sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • medya (0)

1. çeşitli sitelerden ufak çaplı bi araştırma sonucunda ciddi faydalı bi yağ olduğunu öğrendim. şöyle ki:

-Bu yağın içinde bulunan antioksidan diğer yağlara göre çok daha fazla olduğundan tercih edilme sebebidir

-Bunun yanında pirinç kepeği yağı cildin içerisinde bulunan kolajen miktarını arttırarak cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar.

-saç uçlarında koruyucu bir tabaka oluşturarak kırıkların artmasını engeller

- Cildin rengini açıcı özellik gösteren bu yağ, güneşten koruma amaçlı da kullanılabilir

-Bunun yanında yağın saçlarara olan etkisi: İçerisinde bulunan; magnezyum, fosfor, b 1-2-3 vitamini, kalsiyum, E vitamini saçınızın ve saç diplerinizin ihtiyacı olandan çok daha fazlasını sunduğu için saçlarınız hiç olmadığı kadar mükemmel olabilir

(link: http://www.onikibilgi.com/pirinc-kepegi-yagi-faydalari/ detaylı bilgi)

28 temmuz 2016 23:27 29 temmuz 2016 01:59

2. Bugün doakozmetik siparişimle elime ulaşan yağ. Özellikle bıyık ve çene bölgemdeki hafif renk değişimleri üzerindeki etkisini gözlemlemek için diğer serum ve vitaminlerimi bir kenara bırakıp bu akşam kullanmaya başladım. Değişiklik olursa editleyeceğim. Olmasa da editlerim gerçi, hayırlısı...

edit: tam 1 ay her akşam ve her sabah yüzümü yıkadıktan sonra kullandım.15 dk sonra nemlendiricimi sürdüm. herhangi bir sivilce ya da beze oluşumu olmadı, gözeneklerde sıkıntı yok. (karma cilt, ama sivilce sorunum yok)

Renk değişimlerinde belirgin bir açma etkisi olmadı, ben lekeler için özellikle kullandığım için şişe bitince tekrar almayacağım ve anti aging ve vitamin bakımlarıma devam edicem.

dönemsel olarak rutin bakımda değişiklik olsun diye kullanılabilir ama mucize bir etki görmedim ben.

7 şubat 2018 22:47 6 mart 2018 22:55

3.  Cildimde en memnun kaldığım bakım ürünlerinden biri. 

Xojane.com adlı, bir dönem güzellikle ilgili yazılarını takip ettiğim sitede önerilerine güvendiğim kimya mühendisi bir yazar pirinç unu maskesi yerine bu yağın kullanılmasının lekeler üzerinde daha etkili olacağını, ocm uygulanıyorsa onun için kullanılan yağ karışımına katılabileceğini yazmıştı. Çünkü pirinç suyu, unu gibi seçeneklerin cilt rengini açmasının sebebi bu yağı içermesiymiş. Ne yazık ki yazıyı şimdi bulamıyorum ancak yağdaki bir maddenin melanin üretimini durdurma gibi bir etkisi olduğu yazılmıştı.

Benim cildim hem akneye oldukça meyilli hem de eski aknelerin kırmızı izleri var. Bu yağı önce nemlendirici yerine birkaç damla kadar yüzüme sürdüm ancak böyle sanki gözeneklerimi tıkamış gibi hissettim, bir de yeterince emilmedi gibi geldi. Sonra önerildiği gibi ocm ile kullandım. (bkz: Oil cleansing method) Bu yöntemi ilk defa uyguluyordum ve sadece pirinç kepeği yağı kullandım. İki günde bir uyguladım ve ardından duşa girip yüz temizleme jeliyle de yüzümü yıkıyordum.( En iyi sonucu böyle aldım.) Gözeneklerim temizleniyordu, böylece yeni aknemin çıkmasını önlüyordu ve lekelerimi geçiriyordu. Yöntemden dolayı ölü deriler de gidiyordu.

Ben o dönem beslenmeme dikkat etmediğim için birden yüzüm çok kötü olabiliyordu ve yöntem yeterince işe yaramıyor sanıp, biraz da üşenip bu uygulamayı bıraktım. (Uygun bir zamanda ocm yi nasıl uyguladığımı da yazmak istiyorum çünkü ufak değişiklikler yöntemin etkisini değiştiriyordu.) Ancak ben şimdiye kadar cilt sorunlarıma en etkili uygulamamın bu olduğunu gördüm, en iyi sonucu pirinç kepeği yağıyla aldım.

Eğer lekeler için kullanacaksanız ve farklı yöntemlerden istediğiniz sonucu alamazsanız bence bir de ocm ile deneyin. Akneler için yağın tek başına bir etkisi var mı bilmiyorum ama ocm ile birleşince etkili oluyor.

Ben marka olarak da naturoil kullanıyordum, bir de sanırım lhb denemiştim. Naturoil daha yoğundu ve yeşilimsi sarı bir renkteydi diye hatırlıyorum, bu yağı daha çok beğenmiştim. Kendine özgü hafif kokusu olan bir yağ.

27 şubat 2018 22:00

4. Genel olarak sporcuların kas kütlelerini arttırmak için kullandıkları bir supplement olsada ben anti-aging ve nemlendirme özelliklerinden bahsedeceğim. İçerisinde öncelikle müthiş bir anti aging içerik olan Ferulik asit ve bolca E vitamini vardır. Ferulik asit ne işe yarar? Yaşlanma karşıtıdır, güneş lekelerini gidermede etkilidir, özellikle C vitamini ile beraber kullanıldığında bu etki artar. Velhasıl yağımızda cildimizi tatmin edecek miktarda bulunur. Ayrıca içindeki enzimler başta yaşlanma belirtileriyle savaşırken en keskin kılıçlarımızdan olan co-enzyme Q10 ardından glulathione peroxydase, méthionine réduçtase, polyphénol oxydase, isoenzymes... diye devam eder. Ayrıca kalsıyum, potasyum, magnezyum, fosfor, fer ve zinç de içindekiler arasındadır. Ben cildimi nemlendirmek ve temizlemenin haricinde şu sıralar cilt maskelerimin içine de koyuyorum. Özellikle Şam gulu tozu ve argan yağı ile yaptığım maskemin sıvı ve etken maddesi bu yağ. Çok memnunum, çok sevdiğim bir yağ, ayrıca henüz çok olmadı başlayalı. Uzun vadede yararlarını net şekilde görebileceğimi düşünüyorum. Ayrıca cildim karmadan kuruya dönük, yer yer çene bölgesi hormonal sivilceleriyle boğuşmuşluğumda var geçmişte, bu yüzden her an tetikteyim diyebilirim.

27 aralık 2018 19:34