sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (0)

1. süslücülerin irlandalı kadınlardan da nefret etmesidir.

http://images-cdn.9gag.com/photo/5844808_700b_v1.jpg

şimdi soruyorum size hanginiz linkte espri konusu yapılmış beyaz kadın kadar beyaz olmak istiyor.

ve şu an kendi kategorimi oluşturuyorum: buudey tene özenen beyaz tenli.

ayrıca şakasını yapalım gülelim eğlenelim ama konu ırkçılığa gelince, genele dair bir şey söylemeden edemicem, her ırkçı tutumun müsebbibi ırkçılığı yapanlardır.

2 ağustos 2016 19:49 2 ağustos 2016 19:51

2. Dünyada birçok beyaz ten grubu vardır mesela slavlar daha sarımtrakken iskandinavlar daha soğuk alt tonludur. O zaman slavlar esmer ya da buğday mı oluyor bu durumda? Beyaz olarak anılmak için illa irlandalı ya da isveçli mi olmak gerekiyor?

Ayrıca Buğday tenli olup, kendini beyaz olarak görenleri de garip görmüyorum belki çevresindekiler içerisinde en açık tenli odur ve o da kendini beyaz olarak tanımlamıştır. Diğerlerini bu kadar rahatsız eden, 'hayır sen buğdaysin daha fazla ısrar etme' dedirten nedir. Kısacası anlayamadığım durumdur. gerçekten beyaz olup olmadıklarını sorgulamak nasıl bir mantığın ürünü bilemiyorum.

2 ağustos 2016 20:13

3. Esmerim, ve beyazım. Esmer diye bir ırk olmadığından beyaz yada Caucasian seçeneklerini seçiyorum sorulduğunda. Esmeri, buğday tenlisi, kızılı, beyaz tenlisi, sarı alt tonlusu, pembe alt tonlusu beyazdır.. Esmerim, zenciyim mi diim yani, ne komik..

2 ağustos 2016 20:51

4. Bana da denk gelmiş bir faşizanlık. Zaten faşistin her türlüsü bana saldırır mutlaka ashdjaf.

Benim kirpiklerim sarı. Kaşlarım da çok zayıf ve açık renk. Tenim de sarı alt tonlu olması lazım, bembeyaz değil ancak beyaz ten dediklerinden. Ben rimel ve kaş farım yoksa az önce çok korkunç bir şey yaşamış gibi duruyorum sözlük. Ve daha önemlisi esmer tene bayılıyorum. Koyu kumral saç ve bronz tenli kadın göreyim, bildiğin yürüyorum. Bronzlaşamıyorum, önce domates olup sonra iyileşiyorum. Şimdi ben nasıl kibirlenmek için "beyaz tenliyim beeeeen" diyebilirim siz söyleyin. Bir gram memnun değilim. Yüzümde renk yok be. Allah korusun dudaklarım falan olmasa yüz olduğunu anlamazsınız.

Hiç bir ten rengi diğerlerinden güzel veya cazip değildir. Bunu anlatmaya çalıştım. Tişikkirler.

2 ağustos 2016 21:35

5. üstüne bir de selanik göçmeniyim derseniz ölümcül komboyu sollayıp fatality seviyesine rahatlıkla erişirsiniz.

edit: bak mesela "selanik" demem bile yetti. :d

2 ağustos 2016 22:38 2 ağustos 2016 22:48

6. kendisinin göçmen olduğu için kagit gibi beyaz oldugunu fakat türklerin çogunun beyaz olmadigini, olsa olsa buğday oldugunu sözlükte binlerce kez tekrar yazmış bir kişi haricinde diğer süslülerde pek de görülmeyen bir tutum bence.

ekleme: yeni yazarlarun bazilari olayi bilmedigi icin ustune alinmis. kendi kendine gaza gelmek diyorum ben buna.

2 ağustos 2016 22:52 3 ağustos 2016 11:06

7. Korkuyorum şurda beyaz tenle ilgili bir sorunumu derdimi anlatmaya. Ama baskılar bizi yıldiramaz! Faşizme karşı omuz omuza! (gizlinot: swh )

3 ağustos 2016 02:10

8. bu faşizan yaklaşımdan dolayı gerçekten cilt problemlerimizi yazamaz olduk; "buğdayım" desek, neren buğday; "beyazım" desek neren beyaz! azını kırdığım sen belirle benim ten rengimi anlaşalım..

kağıt gibi beyaz olma kısmına gelecek olursak; bunu sözlükte belirten kim bilmiyorum hatta belki de benimdir umursamıyorum! ama değilsem de tanımlamaya katılıyorum, yandı mı devreler, o zaman okumaya devam!

