yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. genelde estetik merkezlerinde uygulanan periyodik bakım işlemidir. siyah nokta temizlemek, asitli maskeler yapmak, ışın kullanmak gibi süreçler içerir.

  düzenli günlük cilt bakımına inandığım ve güvenemediğim için hiç yaptırmadığım, ancak yaptırmaya değer mi merak ettiğimdir.

  5 temmuz 2015 18:42

  2. Benim de yaptırmak istediğim bakım işlemidir. Özellikle hydra facial yani cilt altındaki fazla yağ tabakasının temizlenmesi işleminin kısa ve uzun vadedeki etkilerini merak etmekteyim. Tabi en önemlilerinden biri de siyah nokta sorununa kesin çözüm sunan bir işlem olup olmaması.

  5 temmuz 2015 19:37

  3. tamamen gereksiz ve zararlı olan uygulama. cildin üst tabakası soyularak yapılan işlemler cilde genel anlamda büyük hasar verir ve geçici çözümdür bunlar. cildinizi yormaktan başka bir işe yaramaz. yapmayın.

  5 temmuz 2015 23:18

  4. kullandığınız eczane ürünlerine bile burun kıvırıp karalayarak kendi adı duyulmamış pahalı kremlerini temizleme jellerini size kakalamaya çalışanlardan dolayı kaçtığım eylem. doğru düzgün işini yapıp bilmişlik taslamayanı, günde iki kere nemlendirici uygulamadığınız için şok geçirmeyeni ve cildinize tonik uygulamadığınız için sizi ezmeyeni var mı bilemiyorum. sanki bütün dünya anasının karnından toniklenerek çıkıyor da bir biz toniksiz kalmışız, çok pismişiz gibi... bir de sattığı ürünlerin internette aramasını falan yapıp baktığımda doğru düzgün kullanıcı yorumu ve internet sitesi görememe rağmen fiyatlarının dr murad , dermologica gibi markalardan farksız olduğunu da gördüm. aşırı sorunlu ve pislikten dolmuş (!) cildinizin tek çaresi onların bu uyguladığı ürünlerdir mutlaka.

  6 temmuz 2015 12:00

  5. 9 seanslık bi program çıkarmışlardı bana da. Fiyatını duyunca ehhe ohho uzaklaştım hemen. Derimi yüzüp yenisini yapalım mı canısı.

  6 temmuz 2015 12:44 ed.19 temmuz 2015 14:16

  6. Benimde şu sıralar çok merak ettiğim bir uygulama. Bir yandan da korktuğum. Cildimi temizletmek ve sonrasında sahip olduğum maske vb şeylerle o şekilde tutmaya çalışmak istiyorum. Bana öyle geliyor ki, bu tarz bir işlemden geçirmeden cildim temizlenmeyecekmiş gibi, çok kafama taktım resmen nefret ediyorum cildimden şu son bir haftadır. Caudalie' nin çok güzel bir maskesini aldım, clarasonic benzeri bir makinem ve çok iyi olduğuna inandığım yüz temizleyicilerim olmasına rağmen gözeneklerim temizlenmiyor, delireceğim. Bu konuda önerisi olanlar lütfen mesaj atıp bana yardımcı olabilir mi? Ya da izmirde gidip gözle görülür sonuçlar aldığınız bir klinik var mı? Aklımda heraderma var sadece.

  2 ekim 2015 20:00

  7. ilk kez yaptıracak olduğum uygulama. neler yapıldığı konusunda fikrim yok. daha doğrusu neye dikkat etmem, neye göre seçici olmam gerekir bilemiyorum. bu gün bi merkezle ön görüşme yapıcam. mesela hangi tür ürünlerin ya da cihazların kullanılması makbuldür. hangi işlem ya da uygulamaların yapılması ya da yapılmaması gerekir fikrim yok. cildimde çok temel bir sorun yok. sadece gözeneklerin temizlenmesi ve belki daha aydınlık görünmek için yaptırmak istiyorum. bilgi sahibi olan varsa mesaj kutuma buyurursa beni çok mutlu eder.

