deneyeyim ki buna pahalı ve tanınmış markalar da dahil, dudaklarımda parça parça, kupkuru ve sağlıksız duruyor. asla tam istediğim mat,  dümdüz bitişi sağlayamıyorum ve genelde mat rujlar bana yakışmadığı için kremsi ama yine parlamayan rujlara yöneliyorum.

  tesadüfen gördüğüm ve physicians formula markasından aldığım ilk ürün olma özelliğini taşıyan bu ruj, dudaklarımda istediğim matlıkta ve yine opak durmasına rağmen asla kurutmuyor, büzüşmüyor ve parçalanmıyor. yukarıda bahsettiğim ve hoşlanmadığım o aşırı kalıp gibi duran görünüme sebep olmadan doğal bir bitiş sağlayıp, kısa zamanda da sabitleniyor. benim dudağımda dünyanın en kalıcı ruju bile uzun süre dayanmadığı için, kalıcılık konusunda kendimi kıstas olarak alıp yorumda bulunamam. 

  bendeki rengi red-storative effects ve tam olarak aradığım, içeriğinde pembelik veya turunculuk barındırmayan, koyu kırmızı ruj. ben genelde günlük makyajımda da çok hafifçe dudağıma noktalar halinde dokundurup parmağımla yayıyorum. bu sayede hem doğal duruyor hem de dudakla daha güzel bir şekilde bütünleşip, abartılı bir görünüm oluşturmuyor. 

  sizin de dudağınız benim gibi aşırı nemsizse ve kurutmayan, normal matlıkta bir likit ruj arıyorsanız şans verin derim.

  markanın hayvanlar üzerinde test yapmıyor oluşu da, bir diğer tercih sebebiniz olabilir.

  14 kasım 2019 21:59


  4. En sevdiğim likit mat ruj diyebilirim. Dudakları kurutmuyor hatta çatlamış dudağa sürseniz de diğer mat rujlar kadar kötü göstermiyor. Dudaktan silinişi de daha doğal oluyor. Yapısı başta kremsi gibi ama ben ruju tüpten çıkarırken fazlasını alıyorum ve aplikatorde kalanı da sadece alt dudağıma sürüp üste yediriyorum. Kalanla da dudak çevremi düzeltiyorum. Dudak çevresini düzeltmek için ayrıca kaleme gerek kalmıyor. (gizlinot: En azından benim kullandığım renkte)

  Bende bare with me rengi var. Benim için tam olarak makyaj yapmayacağım ama tek nude rujla da ölü gibi duruyorum birazcık canlı durayım, hem bıktım nude renginden ruju. İçinde seftalilik bulunan bir pembe.

  9 mayıs 2020 17:26

  3

  5. Bende red storative effect rengi var. İndirimdeyken ambalajinda rengi de çok güzel görününce gaza gelip almıştım. Deneyince nedense istediğim kırmızı tonunda olmadığını düşünüp pek de kullanmamaya başladım, gaza gelip aldığım düzinelerce diğer kırmızı ruj gibi. Şimdi sizle paylaşmak için tekrar sürünce daha bir hoş geldi nedense. İçinde kahverengilik barındıran kırmızıları çok seviyorum zaten, nedense şimdiye kadar biraz cart kırmızı gelmiştı gözüme. Detaylara gelirsek, oynar başlığın işlevini çözemedim. Kolaylık sağladığını düşünmüyorum. Kıvamı çok yoğun, (gbkz: Maybelline color sensational vivid matte likit ruj) gibi, homojen dağıtmak biraz zor ohluyor. Kalıcılığını pek hatırlamıyorum, uzun süre kullanacağım bir gün tekrar test etmem gerek. İndirimde alınabilir ama normal fiyatını hak ettiğinden emin değilim. Medyaya bende duruşunu ekledim. Swatchını ekleyemedim (gizlinot: Hahah)

  10 mayıs 2020 13:11 10 mayıs 2020 13:14

  6. dokusu ve renkleriyle kalbimde taht kurmuş rujlardır.

  keşke daha fazla rengi ülkemize gelseydi.

  16 haziran 2020 00:09

  5

  7. Bare with me rengine sahibim. Kiremit alt tonlu bir nude diyebilirim. Ürünün bitişi çok doğal, dudakları asla kuru göstermiyor ve kadife bitişli. Çok sabitlenen bir yapısı yok ancak buna rağmen kalıcılığı çok kötü diyemem. Yağlı bir çorba içtikten sonra sadece dudak kenarlarımda kalmıştır herhalde diye aynaya baktığımda sadece içten çok az silindiğini gördüm. Vanilyalı bir kokusu var. ambalajı çok şık ve aplikatörü açılı, damla biçimli. İndirimli fiyatını gani gani hak ettiğini düşünüyorum özellikle the balm ve türevleri rujların güncel fiyatlarını düşünürsek. 

  22 haziran 2020 19:50


  8. Berry healthy rengini kullanıyorum. Genellikle hafif sürüp parmaklarımla dağıtıyorum ve günlük kullanım için belirgin ama çok doğal bi dudak sunuyor bana. Kalıcı ama yoğun yapışkan bi kıvamı yok. Pastel, the balm, maybelline likit matları kadar kalıcı ve kurutucu değil. Zaten o yüzden çok kullanışlı ve güzel. Diğer renklerine de kesinlikle bakacağım

  8 ekim 2020 13:53

  4

  9. Berry healty rengini bugün denediğim ruj. Ben salaklık yapıp bu rujun likit mat olduğuna dikkat etmedim ve hayal kırıklığı oldu gene de objektif bakmaya çalışıyorum. Rengi bende fuşya gibi durdu. Yapısı oldukça ince olduğu için çoğu likit rujdan daha iyi olduğunu düşünüyorum ama gene de hayalinizdeki "kurutmayan likit mat ruj" değil. Kalıcılığı orta. Mükemmel bir ürün değil ama likit mat ruj sevenler bence şans verebilir.

  ilgili medya:
  1
  15 ocak 2021 18:45 15 ocak 2021 19:11

  10. berry healthy olanına sahip olduğum ruj. benim dudağımda içinde hafif bi kahvelik barından koyu bi gül kurusu gibi duruyor. ürünün aplikatörü dümdüz değil dudağa oturan bi şekli var bu yüzden kolay sürülüyor. mat değil de daha kadifemsi duruyor bi de bazı likit rujlarda sürerken yama yama olur ya bunda öyle olmuyor tüm dudağa eşit renkte yayılıyor. kalıcılığına gelecek olursam iyi diyebilirim bi şeyler yiyip içip eve gelip baktığımda ortasından biraz hafif silinmişti sadece. gelelim eksilere; biraz yapışkan bi yapısı var dudakları birbirine yapıştırıyor maalesef ve özellikle bi şeyler yiyip içtiyseniz pütür pütür oluyor birazcık. rengini dokusunu çok sevsem de bi daha almam. 

  9 ağustos 2021 02:33