yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. Eğer gerçekten bu istediğiniz bir şeyse biraz başlarda ağrıyı göze alıp biraz da tatlı squat hareketlerimiz için vakit ayırmalısınız. Squat,evet başta poponuz ve bacaklarınız cayır cayır yanıp iki üç gün ağrıyor fakat asıl iş burada başlıyor bu ağrılar varken asla bırakmıyor hareketlere devam ediyoruz, bir yerden sonra eğlenceli hale geliyor çok ağır egzersizlere gerek yok gözünüz korkmasın ama bu işte süreklilik önemli sonunda oluşan o seksi totişi görünce değdiğini anlayacaksınız.Eğer bu işi gerçekten yapmayı düşünen varsa telefonlarınıza kolaylıkla indirebileceğiniz ve benim çok memnun kaldığım açıklayıcı bir uygulamayı sizlere tanıtayım "runtastic butt trainer" :))

  26 ekim 2015 00:33 12 haziran 2016 23:39

  2. (link: https://www.guncelozturk.com/vucut-estetik-sanati/popo-estetigi/ popo estetiği) denilen operasyonla mümkün olan durum. zamanım yok, spor ve squat yapmayı sevmiyorum, para harcayacak yer arıyorum diyen varsa kısa yoldan istediği popoya sahip olabilir. çıkık, selülitsiz ve yuvarlak bir kalçaya sahip olmak öyle sanıldığı kadar kolay bir durum değildir. ister ameliyat olun ister spor yapın, gerçekten azimli olmanız gerekir.

  28 şubat 2019 15:32

  3. Squatla yaptım ben bunu. Ekstrem bir squat değil üstelik. Günde 50 falan. Eğer o gün hayatı çok seviyorsam daha üstüne çıkıyorum. Ama önem verdiğim şey her gün yapmak. Atlamadan yani.

  Etrafımdaki herkes popo dikliği genetik, annede varsa geçiyor falan diyor ama eee, nerede? Anneminki doğal olarak çok diktir, ideal de boyutu ama bana geçmedi. Squat yapmaya başlayana kadar yerin yedi kat dibinde sürünüyordu kendisi. Zaten küçüktü hep. Şükür toparladım şu an görüntüsü çok hoşuma gidiyor. Etkisini gördüğümden squatı da bırakacağımı hiç sanmıyorum. Rutin haline getirdim.

  Not: Şu an 3-3.5 kilo daha ilerideyim, ideal kilomdayım yaklaşık olarak. Birkaç ay önce başladığımda 46 kilo idim ve çok da güzel oldu. Kötü durmadı yani. Before after fotoğraflarına bakıp bakıp mutlu oluyordum hatta. Kendinizde işe yarayan ve memnun kaldığınız, rahat ettiğiniz yöntemi bulabilirsiniz umarım hepiniz. (Bu illa squat olmak zorunda değil tabii. Değişebilir.) Sağlıcakla kalın süslülerim. (gizlinot: :'})

  15 ağustos 2020 11:38 15 ağustos 2020 20:52


  4. Kalça ile köprü kurma, parmak ucunda yükselip-alçalma ve duvara yaslanarak squat gibi eğilir durumda dayanabildiğim kadar bekleme hareketleriyle eski halime göre fark edilir şekilde başardım bunu. İlk başta çok fark edeceğini düşünmezdim ta ki annem kahve almaya kalktığım bir gün seslenip yorum yapana kadar (gizlinot: Ah anneler shshshsbs)

  Özellikle 2. Hareket oldukça basit bacakları iki yana omuz genişliğinde açıp dizleri kırmadan parmak ucunda yükselip normal duruş pozisyonuna dönüyorsunuz. Bilekler, arka bacak ve popoda 2×30 'dan sonra epey gerginlik hissi yaratıyor. Hele son egzersiz basit gibi görünüp alev alev yakanlardan.

  Deneyip faydasını görürsünüz umarım süslüler.

  15 ağustos 2020 12:20

  5. neden bu kadar squat güzellemesi yapılıyor anlamış değilim. vücudunda yeteri kadar kas kütlesi olmayan (zayıf olanlar veyahut kilolu ama poposu düz olanlar) için squat çözüm değil.. bıngıl bıngıl sallanan yağlı popolarda anca işe yarıyor.. hatta zayıf popolular yapınca kaslı erkeksi bir görüntü ve mevcut hip dip daha fazla ortaya çıkıyor.. dolgun popolular yaptığında ise yuvarlak ve sıkı duruyor..

  15 ağustos 2020 17:08

  6. yarım köprü pozisyonunda kalçayı 10 saniye yukarıda bekletip indirme ve bunu 10 kere tekrar etme. sonrasında, yine aynı pozisyonda, kalçayı yukarı kaldırıp aşağı indirme(gizlinot: bu sefer yukarıda tutup beklemeden), bunu 20 kere tekrarlama.

  bir ayağı sandalyenin arkası gibi yüksek bir yere koyup, koyulan ayağın bacağını düz tutarak, diğer bacak ile dizleri kırıp alçalıp yükselme(gizlinot: umarım anlatabilmişimdir.). bunu 30 kere tekrarlama, sonra aynı hareketi diğer bacak ile yapma.

  eğer dizlerde ağrı oluşursa bu hareketler sonrasında, uzman birine danışmadan devam edilmesini tavsiye etmem.

  15 ağustos 2020 21:34

  7. daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama instagram da @fitfemalevideos sayfasında tonlarca video var. benim gibi anlatımdan anlamayan, kısa görsellerle durumu çözebilen hanımefendiler yararlanabilir. Kısa videoların altında günde kaç set yapmanız gerektiği vs yazıyor.

  16 ağustos 2020 02:09


  8. yukarıdaki yazılan girdilere katılmakla birlikte lunge hareketininin de hakkının yenmemesini söylemek istedim. ağırlıklı ve geniş adım atarak(gizlinot: dar adım atarak yaptığınız üst bacağı çalıştırır) yaptığınız lunge gerçekten fark yaratır. lunge'ın farklı varyasyonları da mevcut.

  16 ağustos 2020 10:18

  9. eğer diğer bacak kaslarını geliştirmeden glute'lara yoğunlaşmak istiyorsanız (ki popo dikleştirme o anlama geliyor) compound değil isolation hareketlere yoğunlaşmalısınız. isolation hareketler su an aklıma gelen glute bridge, hip thrust, abduction varyasyonları, kickback varyasyonları, back extension varyasyonları; yani genel olarak kalça ekleminde ekstansiyon ve abduksiyon yapılan hareketler. çünkü gluteus maximus ve mediusun işlevi bu.

  16 ağustos 2020 13:01 16 ağustos 2020 13:02

  10. Spor spor spor... Squat lunge brazillian lunge deadlift donkey kicks spor bandı kullanın özellikle o çok işe yarıyor 6 yıldır spor yapıyorum en iyisi bunlar birde bu ara chole ting'in programı çok iyi (link: https://www.chloeting.com/program/2019/booty-challenge.html https://www.chloeting.com/program/2019/booty-challenge.html ) bunları yapın efsane değişim görürsünüz 2 hafta da.

  16 ağustos 2020 15:15 17 ağustos 2020 00:54