yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (113)
  • medya (0)

  1. Bir ara üst katımızda bir kadın oturuyodu. Yetişkin üç çocuğu vardı 2 kız 1 erkek. Kadın , kızların iş çıkışına gidip ikisininde ortasına girer, kol kola siteye girerlerdi :) bir keresinde bizim kapıya indi. Biraz gergin tabi :d dedi ki sizin oğlunuz benim halimi kesmiş olabilir mi ? Balkondan sarkıttığı haliyi kesmişiz güya. Annemde bir daha benim kapıma böyle aptalca şeylerle gelme dedi .kadın sonra annemden korkar oldu. Haha birde son bombası var .birgün gelmiş diyo ki ben jaguar araba alicam. Ama sizin arabada öğreniyim araba kullanmasını. Benim ki eskimesin size para veririm demişti. Daha bunun gibi o kadar çok şey var ki. Neyse ki taşındılar. Böyle tipler insanın huzurunu kaçıyor. Kimse böyle insanlarla karşılaşmasın. Ukteyi veren (yazar: setenays)

  5 kasım 2016 13:51

  2. Karşı komşumuz böyle

  geçen gün merdivenleri çıkarken beni yakalayıp çaldım kapınızı yoktunuz nerdeydiniz diyo. Arkadaşlar bu kadınla zerre muhabbetim yok bu arada. Dışardaydım bi şey mi oldu dedim dur bekle bi dakka dedi bekledim geldi sonra elime takvim kağıtları verdi bunları çöpe atamıyorum günahmış yakar mısın diye. Niye günah ben Nerde yakcam bunları dedim balkonda dedi. (gizlinot: bu şeref yoksununda balkonu var ) Aldım çöpe attım kağıtları. Bi elalemlerin günahları eksikti başıma

  5 kasım 2016 19:56

  3. Sene bilmem kaç, arkadaşlar aradı, gel birlikte ders çalışalım diye. Kalktım gittim, sürpriz doğumgünü kutlaması hazırlamışlar. Ben balkonda sigara içerken getirdiler pastayı. Sonrası malum şarkı (iyi ki dooooğduun 30 sn). oturduk (hala balkondayız), 5 dk sonra üst kattan pet şişe düştü. Bir tane daha derken noluyo lan diye bağırdım kafayı uzatıp. Manyaklar sohbetimizden rahatsız olup pet şişe atıyorlar bize. Saat de 8 civarı. Seslensene ruh hastası, rahatsız oluyoruz de.

  Tam kalkıp yukarı gidicem, tuttular, adam manyak gitme bize bulaşacak kurtulamicaz dediler. gece tuvalete gidiyorlar diye kapılarına dayanmış. Geç saatte sifonu çekiyosunuz uyuyamıyorum demek için. Bi tek bu da değil. Adamın teröründen müzik kulaklıkla dinleniyor, televizyon neredeyse hiç açılmıyor ve evde kahkaha atmak yasak.

  Oturdukları eve arkadaş çağıramıyorlar. Rahatsız olabilmek imkansız olunca Anladım durumu tabi. Altta 3 güzel kız yaşıyo, herif de sapık ve hödük bir manyak.

  5 kasım 2016 21:07 5 kasım 2016 23:18


  4. Hayatımda iki kere böyle ruh hastası komşum oldu; Böyle birşey yok, evine sığdırmaz, bir huzur vermez böyle tipler. Duş alıyoruz diye su sesinden rahatsız olup tepineni mi ararsın, şangur şungur kapı çarpanı mı, bir komşum mesela, diyelim evime misafir geldi çıtını çıkarmazdı ama misafir gittiği anda eşşek kadar kızı ve kocamanlık kadın basbas bağrışır üzerimde tepinirlerdi. insanların işi gücü bırakıp alt komşuyla uğraşması çok acayip gerçekten. Şikayet edince daha da kudurur, bıkmadan usanmadan evde tepinir, demir kapılarını inlete inlete kapatır, evde gıcığına topuklu ayakkabıyla takur tukur gezerlerdi. İki ev taşıdık bu şirret komşular yüzünden, artık emlakçılara sorduğum ilk soru "komşular kim?". Emlakçılarımı da genellikle o sokağın ya da mahallenin sakinlerinden seçiyorum ki çevredekileri iyi tanısın. En son ayrancı'daki evimde inanılmaz huzurluydum mesela; komşularım emekli karı kocaydılar, beş aylarını yazlıkta geçiriyorlardı geri kalanı da ankara'da. Ne ben onları rahatsız ettim ne de onlar beni <3

