yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  1. watsons'lara yeni gelen rimmel london fondöteni. ürünün sunulduğu ambalaj kavanoz şeklinde. yok gibi hissettirmeyi, doğal görüntüyü, ağırlık, parlama yapmamayı vadediyor. 15 gkf faktörü bulunduruyor.

  2 aralık 2016 14:24

  4

  2. 100 ivory rengine sahip olduğum fondöten. Renginden çok memnunum. Nötr beyaz tenliyim. Bu seride 102 103 gibi ara numaralar da var bu yüzden herkesin kendine uyan bir renk bulması olası.

  Ürün kavanozda. incecik bir yapısı var. Ben elimle uyguluyorum. Parmağımı kavanoza daldırıp almak sağlıklı olmasa da tam olarak böyle yapıyorum malesef. Minicik bir parça dahi alsanız yüzünüzde aşırı geniş bir alana yayılıyor. Kapatıcılığı az, daha çok renk eşitleme görevi görüyor. O su gibi incecik şey 5 saniye sonra sürüldüğü yerde sabitleniyor. Sabitlendiğinde ise mat değil, parlak değil, aynı teniniz gibi. Ağırlık yapmıyor, bence vaat ettiği gibi cilde nefes aldırıyor.

  Zaman zaman akneli, sürekli akne izli bir cildim var. Alnım ve burnum yağlanmaya meyilli, yanaklarımda ise nem oranı iyi bana kalırsa. Ben effaclar duo ile çok az cildimi nemlendirip üzerine bu ürünü geçiyorum. Bunun sebebi de aslında varsa sivilcelerin kabuk tutmuş kısımlarını yumuşatmak. İncecik de olsa bu fondöten de bir parça olsun o kabuklara tutunuyor.

  Akne izlerimi kesinlikle kapatmıyor. Ben de artık onları fondötenle kapatmıyorum zaten. Rahatsız oluyorsam kapatıcıyla geçiyorum üstlerinden.

  Gözenekleri belirginleştirmiyor. Tamamen de kapatmıyor ancak görünümlerini hafifletiyor.

  Kavanozdan akar mı diye düşünen varsa düşünmesin 1 ay içinde 7 kez otobüsle seyahat ettim bir kez olsun sızmadı bile. Ama o içindeki beyaz kapakçığı atmayın sakın o önlüyor sızmayı.

  Yazarken bir yandan da yapısını isimlendirmeye çalışıyorum kendi içimde. Sanırım jel gibi. Çünkü kavanoz eğik kalırsa fondötensiz kısım tertemiz oluyor.

  O kadar övdük şimdi asıl kısma gelelim. Bu fondöteni yüzünüzden çıkaracak iki durum var. Biri normal koşullarda siz, diğeri yağmurlu havalarda bizzat yağmur. Hatta kar. Sulu kar yağan bir gün evden yarım saatliğine çıktım şemsiyesiz. Dönerken addax'a uğradım. Mağazada bir aynaya bakayım dedim. Her bir kar tanesi yüzümde nereye düşmüş görebiliyordum. Yol yol akmış fondöten. Daha sonra evde denedim gerçekten su değince alkıyor mu diye. Evet bir damla su makyajınızı bozuyor çok ilginç. Neredeyse bu fondöteni sadece suyla yüzünüzden temizleyebilirsizniz yani o derece. Ama bunun dışında kalıcı. Sadece suyu sevmiyor.

  Yüzüme ne zaman bu fondöteni uygulasam iltifat alıyorum ne güzelsin diye (makyajın ne güzel değil, ne güzelsin). Sadece makyaja başlamadan önce hava durumunu kontrol etmekte yarar var.

  15 mart 2017 14:37

  3. kendime spf içeren ürün ararken indirimde bulduğum ürün. 

  rimmel london fiyatı açısından oldukça uygun bir marka; bu yüzden çekinmeden alıp deneyebilme olanağı buldum. 

  -ilk olarak ürünün kavanozda olmasını çok kullanışlı bulmadım. çantamda her zaman makyaj malzemesi bulunduran birisi olarak sadece evden bir yere çıkarken kullanabiliyorum ve pratik olduğunu düşünmüyorum.

  -formül açısından yeni geliştirilmiş bir teknoloji kullandıklarını iddia ediyor firma; yüzünüze ilk sürdüğünüzde ferahlatıcı bir his veriyor ve az da olsa spf içeriyor. ciltte ağır hissettirmiyor.

  -formülasyonu önceden denediğim fondötenlerden farklı olduğu için üç farklı yolla da uygulamayı denedim.

   fırça ve elle istediğim kadar doğal bir sonuç vermez iken süngerle cildimin en iyi gözüktüğüne karar verdim.

  -son olarak da yağlı bir cildim olduğu için uzun bir süreden sonra çoğu kozmetiğin yaptığı gibi yağ kusturmadı; bu yüzden benim günlük ürünlerim arasında bir yeri kesinlikle hak ediyor. 

  24 eylül 2017 18:26


  4

  4. Bir süredir kullanıyorum ve resmen aşık oldum.

  İlk sürdüğüm an yüzüme çok açık geliyor daha sonra sabitlenince renk bütünleşiyor. Kapatıcığı ise benim için yeterli. Yanaklarımda sivilce lekelerim var ve hafif olan izleri tek katta kapatıyor. Sabitlenmeden sonra biraz daha parmak uçlarıma alıp kapanmayan lekelere sürdüğümde onları da kapatıyor. Hatta bloglarda hiçbir işe yaramıyor tarzı birkaç yorum okudum ve çok şaşırdım.

