yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (1)

  19. Sanırm bir 60 ders aldım geçen seneden beri. İki üç aylık zorunlu bir aram oldu ama kendim için yaptığım en doğru yatırımlardan biri olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. 

  14 mayıs 22:54

  18. Geçmişte de reformer deneyimi olan biri olarak, bu sefer yaklaşık 60 dersi tamamladım. Bitmek bilmeyen ağrılarıma ilaç gibi geldi, duruşumu düzeltti, epey kaslandırdı. Hayatımda ilk defa karnım bu kadar sert. Hocanın çok önemli olduğunu düşünüyorum aletli pilateste. Bence en güzel ve verimlisi fizyoterapist eşliğinde ve bireysel yapılanı.

  13 mayıs 23:09

  17. Spor geçmişi çok ama çok eskiye dayanan biriyim. Yıllar oldu yürümek bile bana uzak. Fakat yine yıllar geçtikçe artık vücudunuz hareketsiz ağırlığınıza dayanamıyor. Bununla birlikte fiziken ağrılı bir süreç geçirdiğiniz gibi ruhen de depreeif hissediyorsanız kendinizi. Bu sebeple uzunca bir süredir spor salonu vs arayışı içindeydim. Etrafımda salon olmasına rağmen bir türlü girişken olup gidip başlayamadım. Reformere ait derslerin paylaşıldığı instagram keşfetlerini gördükçe de kanım buraya doğru çekilmeye başladı. Daha önce mat plates yapmıştım ama reformeri yapanları izlerken bile keyif alıyordum. Alakasız bir iş için hafta içi bir yere uğramam gerekti. Arabayı park ettiğim yere doğru giderken bir stüdyo gördüm. Birkaç gün öncesinde pek çok ilgili yerle görüştüm, kendimi de ayarlarım artık başlayacağım diyordum. Ama bu yeni keşifle birlikte kanım öyle kaynadı ki kendimi 3 denemek dersini bitirmiş olarak buldum. Tekrar ediyorum; hayatımda hareket namına eser yoktu.

  Sırt fıtığı teşhisi konmuş biri olarak üstelik kilolu da, hareketleri yapabilmek beni daha da motive etti. Süper yapıyor değilim ama azimli olmak en azından sevindirici. Henüz çok yeniyim, bu sebeple kas, sıkılaşma, incelme gibi etkilerini göremedim. 12 özel ders sonrası tekrar güncelleme yaparım. Fakat yorumları okudukça değinmek istediğim bir şey oldu. Diyet ya da hayat şekli, tıka basa yeme vs.. Bunu değiştirmediğiniz müddetçe hayatınıza hareket katarsınız elbette. Ki hareket bile tek başına çok ama çok önemli. Ama biraz çaba ile yağlardan kurtulmak da mümkün. En azından size yük olanlar. Ben geçtiğimiz Nisan mayıs gibi sadece yediklerine dikkat ederek epeyce yağdan kaybetmiştim. Şimdi tekrar yeme düzenimi değiştirerek ve hareket ederek aslında ideal olan forma dönmek istiyorum. Benim bir yerden başlamam için vesile oldu. Hareketleri yaptığımız platformu çocukken gittiğim parktaki demir tırmanış yerlerinde benzettiğim için mi bilmem ayrı bir heyecanla gidiyorum. Belki birilerinin kapalı olan hevesine de bu şekilde katkım olur.

  1 ocak 2023 18:08


  16. Çok sıkı bir diyet yapmamakla beraber yediklerime dikkat ediyorum ve 6. Haftada 11. Dersimi tamamladım. Çevremdeki herkes değişimin farkında. Tartım yok zaten tartılmayı sevmiyorum. 1-2 haftaya başladığımdan beri ilk ölçümümü yaptıracağım, buraya yazarım. 

  Spor geçmişimden bahsetmek gerekirse: yok. Sadece 3 ay macfit'te personal trainerla ortaya karışık bir salon çalışmam oldu. Güzel inceldim o dönem, iyi kilo verdim kabul ediyorum ama nefret ederek gidiyordum çünkü ben koşturmalı, kalp çarpıntısı yaratan ve beni geren sporlardan nefret ederim. 

  Evet, gelelim reformera. Öncelikle esnetiyor, sürekli esneme ihtiyacı hissediyorum artık. Nedense ruhuma da hitap ediyor ve eğitmenimden de memnunum. Maalesef çok tuzlu kabul ediyorum ama artık bir hobim olsun ve onda ustalaşayım istiyorum ve bu hobi bedenime yatırım da yapsın istiyorum. Umarım uzun yıllar reformera devam edebilirim cünkü sevdim. 

  Edit: pilatesle Güzel inceldim ama yağdan 1 kilo ancak verebildim 3 ayda. Ruhumu falan bırakıp verdiğim paraya değsin diye macfite personal trainerla ağırlık+cardio çalışmaya geri döndüm. Severek yapmıyorum ama pilates polikistikli ben için kilo vermede uygun bir yöntem değilmiş onu anladım... 