  5 kasım 2016 21:44 5 kasım 2016 21:45

  5. yıl 2013. kpss'ye çalışıyorum. ama ne çalışmak. ömrümün bir yılı küçücük bir odanın içinde günde 8 ile son dönemlere doğru 15-16 saat süren manyakça ders çalışmayla geçti. o yıl, alt kat komşumuzun kızı (komşu yalnızca lafın gelişi kendisi bir adet tek hücreli yaşam formu) her allahın günü gümbür gümbür müzik dinliyor. ama ne dinlemek. akp'nin seçim şarkısından tutun da, gündüz kuşağı dizilerinin giriş müziklerine kadar. tekrar ve tekrar. tüm gün. defalarca inip uyardım. çalıştığımı ve müziğin olduğu gibi odamda yankılandığını söyledim. en sonunda kız utanıp sıkılacağına ''bana ne senin sınavından'' dedi. kolay kolay beddua eden biri değilimdir. öyle içten, öyle canım yanarak beddua ettim ki, o kadar olur. sınava son 1 ay kala kuzenime taşınıp orada çalışmaya devam ettim. velhasıl, konuyu bağlıyorum sevgili süslüler. niye salaklık edip polisi aramamış, işi ciddileştirmemiş, kendimi zora sokmuşum ki, allah allah. kafasızlık işte.

  5 kasım 2016 22:21

  6. 8 daireli apartmanın giriş kapısını giderken dışardan kilitleyenine sahip olduğum komşudur.

  Olay şöyle yaşanmış kardeşim işe gitmek için evden çıkmayınca annemi aramış annem iş yerinden gelip kapıyı dışardan da açamamış. İşe geç kaldığı için durmadan telefonu çalan ve artık sinirlerine hakim olamayan kardeşim kapıya tekme atmış otomatik bozulmuş.

  Akşamına annem kapıyı kilitleyen komşumuza kibarca sebebini sormuş olayı anlatmış. Kadın Özür falan dilememiş. burda otomatiği kardeşimin kırdığı anlaşılmış ve kadın her gün bizim kapiya dayanıp otomatiği yaptirmamızı yoksa 'kan düşeceğini' söylemiş.

  Kadın aynı şeyleri kardeşime de söyler kardeşim ters bir şey yapar diye annem abimi aramış. Annem babam ayrı olduğu için babamı değil abimi. Abimle babam otomatiği yapmaya gelince kadın kocasını kayınbiraderlerini vs. toplam 10-15 adamı kapıya toplamış.

  Allahtan olay çıkmadan herkes dağılmış (gizlinot: lise kavgasi gibi anlatırken utandım. )

  Aynı Kadın annemin merdivenlerde önünü kesip saçma sapan kavga çıkartıp polis çağırmış. Polise annemin ırkçı olduğunu söylemiş poliste 'ırkçı eylem' olarak annemin ne yaptığını sorduğunda balkonumuza Türk bayrağı astığımızı söylemiş.(gizlinot: bir kaç ay önce ilçede şehit cenazesi kalkmıştı. )

  asıl ilginç olan polisin bayrağı kaldırmamızı rica etmesiydi. Bunu duyunca anneme 5-10 bayrak daha al camlara da as demiştim.

  Daha sonra aynı komşu ve kocası evimizi onlara satmamızı istediler tabi buna yaklasmayınca otomatik olayıyla beraber aramız buz gibi oldu. 1 hafta 10 gün sonra annemin arabasının camı kırıldı annem güvenlik kamerası vs. olmadığı için bir sey yapamadı.

