yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  prp

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. göz altlarıma yaptırmaya başladığım işlem. yıllardır geçmeyen göz altı torbası ve morluk sorununa yaşla beraber ince çizgiler de eklenmeye başlayınca bu tedaviye başlamak istedim. doktora asıl gidiş amacım göz altı dolgusu yaptırmaktı ancak doktorum bir ay aralıklarla toplamda 3 seans prp önerdi. dün ikinci seansımı tamamladım. açıkçası ilk seans bile beni çok mutlu etti. ilk işlemden 1 hafta sonra o bölge dümdüz oldu ve morluklar gitti. ancak, bir ayın sonunda etkisinin geçmeye başladığını gözlemledim. doktorum toplamda 3 seans yapılmasının bu nedenle önemli olduğunu söylese de kalıcılığından çok da emin değilim. yine de şu ana kadar yaptırdığım ve sonuç aldığım en başarılı işlem diyebilirim. umarım üçüncü seanstan sonra etkileri kalıcı olur.

  işlem bence acılı değil. göz altını güzelce uyuşturuyorlar. kan vermek benim için işin en zorlu kısmı oluyor genelde. eğer kan vermekten çekinmiyorsanız gerisi çok kolay. sıvıyı göz altlarına dört ayrı noktadan enjekte ediyor. bir noktada hafif bir yanma dışında acı hissetmedim bile. kesinlikle botoksa göre daha az acıyor (masseter botoksu yaptırmıştım). işlemden sonra ise biraz göz altım şişti ve ağrı yaptı. o gece buz kompres ve ağrı kesici ile tedbir aldım. dayanılmayacak bir durum olmadı.

  tüm seanslarım bitince burayı güncelleyeceğim ancak şimdilik oldukça memnunum. dolguya göre kendi kanımın kullanılması da alerjik komplikasyonlara yol açmamasından dolayı beni daha güvende hissettirdi.

  22 nisan 19:55

  10. sadece 30'lu yaşların ortasına kadar tek başına işe yarayan bir uygulama. ben 39 yaşındayım doktorum dolgunluk sağlamak ve gözle görünür bir sonuç almak için 35'ten sonraki yaşlarda prp uygulamasının mutlaka gençlik aşısı olarak bilinen hyaluronik asitle birlikte yapılması gerektiğini söyledi. daha önce mezoterapi vb. birçok uygulama yaptırdığım için iyi bir referans noktasına sahip olduğumu düşünüyorum. cildime parlaklık sıkılık vb. sağlıyor ama bir mucize beklememek lazım kesinlikle. cilt bakımının daha pahalısı daha dramatik etki vereni gibi bir şey bana kalırsa. bazı doktorlar aqua peel, hydra facial gibi vakumlu ürünlerin gözenek büyüttüğünü söylüyor. Bu doğruysa onlara para vermek yerine 2.3 ayda bir özellikle önemli bir geceden önce yaptırılabilir ancak kesinlikle mucize beklememek gerek. evet inanılmaz acıtıyor ama özellikle dekolte ve boyun bölgesinde botoksla açılmayan çizgileri 2-3 haftalığına da olsa çok azaltıyor.

  27 aralık 2019 16:01 27 aralık 2019 16:03

  9. Saç için olanını bugün yaptırdım.Son senelerde saçlarım inanılmaz dökülüyordu.geçen yaz doktora gittim, köklerinin çok zayıf olduğunu söyledi ve kan testi istedi. Testler sonuncunda b12 ve kan hormonlarım çok düşük çıktı. Haplar ve iğne ile b12 im normal seviyelere geldi. Bunun yanında beslenmeme de biraz daha önem verdim. Ancak saçlarım hala çok güçsüz. Bu sefer başka bir doktora gittim. Saçlarımın gerçekten azaldığını söyledi kökleri inceledikten sonra kan testi istedi. Bu sefer de biotinim eksik çıktı. Doktor trichoplus diye bir hap, özel bir şampuan sabah akşam ayrı ayrı olmak üzere 2 losyon verdi.Bunun yanında bana Prp de önerdi. Ben normalde kan verirken dahi ayılıp bayılan biriyim. İşlem kısa sürdü. Ancak işlem boyunca 2 defa bayıldım çabuk kendime geldim. Nedeni o anda kendimi çok sıkmam ve korkudan tansiyonumun düşmesiymiş. Hala düşündükçe nasıl cesaret edip yaptırdım diyorum. Tabi herkesi beni etkilediği kadar etkilemeyebilir. Bir daha ki işlemi 1 ay sonra yapacağız. Bu arada ben özel bir hastanede yaptırdım. Seansı 500 lira. Seanslar ilrledikçe burayı güncelleyeceğim. 

