yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. ikisini de kullanmış biri olarak diyebilirim ki içerik ve etki bakımından neredeyse farksız olan muadil ürünlerdir. Biraz küçük bir fark olarak söyleyebilirim ki rosense, özellikle buzdolabında muhafaza edildiğinde otacı ve diğer gülsuyu markalarınınkine göre biraz daha geç ekşiyor.

  gözenek sıkılaştırma, cilt temizleme vb. durumlarda aman aman bir farkları yok. rosense'in fiyat ve marka değeri (?) politikası, sadece watsons'larda satılması ve diğer satış platformlarında bulunabilirliğinin gitgide azalması sebebiyle bu versusu benim açımdan otacı kazanır diyebilirim.

  26 aralık 2018 13:35

  2. İkisini de kullandim. İçerik olarak ikisi de %100 dogal dense de bana rosense daha dogal geliyor nedense. Bu sebeple tercihim rosense. Sisesi de cok tatli ayrica

  26 aralık 2018 13:46

  3. bildiğim kadarıyla rosense markasının stokları uzun zamandır yenilenmiyor. piyasada bulamıyorum bir süredir, internette satılan bir iki sitede de ürün tükenmiş ya da tükenmek üzere. o yüzden bu başlığın pek bir önemi kalmıyor. eğer marka yenileme durumu yoksa artık rosense alamayacağız.

  yine de başlığa uygun bir girdi olsun diye rosense markasını her zaman tercihimde ön sırada tuttuğumu belirtmek isterim. ben hep eczanelerden alıyordum o yüzden ulaşma sıkıntısı yaşamadığım bir ürün idi.

  27 aralık 2018 12:55


  4. her iki ürünü de satın alıp ikisinden de hiç ama hiç memnun kalmadım. iki ürünün de -doğal olduğu açısından mıdır nedendir bilmiyorum- kokusu bir ay geçmeden değişti. Haliyle yüzüme sürmek konusunda tereddütte kaldım. bir de yüzümde kızarıklığa sebep oldular.

  27 aralık 2018 15:39

  5. Her iki ürünü de tonik olarak kullandım ve hiçbir fark göremedim.ben daha çok Gülsuyunu diğer kullandığım toniklerle dönüşümlü olarak kullanıyorum Çeşme suyunun cilde olan olumsuz etkisini azaltmak için.bu girdiyi daha çok rosense ürününü bulamayan birkaç süslü için yazmak istedim.rosense ismi gülbirlik olarak değiştiği için bulamıyor olabilirsiniz.bazı internet sitelerinde gülbirlik gülsuyu ürünü parantez içinde rosense olarak belirtiliyor.

  27 aralık 2018 18:46

  6. yıllar önce kuzenimin ısparta'dan getirdiği rosense gülbirlik ile bu maceraya atıldım ama ilk kullandığım günün ertesinde yüzümde kocaman bir sivilceyle güne başlayınca neler oluyor demiştim. inat edip birkaç kez daha kullandım ama her kullanım sonu hüsran ve derin köklü sivilceler oldu. bıraktım, pes ettim ama birkaç ay önce otacı'nın gülsuyunu aldım "inşallah o zamanki gülsuyunun alerjisidir" dedim kullanmaya başladım. cildi temizlemesi cidden güzel. duştan çıktıktan sonra ben yüzümü keselerim zararlı olduğunu bildiğim halde, otacı gül suyuyla duş sonrası sildiğimde yine hafif grimsi kalıyordu pamuk. tam anlaşıyoruz derken o acılı kocaman derin sivilceler tekrar çıkmaya başladı. inat ettim kullandım ama ben kullandıkça o sivilceler geçmedi arttı. pes ettim bıraktım cildim düzeldi. evet gül sulu olan şeylere cildim alerjik reaksiyon gösteriyor ama çok iyi temizliyordu. bu macerada burada bitti, üzdü.

  27 aralık 2018 22:12 28 aralık 2018 09:56

  7. ben otacı'nınkini 1,5 aydır kullanıyorum. cildime ne yaptıysa yapyağlı cildim normale döndü. resmen yüzümü sadece sabahları temizlesem yetiyor artık çok mutluyum, akşamları sadece gül suyu ile siliyorum yetiyor. otacı'yı marka olarak da sevdiğim için otacı demek istiyorum ama watsons'larda bulamıyorum. bazen gratis'te de kalmamış oluyor, güllü suyu oluyor. onu da niye alayım. seneleeeer önce rosense kullanmıştım ama onu ergenken ve hormonlarım şu anki gibi değilken kullandığım için etkisini çok görememiştim. otacı için kokusu az denmiş ama sanırım bu benim için iyi bir şey zira kokulu ürünlere çok katlanamıyorum. evet, gerçekten o yoğun gül kokusu yok, biraz da o yüzden seviyorum.

  27 aralık 2018 22:48 28 aralık 2018 09:34


  8. İs seyahatine çine giderken calisma arkadaslarindan alinan siparis gelirken bana rosense gül suyu getir lütfen olduğu için rosense biraz daha itibarlı bu konuda sanırım

  28 aralık 2018 07:40

  9. Otacı gül suyu favorim :) kışın buzdolabınakoymaya üşendiğimden balkonuma koyuyorum sabah yüzümü yıkadıktan sonra 2-3 fıs yüzüme sıkıyorum. gül kokousunu da çok sevdiğimden yüzüme canlılık veriyor sanki. kesinlikle tavsiyemdir.

  28 aralık 2018 15:35

  10. Otacıyı hiç kullanmadım ama rosenseden hiç memnun kalmadığımı söyleyebilirim. Daha önce rosella markasının gül suyunu tonik olarak kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Duştan çıkınca elime biraz döküp yüzüme tampon hareketlerle uyguluyordum. Gözeneklerim neredeyse kaybolmuştu. Daha sonra hiçbir gül suyu aynı etkiyi bırakmadı yüzümde. Rosellayı bulamadığımdan bir sonraki tercihim otacı olacak. Kullandığımda editleyeceğim sevgili süslüler. Bu arada gül suyu tazeliğini koruması açısından buzdolabında bekletilmeli, yoksa ekşi ekşi kokuyor, ıyy.

  28 aralık 2018 16:23