  3-4 gün sonra kardeşimin arabasının camı kırıldı kardeşim annem gibi olmadığından dikkatle bütün camlarda bi ayakkabı izi oldugunu görmüş hemen fotoğrafını çekip binaya girmiş alt komşunun kapısındaki ayakkabının altına bakınca aynı izi görüp polisi aramış (gizlinot: miş mış diyorum çünkü ben üniversite icin baska bir yerdeyim ) davalar mahkemeler adam suçlu bulundu tabi. Sonrasında tam bir düşmanlık oluştu.

  5 kasım 2016 23:56

  7. Adana' da yaşıyorsanız oranı %99 olandır.

  6 kasım 2016 00:04


  8. Çok eski bir kapı komşumuz evinde olmayan her şeyi bizden isterdi.

  İlk başlarda şeker,tuz,nohutla başladı sonra tüp,fön makinesi,elektrikli soba derken kadın hiçbir şeyi geri vermemeye başladı.annemde çok paylaşımcı bir kadındır durumları yoktur yazık diye ses etmiyordu.

  Sonra para borç almaya başladı ve bu süreçte bizi evine asla sokmadı.

  Bir sabah uyandığımızda evde kiralık ilanı duruyordu.

  Yardımlarımız helal olsun da bir teşekkür dahi etmeden gidince dolandırılmış hissettik.

  Sonra buradaki bir komşumuz 3 yıl önce babaneme gidip benim bir sevgilim olduğunu ve bizi gördüğünü söylemiş babanemde kocaman kız olucak tabi demiş.ben bunu öğrendim tabi kan beynime sıçradı.

  Paldır küldür indim aşağıya çaldım kapılarını daldım içeri oturdum ve konuştum.dedim böyle böyle demişsiniz.benim ailem yukarıda annem ve babam var babaneme böyle bir şeyi bildirme hakkını kendinizde nasıl görüyorsunuz? Ben söylemedim dedi.çıkardım babanemin evine yüzleştirdim sonra diyelim ki söyledim ne var bunda? dedi.

  O zaman bende koptu film.bağırış çağırış ve bir daha adımı ağzına dahi almamasını söyledim.hayatımda zerre yeri olmayan insanların hayatıma karışmaları beni delirtiyor.diyelim ki son derece yobaz bir ailem vardı ve o kadın bunu söyleyince beni dayak manyağı yapacaklardı?

  Buyüzden komşuluk ilişkilerinden hiç hazzetmiyorum.

  6 kasım 2016 00:06

  9. alt dairemizde oturan karı koca. (gizlinot: özellikle koca)

  sanırım 3 yıllık evliler, bir de bebekleri var ve sürekli kavga dövüş, bağırış çağırış. kavga esnasına balkona çıkıp sokağa doğru bağırma, mobilya fırlatma gibi eylemleri var. dün gece saat 12 civarı, adamın kadına ağız dolusu ettiği küfür şu: "senin amına koyayım!"

  cezalandırma ve ödüllendirme eyleminin erkeğin penisi üzerinden, dünyanınsa erkek için döndüğünü düşünen biri erkek daha. teşekkürler...

  6 kasım 2016 09:33

  10. tüm girdileri hayretle okudum zira benim komşular ölsen dönüp bakmayacak apartmanda silahlı saldıraya uğrasan kapıyı açıp kafasını uzatmayacak tipler.

  bir kaç ay evvel benim ev de dahil olmak üzere toplam üç daireye hırsız girdi. hırsızlar binadayken üst komşumuz evdeymiş. sonrasında olaylar polisler bağrış çağrışlar ama bir tek Allahın kulu çıkmadı ne var noluyo demedi geçmiş olsuna gelmedi. bu olayın ardından hepimiz alarm taktırdık doğal olarak,alt komşumuzun dandik alarmı sürekli çalıyor tabi.. biz canhıraş şekilde çıkar noluyo diye bakarız her seferinde ama üsttekiler gene yok gene yok. aynı şekilde geçtiğimiz günlerde bizimde alarmımız biz yokken çalmıştı ve polis muhtemelen üst kattaki yüksek ses yada gürültüden kaynaklı olabileceğini söylemişti,alarm çaldığında alt komşumuz çıkıp bakmış tabi, üsttekiler mi? gene yok.

  6 kasım 2016 12:57