  20 kasım 2015 10:32

  8. bir kere düğünümde bir hafta önce yaptırdım. düğüne bir hafta kaldığı için sivilceleri sıkmak istemediler haklı olarak. sonrasında ise temizlediler, çeşitli maskeler yaptılar buhar tuttular vs. yani öyle aaaaaa, uuuuuuu ne ilginç şeyler varmış da haberim yokmuş durumu yaşamadım.

  hatta yüzüme sürdüklerini temizlemek için bir borcama su koydular ve suyu hiç değiştirmeden tüm bakım boyunca bir süngeri o suya sokup sokup yüzümü sildiler. kalktığımda su iğrenç bir haldeydi. oraya bir lavobo koysalardı ben foşur foşur yıkardım her maskeden sonra daha iyi yani.

  özetle bir daha da gitmeye gerek görmedim. evde aynısını kendim yapıyorum zaten.

  20 kasım 2015 11:07

  9. Bir kez hastanede dermatoloğumun tavsiyesiyle yaptırdığım uygulama. Yaptıracaksanız hastanede yaptırmanızı tavsiye ederim. Hem size ürün satmaya çalışmıyorlar hem de şunu bunu kullanmıyor musun diye ezmiyorlar.

  Göz çevremde 8-10 tane beyaz yağ bezesi ve t bölgemde aşırı siyah nokta vardı. Dermatoloğum cilt bakımı yazdı o gün gittim. Siyah noktaların çıkması baya acılı bir işlem. Ama hayatım boyunca o kadar siyah noktasız bir cildim olmamıştı. 2 ay önce yaptırdım bu arada. İlk ay muhteşem bir ciltle gezdim. Yağ bezelerinden iz yok am bu ay siyah noktalar eskisi kadar belirgin olmasa da geri döndü. Zaten dermatoloğum 3 ay sonra tekrar gel tekrar yapal8m iki seansta oldukça azalır demişti. Gidicem bakalım kurtulabilecek miyim?

  Edit: bir hafta boyunca güneş kremi sürmefen dışarı çıkma cilt hassaslaşıyor leke olabilir demişti. Ben de kremi boca ettim dışarı çikarken.

  20 kasım 2015 11:16 20 kasım 2015 11:18

  10. 2 gün önce Pino'da yaptırdım. Profesyonel sayılmaz sanırım ama cilt bakımı işte :)

  Ben de gitmeden önce biraz tedirgindim hatta yapılırken de baya tedirgindim.

  Benim alnımda benim sivilce sandığım ama ordaki bayanın cilt altında yağ birikmesi dediği şeylerden var birkaç tane. Burun çevremde de siyah noktalar vardı.

  Alnımdaki şeyleri o meşhur acılı metalle sıktı. Metal acılı değil tabi de işlem acılı oldu. Bu baya acıdı ya hatta baya gerildim. Gözümü açtırıp gösterdi hatta "Bak bununla yapıyorum biraz rahat bırak kendini" gibisinden :)

  Buhar verildi yüzüme. Siyah noktaları sıktı.

  Sonra nemlendirici, maske peeling filan. Bunların sırasını hatırlamıyorum vala, gözüm kapalı olunca çok adapte olamadım :D

  Yüzüm baya kızarmıştı ama bitince biraz tedirgin oldum ama geçicek dedi.

  Bunların hepsini Monteil ürünleri ile yaptı bu arada. Ayda 1 gel filan dedi ama bi emin olamadım ben faydalı mı oldu ne oldu yüz sonuçta. Ben yıkarken hassas davranırken baya metalle sıkıyo filan emin değilim kısacası :)

  Uzun vadede faydasını görenler varsa bilmek isterim :)

  20 kasım 2015 19:41