yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • oylar (16)
  • medya (5)

  1. Rimmel London markasının ülkemize yeni teşrif eden kontur, aydınlatıcı ve alliktan oluşan, şık paketli mini paleti. 3 tane rengi var: 001 golden Sands, 002 coral glow ve 003 golden bronze. Uzaktan bakıldığında ve uygulamada çok daha az pigmentsiz olan alliklarinin renkleri açısından 1 numaralı kitin allığı the Balm down boy gibi soluk, soğuk hafif bir pembe, 2 numaralı kitin allığı mercan şeftali pembe arası, the Balm frat boy gibi, 3 numaralı kitin allığı ise Balm hot mama gibi.

  Kontur renklerine gelicek olursak, 1 numara daha sarı alttonlu, içlerindeki en açık kontur rengi, içinde diğerlerinden daha çok ışıltı görülüyor ama uygulamada okadar ışıltı yok, 2 numara en cuk kontur renklerinden günlük kullanım için, en az isiltiya sahip olan ve sıcak görünse de soğuğa kaçan ama arası iyi tutturulmus bir renk, 3. Paletin konturu ise biraz daha esmer tenlilerin tercih edebileceği güzel bir ton ama gene ışıltı var. Kontur renkleri öyle turuncuya kaçan bronzer cinsinden değil, daha sade, daha doğal. O sebeple ışıltılı görünse de palette suratta öyle görülmüyor.

  Aydinlaticilara gelirsek, 1. Paletin aydinlaticisinin hafif bir inciligi var, ikinci paletin aydinlaticisi Mary lou ile benzer, 3. Paletin aydinlaticisi ise daha koyu bir şampanya gibi görünüyor. Sim oranları kesinlikle bir Mary lou değil, çok daha hafif, o yüzden korkmadan kullanılabilir buldum aydinlaticilari.

  Paletlerin pigmentasyonlari öyle çok ağır değil, yani bir nevi günlük kullanımda çok rahat kullanılacak, abanilsa da hata olmayacak paletler, kalıcılık fena değil, 3-4 saat anca galiba. Majyaj çantasında bulunması çok kullanışlı olacak olan bir kit bu. İndirimsiz fiyatı 18 tl idi, ki ürün gramaji hayli bol. Ben çok beğendim, no make up makyajimda kullandım, normal makyajimda kullandım ve yoğunluğunun ayarlanilabilir olması, yanlışlıkla fazla kaçırma ihtimalinin olmaması gibi sebeplerle her an sağlıklı, canlı bir görüntü katacak elimin altında bişey olarak notum 10/9.

  Paletler (link: https://www.google.com.tr/search?q=rimmel+sculpting+trio&client=ms-android-sonymobile&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjX9YOIgf7LAhWCmBoKHbSSCt8Q_AUIBygB&biw=360&bih=511&dpr=3#imgrc=6XUfXh3RviZU3M%3A 1)

  (link: https://www.google.com.tr/search?q=rimmel+sculpting+trio&client=ms-android-sonymobile&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjX9YOIgf7LAhWCmBoKHbSSCt8Q_AUIBygB&biw=360&bih=511&dpr=3#imgrc=bCCG2GwPZNHjJM%3A buradaki sıralamada 2,3,1 numara)

  8 nisan 2016 05:52 8 nisan 2016 05:55

  3

  2. An itibariyle almış ve denemiş bulunmaktayım. ben de 002 coral glow rengi mevcut. yüzüme sürdüğümde arkadaşlarım merimeri yüzün farklı bir güzel duruyor ama bişey de sürmemişssin gibi. aynen öyle süsler günlük doğal görünümlü kontür için ideal bir ürün. rengini veriyor ama çok aşırı değil ve renk geçişleri sert görünmüyor. özellikle alllık ve bronzeri çok yaymak gerekmiyor .Almak isteyenlere tavsiye ederim .

  ( not :daha çok beyaz tenlilere uygun paletler olduğunu düşünüyorum oldukça beyaz bir cilde sahibim en açık tonlu fondöten ve pudra alırım genellikle ve bir numara bana baya açık geldi esmerlere 3 numarası ne kadar etkir ondan şüpheliyim)

  8 nisan 2016 20:25

  3. bugün iki numarası coral glow u aldığım palet. renkler numara sırasına göre açıktan koyuya doğru gitmiyor, yani 1 numara en açık renk değil. benim en çok 2 numara hoşuma gitti, hem allığın hem bronzer ın hem de highlighter ın renklerini beğendim, yarın kendisiyle ilk makyajımı yapacağım. bakalım performansı nasıl.