  Yüzümde kalıp gibi durmuyor. Gayet cildim gibi görünüyor.

  Gel gelelim herhangi bir sabitleyici baz, sabitleyici pudra sürmediğim zaman bir iki saate uçmuş gibi görünüyor.

  Suya dayanıklı olup olmadığını test etme şansım olmadı.

  Unutmadan parmaklarımla uyguluyorum.

  Edit: suya kesinlikle dayanıklı değil. Mutlaka mutlaka bir sprey ile sabitlenmesi lazım.

  23 mart 2018 02:42 6 temmuz 2018 00:33

  4

  5. Maç Face&body hiç kullanmadım ama hakkında söylenenlere göre görüntü olarak muadil olabilir diye düşünüyorum. benim sadece aydınlık ve canlı bir cilt görünümü isteğimi karşılayabiliyor, harika bir parlaklık veriyor cilde. kapatıcılığı yok denecek kadar az, ben en açık rengini kullanıyorum, kavanozda en açık rengi bile koyu gözüküyor fakat sürünce 3 tona kadar açıldığını gözlemledim. şu bazlı bir ürün gibi sürüldüğü an sabitleniyor böyle krem far gibi bir his anlayacağınız, bir süslümüzün de belirttiği gibi, bunu yenen tek şey şu, bildiğiniz göz yaşının, yüze sıkılan sabitleme spreyinin nokta nokta damlacık izlerini görebiliyorum, teri de hiç sevmeyen bir ürün malumunuz. yine de bitince tekrar alırım sırf o canlı görünümü için.

  27 mayıs 2018 22:59

  6. parfümlü olmasına rağmen ferah bir kokusu olan ve adı gibi sürüldüğünde ferah bir soğukluk veren - kış sabahlarında üşütecek cinsten- fondoten. Kapatıcılığı, renk eşitlemesi bence orta denilebilecek cinsten ama her ne kadar yağmur altında kalmasam da sabitleyici spreyler genel olarak sanırım sıvılarla pek iyi anlaşamayan çamurlaşan fondoten. Bazen duşta makyajımı temizliyorum ve su değdiği anda akmaya başlıyor. Özetle f/p açısından güzel bir fondoten ancak biraz daha ekleyerek daha iyi alternatifler bulunabilir mi kesinlikle evet.

  23 ekim 2018 19:16

  7. yaz ayında bronzken aldığım şu an rengi 1 2 ton koyu gelen fondötendir. tam olarak fondöten diyemem kendisine çamur desem daha iyi. İndirimden 10-15 tl ye falan almış olmalıyım. kullananlarında yazdığı gibi sıvılarla anlaşamayan bir fondöten. sıvıyla temas halinde anında sarı bir su olup yüzünüzden akıyor. hep gömecek değiliz biraz övelim, kalıcılığı iyi, doğru rengi (ülkemizde 3 ya da 4 rengi mevcut) bulursanız günlük iyi bir fondöten olabilir. tabi ki aynı fiyata daha iyi bir fondötende bulabilirsiniz. tercihinize bağlı

  17 mart 2019 13:39


  2

  8. öyle bir kokusu vardı ki, fondötenden çok o koku hala burnumda gibi zihnimde yer etmiş bir garip fondöten. akışkan ve ince yapılı olmasını sevmiştim, ancak neden kavanozda ve neden böylesi bir koku var bu üründe hiç anlamadım. hani köpük fondöten olsa tamam, açarsın kapağını fırça ya da süngerle uygularsın. bu kadar likit bir ürünü kavanozdan alabilmek için fırçamı olduğu gibi içine daldırmaktan ben hoşlanmıyorum. zar zor pompalı başka bir fondötenin şişesine aktarıp ancak öyle kullandım. kavanoz işlevsiz olduğu için çöpe gitti. onun dışında çok ince yapılı olmasının yanında, kapatıcılığı da oldukça düşük bir ürün. cildinizin durumuna göre bu bir dezavantaj olabilir. benim açımdan sıkıntı değildi. yalnız günlük kullanmak için bile çok hafif bir fondöten. yani bunu sürüp çıkın, iki saat içinde yok gibi falan değil. direkt yok olan ve özellikle yazın terle, kışın da yağışlı günlerdeki nemle bile kolayca dağılabilen bir yapısı vardı. ben sadece cildinde renk eşitlemek, üzerine bronzer ya da allık sürebilmek için, bir nevi baz gibi kullanıp bitirdim. bir de sonlara doğru yapısı çok değişti, böyle ayrışmalar başladığı için fondötende biraz erken vedalaşmak zorunda kaldım. daha doğru bir ambalajla ve daha iyi bir yapıyla sunulsaydı eğer bunun çok daha mantıklı bir pazarlama olacağı kesin. rimmel'in benim için kullandığım ürünler içinde en zayıf halkası buydu herhalde.

  9 ocak 2020 20:22

  2

  9. Aşırı parfümlü, kapatıcılığı olmayan, kullanışsız ambalajlı bir üründü. İdare eder niyete sürüyordum bitsin diye. Tekrar satın almadım. Suratınıza parfüm sürüyorsunuz resmen.

  9 şubat 2021 21:35