girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (5)

1. etnik öğelerinde biraz rodarte havası sezdiğim kardeşler. rodartegiller de kardeş zaten. kardeşin kardeşe yaptığınısjgvhgd

10 şubat 2016 22:48

2. Balmain'ın etnik esintilisi denebilir genel çizgileri için. beğenmediğim bir parçaları olmadı henüz, kınam falan olursa sevgilimi satar onlardan bir parça giyerim :(

26 haziran 2016 00:50

3. mezuniyet balosunda tasarımlarından birini giyemezsem gözüm açık gideceğim.

20 ekim 2016 00:15 20 ekim 2016 15:16


4. tasarımlarını çok beğeniyorum fakat euro da aldı başını gitti zaten, elbiseleri çok pahalı ya :(( birde pink carpet'ta meleklerden bazılarını da giydirmişler, çook güzel olmuş.

22 kasım 2017 19:10

5. adeta bir aslan burcu kadını markası.

22 kasım 2017 19:57

6. Trendyola hazırladıkları koleksiyonu türül türül püfür püfür cayııır cayır polyesterden yapıp beşyüz kağıda yapıştırmalarına çok güldüğüm püskül ihracat ithalatçıları.

Tamam halka inmişsiniz orada fiyatı kısmışsınız tabi daha ekonomik olacak da yemeyin bizi ya o tasarımı petrol atığı gibi kumaşla anca mı kurtardınız? Hiç sanmam. Utanın utanın. Buraya yazdım ya şimdi kesin çok utanmışlardır sjdkcjskl.

şimdi ben yapsam o kırlent gibi giysileri püskül püskül üstüne sonracıma siteye koysalar yazsa sitede ayceci püsküllü püskül bluz 379 tl %100 polyester, ben utanırım. Fransız danteli italyan ipeği kullanın demiyorum. Pamuk saten alın ucuz kız. hadi git selüloz al bambu al neblim sentetik karışımlı al ama %100 polyesterle ayakta adam silkelemeye çalışmak, sürekli gerzo gibi püskül ve nakışları alıp alıp bütün giysilere oooh oooh, biraz dah nakış, az daha püsküül, kollara da püsküül, hmmfs biraz da sırta, şuraya da nakış kafasıyla serpmek falan leş şeyler. Bu arada nakış dediğimin terimi tam bu mu bilmiyorum elde falan değil, embroidery denilen bu kumaş yün kıl tüy tikanlarında olur ya, tüle makinada işlenmiş desenler, kenarlardan kesip dikerler direk elbiseye, o. 

Sevmiyorum böyle bok gibi parası olup hoff napsak ki biz tasarımcı olalım en iyisi diye damdan iner gibi modacı olanları. 

23 kasım 2017 05:21 23 kasım 2017 05:25

7. bunlar bişi olur da dükkanı kapatma kararı alırsa blogger tayfası geceleri ne giyer merak ediyorum. artık her yerli az/vasıfsız ünlünün üstünde bunları görmekten fenalık geldi gerçekten.

başlarda sevmiştim, o aralar da fazlasıyla esinlenme vardı aslında tasarımlarında. şimdilerde bilmiyorum aslında ben abartılı, sanat gibi tasarımları severim ama bunlar olmuyor bence. daha çok püskül, daha çok işleme, ordan volan burdan dantel, daha aşırısını yapmak için kasıyorlar gibi. uyum yok, şıklık yok. özendikleri rodarte, mcqueen vs. inceliği yok. fiyatları da aldı başını gitti. başlarda tl üzerinden satış vardı ve daha ulaşılabilirdi. ceket falan almayı düşünmüştüm ben hatta. şu anki fiyatlarla mümkün değil, bazılarında mcqueen seviyesi markalara (gizlinot: eşdeğer ürünlerine) yaklaşmışlar resmen.

trendyol koleksiyonu için konuşursam açıkçası almayı zaten düşünmem de bu tarz tasarımların düzgün durması için cidden biraz standart üstü kalite gerekiyor bence. o kadar işleme ve detayı kötü kumaşlar, işçilik ve kalıplar kurtarmaz.

neyse valla ben de sevmiyorum bu param var modacı olayım tayfasını. çoğu kendi çalıp kendi oynuyor. hepsi de abiye yapıyor dikkatinizi çekerim. abiye kolay iş, alacak bir zengin illa ki bulunur. esas zor olan gündelik giyim üzerinden gerçek bir marka yaratmak. onun için türkiye'de öyle markalarımız yok zaten. marjinal gençlere mezuniyet kıyafeti yaparsın blogger giydirirsin ama bir isabel marant, iro olamazsın mesela raisa-vanessa durumunda. equipment, joseph(gizlinot: basic lüks) olan da yok, acne, helmut falan (gizlinot: modern designer )da yok. neyse çok dağıldı :) çok güzel parçaları var kendi koleksiyonunda ama ne biliym. rodarte esinlenmesi de biraz fazla duruyor zaman zaman.

23 kasım 2017 09:59 23 kasım 2017 10:03