  8 nisan 2016 21:57


  4. dün lisa eldridge in adele makyajı videosundan sonra gölgelendirme işine yeniden heves ettim. sonuçta bugün giderek bu paleti aldım.

  ben de 002sini aldım, 001de aklım kaldı, o da hoştu ama daha sarı alttonlu bir kontur rengi var. hatta deve tüyü ile bal rengi gibi bir şey. 002 deki kontur rengi ise sütlü kahve diyelim. allık da şeftali tonunda. aydınlatıcının etkisi ise çok hafif.

  kontürlü görüntüyü elde ettim. kullandığım yöntem ise (link: https://www.youtube.com/watch?v=ayFFmXmMfN8 adele tekniği).

  değişik yoğunluklarda uygulama yaptım. iki kez ürün aldım fırçama. bu etki görülür bir etkiydi. dört kez aldığımda biraz sert (dağılmamış) olmuştu. yani çok sürüp abartıya kaçmanız zor, aşırı pigmentli/çamur gibi değil.

  8 nisan 2016 22:16 8 nisan 2016 22:18

  5. kontür rengini ışıltılı yapma sebeplerinin ürün geliştiricilerinin o an geçirdiği buhrana bağlamak istiyorum.

  8 nisan 2016 22:52

  6. rimmel london'un türkiye'ye yeni satışa çıkan yüz paleti. bendeki rengi 02 coral glow. benim cildim nötr ve beyazım baya. elimde denediğim zaman hiç, ne kadar da pigmentli bir ürün dedirtmedi ama evde yüzüme uyguladığım zaman çok beğendim rengi direkt yüzünüze veriyor. bence bronzer kısmı tozutuyor ama aydınlatıcı ve allık kısmında böyle bişey gözlemlemedim. bronzer kısmında hafif ışıltılar var ama yüze transfer olmuyor nars laguna gibi. ben beğendim ama daha koyu cilt tonuna sahip olanlarda kendini nasıl belli eder bilemiyorum.

  17 nisan 2016 17:55

  7. 001 Golden sands rengini aldım pigmentleri kötü değil. Günlük kullanım için pek ala kullanılabilir. Allık ve kontür rengini beğendim.Paketlemede simli gibi duruyor ancak yüzünüze uyguladığınızda o simler görünmüyor.Allık pembesi cırt duruyor. ancak yanakta çok tatlı bir sıcaklık duruyor ki ben pek pembe allık sevmem. Ancak aydınlatıcı rengini pek sevemedim. Aydınlatma konusunda pek başarılımıdır emin olamadım. Gündüz vakti tekrar deneyeceğim belki göremiyorumdur şuan. İndirimde 11 tlye aldım kötü değil orta dereceli olduğunu düşünüyorum.Parmağa 1 2 dokundurmada rengi veriyor

  25 haziran 2016 23:30


  8. benim de elimde 02 numarası var ve daha önce pastel'in bu tarz paletini almış biri olarak çok memnunum. pastel'in paletini çok merak ederek almıştım fakat çok sert olduğu ve renkleri dağıtılamadığı için kullanamadım. bu tarz paletleri hem taşıma kolaylığı hem de renkler çok uyumlu seçilmiş. hatta tatile giderken yanıma bu paleti ve wet n wild confort zone paleti almıştım. göz makyajım için bile sadece bu paleti kullandım. çok kullanışlı bi palet olmuş bence fiyatı da uygun, daha nolsun.

  1 temmuz 2016 19:45 ed.4 ekim 2016 22:30

  9. Highligterı çok pigmentli olmasa da allık ve bronzerı pigmentli ve hepsi simli bendeki rengi coral glow.

  18 g ve fiyatı da 17 liraydı sanırım.

  19 ağustos 2016 18:45

  10. Fiyat performans bakımından başarılı bulduğum ve ambalajına aşık olduğum ürün. Aydınlatıcısı mary lou'dan biraz daha az simli fakat elbette mary lou kadar yoğun durmuyor. Contour ise çamur gibi durmuyor, gayet güzel. Allığını da başarılı buldum. Günlük kullanım için ideal.

  26 eylül 2016 11:41