yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • oylar (5)
  • medya (3)

  1. yüzde elli indirimde iken aldığım bana karışık duygular yaşatan gözenek görünümünü azaltan baz.

  makyaj bazı demek ne kadar doğru olur bilemiyorum çünkü bb krem altına kullandığımda bb kremin o doğal duruşunu bozuyor gibi geliyor. ve sanki makyajın kalıcılığını azaltıyor.

  bb kremin altına kullanmak için almıştım ama bu etkilerinden dolayı bu şekilde değil kapatıcılık istemediğim günlerde tek başına kullanıyorum. zira tek başına kullandığımda yüzüme güzel bir matlık veriyor ve dolayısıyla daha az gözenek görüntüsü olmasını sağlıyor.

  dokusu çok ilginç bence. beyaz renkli, gayet katımsı, neredeyse kokusuz. silikon yapıda değil, ki bu benim özellikle tercih ettiğim bir şey. yüze ilk sürüldüğünde yayılmaz bu diyor insan ama yayılıyor, ve kısa sürede matlaşıyor. öncesinde nemlendirici kullanmakta fayda var zira yüzü kurutabilir.

  çok çok kalıcı diyemem, yarım gün falan idare eder. ama üzerine pudra sürülürse bu süre uzar gibi geliyor.

  3 nisan 2014 10:32

  2. gözenek görünümüne bi etkisini göremediğim parlamayı engellemese de en azından geciktirdiğini söyleyebileceğim primer. Gözle görülür etkisi ise fondotenin kaymasını uçup gitmesini 5-6 saat kadar engelleyebiliyor. Nasıl olsa primer gözüme de uygulayayım demeyiniz 1 saat için bütün farı da alıp gitti nereye gittiğini çözemedim bile. (gizlinot: elveda koca yürekli güzel adam )(gizlinot: swh )

  25 nisan 2014 14:25

  3. ilk bazım kendisini. başka bir baz kullanmadım henüz fakat buna bayıldım. denenesi bir ürün bence. yağlı cildimde makyajı 5-6 saat kadar tutabiliyor ve parlamayı gerçekten azaltıyor hele de stay matte fondötenle kullanılırsa.

  10 temmuz 2014 21:40

  4. Bitirmek üzere olduğum baz bi daha almam, çok kötü olduğundan değil ama bence günlük makyajda primer çokta gerekli değil.

  Tüp şeklinde bir kabı var, beyaz bir ürün, yüZünüzü fondötene hazırlıyor pürüssüz bir zemin sağlıyor.

  Gözeneklere bende etkisini çok görmedim ama hafif bir etki var almak isteyen olursa fikir olsun,

  Parlama konusunda bende çok etkili olmadı parlamam gereken saatte yine parladım.

  Fiyatı uygundu ben indirimden almıştım, günlük kullanmak için zemin oluştursun diyorsunuz olabilir ama özel bir gün gece de kullanıcaksanız biraz daha kaliteli ürünlere bakmanızı tavsiye ederim.

  21 kasım 2014 12:50

  5. bir indirimde aldığım ve bayıldığım baz kendisi. Cildi fondotene çok iyi hazırlıyor ve pürüzleri gideriyor elinden geldiğince. Parlama sorunum olmuyor genelde ama bence kalıcılığı da arttırıyor

  21 kasım 2014 19:51

  6. 1. Ambalaj: Plastik bir tüp içinde ürünümüze ulaşıyoruz. Beyaz bir zemin üzerinde mor renkli bir şekilde ürünün ismi yazıyor. Biraz fondöten kutularına benziyor. Öncelikle elinize fazla gelmiyor ki bence bu ürünün kullanışlı ve verimli olmasını sağlıyor.

  2. Cilt tipi: Ürünün en önemli iddialarından biri de matlatırıcı etkisi, dolayısıyla yağlı cilde sahip olanlar için bulunmaz bir ürün olmayı hedefliyor ama her cilt tipine uygun. Denediğimde gerçekten bu matlaştırıcı özelliğini fark ettim. Bu konuda iddialarını yerine getirdiğini de söyleyebilirim.

  3. Yapısı: Öncelikle paraben içermese de silikon içerdiğini belirtmek istiyorum. beyaz renki bir ürün olmakla birlikte, ürünü uyguladığınız zaman şeffaflaşıyor ve beyaz renkten eser kalmıyor. Ürün için ağırlık yapmadığını çok rahat söyleyebilirim hatta hafif bile sayılabilir ama diğer incelediğim primer ürünlerine göre çok da hafif değil.