  22 nisan 2019 22:04


  8. nedir nasıldır fikrim yok ama hydrafacial, gözaltı ışık dolgusu ile yaptırmak istediğim uygulama. belki nazobinallere dolgu alnıma da botoks yaptırırım bilmiyorum. mimiklerimizi azaltmadığımız sürece kırışmak kaçınılmaz. ve kırışmamak için gülmemem düşünülemez dolayısıyla cilt bakım ve anti aging uygulamalarına yöneleceğim. bulunduğum şehirde 900 tl seansı. 2 doktora daha sorduktan sonra aklıma yatana yöneleceğim. hydrafacial biraz pahalı o şimdilik bekleyebilir ama dolgu, prp ve botoks konusunda kararlıyım. yaptırırsam editleyeceğim. Son olarak prp kök hücre kadar etkili değil yalnız kök hücrenin fiyatı 12 bin tl iken (5 sene boyunca 10 sene önceki halinize dönme garantisi) prp 900-1000 tl. Kök hücreye ayıracak bütçem maalesef şuanda yok, prp yaptıracağım.

  12 ocak 2019 19:41

  7. kendi kanınızı alarak plazmasını istenilen bölgelere küçük iğnelerle enjekte edilmesi işlemi. saç dökülmesi, sarkma, izler vb şeyler için yapılıyor. geçen hafta yaptırdığım uygulama. yaptıran herkes çok acıyor demesine rağmen bana çok acılı gelmedi fakat benim acı eşiğim yüksektir. ben yüzüme ve saçıma yaptırdım. yüzümdeki çukurlar hafiften dolup sivilce izlerim birazcık soldu. (7-8 sivilcem vardı şu an 3-4) göz altımda ise çok mor olduğu için biraz açılma oldu ama hala duruyor. arkadaşlarım cildimi fark etti ve parladığını söyledi. saçım için ise yorum yapmak için biraz erken. doktorum temelli gittiği için şimdi ne zaman yaptırırım bilmiyorum ama en kısa zamanda yaptıracağım. tanıdık olduğu için ücreti malesef bilmiyorum. bu arada genç ciltlerde daha çabuk ve çok sonuç alınıyor, babam yaptırdığında benimki kadar fark göremedi. hiçbir zararı olmadığı söyleniyor, tavsiye edebilirim yaptırmak isteyen arkadaşlara

  13 temmuz 2018 00:36

  6. Saç ekiminden sonra eşime de yapılmış olan ve yapılmaya devam edilecek olan işlemdir. Saç ekilen bölgedeki saçların canlanması için deri altına kanından elde edilen madde enjekte ediliyor ve her ay 1 kere, toplamda 6 seans boyunca sürecek. Kadınların da saçlarının canlanması ve dökülmesinin azalması için uygulandığını söylüyorlar.

  26 eylül 2017 08:17

  5. yaklaşık bir hafta önce scar ve leke tedavisi amacıyla hyaluronik asit dolgu ile birlikte prp yaptırdım. böyle bir acı yok. insan kendine bunu neden yapar diye bir yandan ağlarken bir yandan hayati sorguladım. bana önce deri altına enjeksiyon, sonra dermaroller(ybkz: iğneli çin işkencesi aleti) ve maske şeklinde uygulandı. araştırdığımda da farklı uygulama şekilleri olduğunu öğrendim. sonrasında yüzünde yanma hissi olabilir dediler fakat ben farklı birşey hissetmedim. yüzümdeki tek kötü görüntü enjeksiyon yerlerindeki morarmalar. 3uncu haftadan sonra farkedilir değişiklikler göreceksin dediler, sabırla bekliyorum. 3 ay sonra da ikinci seansı önerdiler, kısmet diyorum.