saf ırk kalmadığını düşünecek olursak kimsenin renginin atasını soyunu belirtmediğini anlamamız lazım artık. mavi kan durumu da günümüzde geçerli bir asillik belirteci değil sonuçta. türk ırkının türkmenlerden geldiğini düşünecek olursak türkmenlerin kısa boylu, yuvarlak yüzlü, yanık tenli, çekik gözlü oldukları aşikar; peki bi aynaya bakın, var mı aranızda böylesi, kaldı mı anadolu topraklarında böylesi? hiç birimiz saf türk değiliz, sadece bazımız atalarının selanikten/bosnadan/yunanistandan/vb göçtiğini biliyor kimimiz bu konularla pek haşır neşir değil bilmiyor.

ben de çocukluğumda "kağıt kadar beyaz"dım, ama bununla da "ben de çocukluğumda sarışın mavi gözlüydüm zuhahahah" şeklinde karşıladıkları için bunlar bunu bile yazarken "seri eksilenmeyi" göze alıyorum! yaşasın braveheart!!! ne diyodum, ben de çocukken kağıt kadar beyazdım, bronzlaşmak bir yana dursun elma gibi kızarıp soyuluyordum. buğday ve esmer arkadaşlarım havuzda denizde çığlıklar atarken ben sabah 9 akşam üzeri 17 arası güneşe çıkarılmıyodum, ama yok ben o kadar da beyaz değilim değil mi sevgili faşizan arkadaş, ben ne rengim sen bi de hele! sonra zamanla yılın 360 günü güneş alan bir memelekette yaşamamdan mütevellit rengim açık buğdaya döndü, hala alerjik ciltler için olan 50+ koruyucu kullanıyorum ama o da sırf kendimi bişey zannetmemden!!!

genetiğimin geldiği yer güneşli olmayan, kışı sert geçen bir memleketmiş, benim genetiğimi alıp getirip akdenizin ortasına koyarsan yaşanacak her şeyi yaşadım..

babaannemin ve babamın da "kağıt kadar beyaz" olduğunu fotoğraflarla kanıtlamamı ister misin, damarlarımın fotoğrafını da çekip paylaşayım mı?!?!?! ne isityosun neeeeee?!?!?!?!

esmer olmaktan memnun değilsen git rengini aç, memnunsan da o elindeki beyazlatıcı etkili kremi yavaşça yere bırak evlat!!!

(gizlinot: come on baby, yeah yeah, daha hızlı eksile, yeterince hızlı değilsin, oh evet, geliyorum geliyorum.. geldim!!!)

*edit sebebi kabin

3 ağustos 2016 08:35 5 ağustos 2016 12:29

9. bence bazı süslü arkadaşlarımızın bu tavrı bütün beyaz tenlilere karşı değil, beyaz tenli olmasıyla gurur duyan ve sürekli milletin gözüne sokan tiplere karşı. yani en azından ben öyle düşünüyorum.

yoksa insan olduktan sonra beyazı, buğdayı esmeri fark eder mi?

edit: normalde şu edit'i yapmak istemezdim ama bu girdim neden eksilendi gerçekten anlamadım. eksileyen arkadaşlar eğer mesaj atıp beni aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler.

3 ağustos 2016 09:49 3 ağustos 2016 16:22

10. sözlük dışında da rastladığım durumdur. izmir'den güneydoğu illerinden birine taşındıktan sonra rastladım.benim şu an bulunduğum çevrede bir kadının güzelliğinden bahsederken ilk önce ten rengiyle sıfatlandırılıyor,esmerden bir tık açıksan beyaz tenlisin,beyaz tenliysen de güzelsin. sarışınsan ve renkli gözlüysen ,en güzel esmerlerden güzel sayılırsın. 2 yaşında bir kız çocuğu için "çok tatlı ama esmer" deniyor mesela.değişik kafalar. izmir'de hiç mevzusu yoktu.ne ben beyazım derdim ne kimse bana beyazsın derdi. buraya geldim "ayy biz de beyazız ama sen ölü gibisin,soluk beyazsın..gibi laflar,bu kadar da beyazlık güzel değil demeler" bir insan durduk yere karşısındakinin çirkin bulduğu yerlerini neden söyler!! beyazlığıyla övünen, birine sinir olup cevap versen onu anlarım,anlamsız bir övünme çünkü.ama hiç bir söz söylemeyen insanı beyaz olduğu için aşağılıyorsan bu kompleksten ve içten içe beyazlığı bir halt sanmandan kaynaklanıyor.

3 ağustos 2016 10:09 3 ağustos 2016 10:52