  4. Yararları: Fondöten uygulanması için pürüzsüz bir cilt yaratma iddiasını taşıyor. Bu konuda da iddialarını yerine getiriyor. Matlaştırcı özelliği ise bence tercih edilmesi için en önemli etken, hiç bir primer'da bu denli başarılı bir matlaştırıcı etki edinememiştim. Dolayısıyla parlamaları da engelliyor. Elbette makyajın kalıcılığını arttırıyor. Cildi yumuşacık ve kadife gibi yapıyor. Ayrıca fiyatı çok uygun.

  5. Eleştiriler: Tıpkı Mac Prep + Prime Skin Base Visage Primer ürünü gibi gözenekleri kapatmıyor. Anladığım kadarıyla zaten böyle bir iddiaları da yok. İkinci olarak silikon içermesi bir sorun olabilir. Son olarak ürünün kullanım şeklinde makyaj altı veya makyaj üstü uygulamaları deniliyor. Ben her iki türlü de denedim, makyaj altında yukarıda saydığım yararları sağladı ancak makyaj üzerinde tam bir fixer etkisi yaratmadı. Ayrıca yapay bir porselen görünümü verdi ve T bölgesini özellikle gereğinden fazla matlaştırdı desem derdimi anlatabilirim.

  6. Kullanımı: Eleştiriler kısmında saydığım gibi makyaj üstü kullanmayı sevemedim. makyaj altına diğer primer baz uygulamalarıyla benzer şekilde eliniz ya da fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Ayrıca gözenekler için gözenek kapatıcı bir ürün de kullanabilirsiniz (mesele the POREfessional gibi). Şunu da belirtmem gerekir ki bu ürünü kullandıktan sonra fondöteninizi sabitlemek için üzerine pudra sürmeye gerek yok. Matlaştırıcı etkisinden sanırım, fondöteni yaymadan olduğu gibi koruyor.

  7. Fiyatı: Watsons mağazalarından 30 ml olan bu ürünü 15 TL'ye edinebilirsiniz.

  (link: http://makyajcigeldihanim.blogspot.com.tr/2014/10/primerbaz-incelemeleri-vol-5-rimmel.html İnceleme yazısı ve uygulama videosu)

  28 kasım 2014 17:11

  7. Şu sıralar indirimden aldığım ilk yüz bazı ürünüm oldu gözeneklere çok etkisi olduğunu düşünmüyorum ama matlık sağladığı kesin zamanla matlık azalsa da üstüne sürdüğüm bb kremin kalıcılığını artırdığını gözlemledim ayrıca yüzüme daha sağlıklı bir ışıltı da kattı ilerleyen saatlerde kısaca ilk kez baz denemek isteyenlere tavsiye ederim silikon gibi bir yapısı olmayışı da benim için ürünü güzel kıldı.

  13 şubat 2015 01:08

  8. Kalıcılık konusunda arkadaşlarıma katılıyorum.Gözenek görünümüni tamamen yok etmesede biraz kapatmış gibi gösteriyor. 2 3 saat sonra normale dönsede o ilk kullandıgım anı güzel gösteriyor.

  17 şubat 2015 21:22

  9. Ürünü indirimden satın aldım. Fiyat/performans oranını oldukça iyi buldum. Siz de benim gibi silikon yapılı bazlardan hoşlanmıyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca yoğun bir yapısı var gibi gözükse de cilde yayınca o yoğunluğu kalmıyor. Ben cildimi matlaştırması ve de uyguladığım fondötenin daha uzun bir süre cildimde yağlanma ve parlama yapmadan kalması beklentisiyle satın almıştım. Beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Gözenekler için bir şey diyemeyeceğim.

  25 mart 2015 12:41

  10. acil ihtiyacım olduğu için indirimsiz fiyatla aldım. çok memnunum, makyaj üstüne kullanınca daha iyi kontrol ediyor cilt yağını. yok gibi bir kıvamda.

  aylar sonra edit: surdugumde yuzum un kurabiyesini geçti hiçbi albenisi kalmadı. gün içinde de kötü hissettim. kullanmayacağım bir daha makyaj altına.

  15 mayıs 2015 22:34 28 haziran 2015 19:45