  27 ekim 2016 15:32 27 ekim 2016 15:33


  4. Son 5 yıldır yanaklarımdaki sarkmalar beni çok rahatsız ediyordu ve geçen kış bir plastik cerraha gittim. Face lift yaptırmak istediğimi söyledim. Kendisi de bana face lift için henüz genç olduğumu, 50 yaşından sonra yapılması taraftarı olduğunu anlattı. Ama ben diretince şöyle bir öneriyle geldi; içinde PRP'nin de olduğu 2 ay sürecek bir bakım kürü yapayım, sonucundan memnun kalmazsan bu müdahalelerin ücretini ameliyat ücretinden düşerim ve istediğin lift ameliyatını yaparım dedi.

  Olur dedim, nasılsa kaybedecek birşeyim yok. Belki gerçekten çok memnun kalırım ve ameliyata hiç ihtiyaç duymam.

  Toplamda 9 seans sürdü. Dönüşümlü olarak, bir hafta deri altını ısıtan bir aletle masaj yaptılar (en rahatlatıcı olanı buydu), öbür hafta PRP yaptılar. Sonra 2 seans lazer ve son olarak tek seans yanaklardaki sarkma için Ultralift yapıldı.

  Benim acı eşiğim çok düşüktür ve PRP benim için tam bir işkenceydi. Üzerinde minik minik bir sürü iğne olan bir aletle, her seansta yüzüme ve boynuma 12000 civarında delik açıp sonra o deliklere santrifüj ettikleri kanımı (kan dediğim de santrifüj işleminden sonra sarı bir sıvıya dönüşüyor) sürerek bitirdikleri bir işlem. Delik açma kısmı neyse de o iğneler aynı zamanda deri altına ısı veriyor... Bildiğin yüzüm, boynum, boğazım cayır cayır yanıyordu sanki ve bu yanma 2 saat kadar sürüyor. İğne işlemi bittikten sonra kanı yüze sürme kısmı bende yanmış yüzümün derisini soyuyorlarmış gibi bir his yarattı. 30 yaş gençleşeceğimi bilsem bile tekrar asla denemeyeceğim bir tedavi oldu anlayacağınız. 2 seanslık lazer de tam evlere şenlikti. Aynı yanma hissini yaşatıyor eksik olmasın. Hatta bir ara doktorun eline yeter artık diye vurmuşluğum vardır..

  Sonuca gelirsek; Göz çevremdeki ince çizgiler yok oldu ama yerleşmiş olanlar hala duruyor. Alnımda zaten çizgi yoktu. Cildim kesinlikle daha sağlıklı ve pırıl pırıl olmuştu.

  Ama yanaklarımdaki sarkma hala olduğu gibi duruyor, ve ben bu kış sadece yanaklarımı yukarı çektireceğim mini face lift yaptırmaya kararlıyım. Çünkü komple yüz germe için sigarayı kesinlikle bırakmam gerekiyormuş ki bunu yapabileceğimi hiç sanmıyorum. Mini face lift yaparken sinirlere dokunmadıkları için sigara bırakma zorunluluğu yok dedi doktor.

  PRP mucizeler yaratan bir tedavi yöntemi değil bana göre. Hani belki çok yıpranmış ciltlerde belki daha gözle görünür bir sonuç elde edilebilir ama bende o kadar da fark yaratmadı.

  5 ağustos 2016 18:30

  3. prp birçok kişinin vadeetiği gibi tek başına cildi parlak, pürüzsüz yapan bir işlem değil. sadece lazer gibi işlemlerle kombine edildiğinde cildin daha hızlı toparlanmasını sağlıyor o kadar.

  27 haziran 2016 11:50 ed.29 haziran 2016 09:18

  2. (yazar: kahvekurabiye) harika bir noktaya değinmiş. Prp çıkış noktası dişçiliktir. Sonrasında geliştirilmiştir.

  1 kasım 2015 13:33