0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. topuk taşı olarak da bilinen ponza taşı volkanik cam yapıya sahiptir. kalınlaşmış ayak tabanını ve topuğu inceltmek; ölü derileri temizlemek için kullanılır ve bu sayede pürüzsüz topuklara kavuşulur.

16 aralık 2013 13:16

2. ayağımda aptal babetler yüzünden çıkan minik bir nasırı düzenli kullanımla yok etmiş olan kıymetli nesne. ancak bundan hevesle zaten sağlıklı olan, kremini bakımını eksik etmediğim ayak topuklarıma uygulamamam lazımmış. durduk yere kullanınca yumuşak topuklarımı sertleştirmeye başlamıştı, mesajı aldım ve lüzumsuzsa kullanmadım. kontrolsüz bakım, insanın kendini hırpalamasıdır :)

10 haziran 2014 01:02

3. kollarımı aldırmaya başladığımdan beri batık problemi yaşıyorum. Sivilce gibi tam batık olmuyor. Ama böyle hafif içe dönüyor gibi. Kıvrılıyor. İğneyle kıvrık yerinden çekince çıkıyor. Ne yapsam ne etsem diye internette araştırdım. Ponza taşının işe yaradığı yazılmış. İlginç geldi. Taşın amacı da ayağa peeling yapmak sonuçta. Çok hırpalamadan kollarımda denedim. Şu an durum çok daha iyi. Bahsettiğim batıkların çoğu çıkmış. Yüzeysel batıklarım olduğunda tekrar deneyebilirim.

Not: Çok hassas ciltlere iyi gelmez belki. Sorumluluk kabul etmiyorum.

3 eylül 2014 23:21


4. mühendislik jeolojisi dersinde asıl isminin pomza taşı olduğunu öğrendiğim taş.

4 eylül 2014 09:11

5. Bu taştan tiksiniyorum, tırnaklarımı mermere sürtmüşüm gibi hissediyorum düşününce. Bi de pis bi şey bence o ölü deriler içinde kalıyor yıkasanız da.

19 temmuz 2015 10:42

6. yurt gibi kalabalık ortamlarda yaşıyorsanız kullanmanızı tavsiye etmeyeceğim taş. yıllar önce yurtta kalırken tertemiz paketinden yeni çıkardığım ponza taşıyla ayaklarımı törpüledikten sonra tüm ayak tabanım siğil dolmuştu. kendisi bulaşıcı bir hastalıktır. direk çöpe gitti tabi ki. okul bitip de eve dönünce bir tane daha edindim. bol kolonya eşliğinde güzelce geçinip gidiyoruz kendisiyle.

19 temmuz 2015 11:29

7. Çok uzun zamandır kullanıyorum belki de hatam budur. Daha orta okuldayken minnoş topuklarımı ponzalardım zaman içinde tabiki olması gerekenden çok daha fazla sertleşti topuklarım. Anacığımdan göre göre özenip yapmam bana seneler sonra sürekli ciddi bakıma ihtiyaç duyan bi hafta ponza yapmasam hemen sertleşen topuklar bıraktı. Sözün özü şudur süslüler ne kdar geç kullanılırsa o kdr işe yarıyor. Şahsen ev arkadaşımın önrü boyunca ponza taşına değmemiş topuklarının bebek poposu gibi olduğunu görünce bi yıkıldım sarsıldım.:(

6 şubat 2017 00:26