  21 ocak 2022 00:15 15 haziran 2022 16:53

  15. Yaklaşık bir buçuk iki ay yaptım. Ben de deneyimlerimi yazayım.

  Öncelikle asla zayıflamadım.aksine kilo aldım. Onun da sebebi muhtemelen kaslanmamdı.

  Lazere gittiğimde çalışan hanımefendi bu kaslar nerden geliyor diye sormuştu oradan anladım işe yaradığını. Vücudu müthiş sıkılaştırıyor. Ama eğlenceli falan değil yahu bitsin diye dakika sayıyordum.

  Ben beslenmeme zerre dikkat etmediğim için görünüşte hiçbir değişme olmadı. Ama hem çok esnedim hem de çok sıkılaştım. Son dersimde bacaklarımın çok esnediğini fark ettim. Bir beş seansım daha olsa bacağımı düz açmak için zorlardım.

  Bi de söylemeden edemeyeceğim reformer'a fiziği taş gibi kızlar geliyor genelde. Çoğuna sapık gibi iltifat ediyordum. Çok seviniyorlardı. Gördüm ki çoğu çok uzun süreler bu sporu yapıyormuş.

  20 ocak 2022 22:43

  14. Henüz daha 2 kez gidebildim ancak müthiş keyifli olduğu için çevremdeki herkese öneriyorum. Evde de daha önceden pilates yapıyordum ama bu daha etkili geldi. Açıkçası evdekinden bir süre sonra sıkılmaya başlamıştım ve motivasyon bulamıyordum. Şimdi ise koşarak salona gidiyorum.

  30 ağustos 2021 21:35

  13. Toplam 20 dersi tamamladığım, geçtiğimiz haftalarda spor salonlarının yeniden kapatılmasının ardından devam edemediğim egzersiz. Ben sadece vücut şekillendirme/sıkılaştırma amacıyla başlamıştım. 20 derste bile gözle görülür bir fark oluşturdu. Devam ettiğim süreçte yeme içmeme hiç dikkat etmediğim halde var olan kiloyu korumasının yanında her bölgeden de 1-2 cm incelme sağladı. Bazı hareketler kolay ve sıkıcı gelirken bazıları ise ciddi anlamda zorluyor ama genel olarak sevdim. Haftada 2 gün tavsiye edilmişti ancak ben bu düzeni kondisyonu korumak için yeterli bulmadım ve ilk 2 haftadan sonra haftada 3 şeklinde devam ettim, çok daha iyi hissettirdiğini düşünüyorum. Yasaklar bittiğinde geri döneceğim zira bıraktığımdan beri birkaç hafta içinde 3 kilo aldım.

  24 nisan 2021 19:42 24 nisan 2021 19:46


  12. aletli pilates olarak da bilinen, mat üzerinde değil bir platform (gizlinot: cadillac) (gizlinot: tower) üzerinde yapılan pilates çeşidi.

  pandemiden önce 6 ay boyunca haftada 2 kere reformer yapıyordum. öncesinde de pilates yapmıştım ama bence aletli çok daha zevkli. o dönemde sırt, bel, diz ağrılarım azalmıştı, bacaklarım toparlanmış, karnım sıkılaşmıştı. zaten yapı olarak zayıf bir insanım ama zayıf olmakla sıkı ve sağlıklı olmak bir değil işte. vücudu gerçekten güzelleştiriyor ve daha sağlıklı hissetmemi sağlıyordu. Keşke şu günler bitse de yağmur çamur, iş çıkışı demeden pilatese koşsam. kendime yaptığım en iyi yatırımdı.

  19 ocak 2021 23:33 19 ocak 2021 23:37

  11. Haftada 3 günden, toplamda 12 dersini tamamladığım pilates çeşidi.

  Benim derslerim genelde 75 dk kadar sürdü. Bir kısmını cadillac'ta, kalanını reformer'da geçirdim. Bazı yerlerde kendi vücut ağırlığımla çalıştığım için fitness etkisi de gösteriyor. Sıkılaşmak için birebir olduğunu düşünüyorum. Kilolu biri olmama rağmen kaslar yavaştan kendini göstermeye başladı şimdiden. Vücudumun her bölümünde birkaç cm incelme sağladım.

  Beraberinde diyet yaptığım için düzenli olarak 2 haftada bir yağ-kas durumuna baktırıyorum ve yağ dışında kaybettiğim hiçbir şey yok. Üstüne kas kazanmışım. Bunun nedeni beslenme şeklimin yanında pilatestir bence. Evet pahalı ama dışarı çıkmadığım için şimdilik ödemekte zorlanmıyorum. Zorlandığım noktaya kadar devam edeceğim kesinlikle.

  11 aralık 2020 16:58

  10. yaklaşık 3 ay boyunca düzenli olarak devam ettiğim bir pilates çeşidi. duruş bozukluğu ve güçlenme açısından bana gerçekten büyük yararı oldu. salona kilo verme hedefi ile başladığım için egzersizlerimi fonksiyonel antrenman ağırlıklı yürüttüm. ancak diğer antrenmanlar ile kıyaslayacak olursam reformer pilatesin kesinlikle daha keyifli olduğunu düşünüyorum. 

  7 kasım 2020 23:36

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar