yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (4)

  1. genelde d vitamini kullanıyorum. onbeş günde bir ampul. ben yoğurta karıştırarak tüketiyorum. ekmeğe veya şekere döküp yemeğe çalışınca midem bulanıyor. doktor önerisiyle tabii ki. ara ara tahlillerimi yaptırıyorum. vücudumun ihtiyacı varsa devam ediyorum. yaz bitiminde yapılan testler sağlıklı sonuçlar vermiyor. bu duruma dikkat etmeyi unutmayın.

  ülkemizde fazlaca insanda eksik olan vitaminlerden. vücudunuzda nedensiz kas ağrıları, kilo verememe, halsizlik, yorgunluk vs varsa sizde de eksik olma ihtimali var. dediğim gibi başka bir nedenden dolayı değilse eğer. çünkü her şey gibi d vitamininin de fazlası vücutta zehir etkisi yapıyor. yani bu başlık asla tavsiye başlığı olamaz. doktora gidip gerekli tetkikleri yaptırmadan kendi başınıza bir şey almamalısınız.

  ukte; (yazar: welikke)

  10 haziran 2017 23:22

  2. Ekstrasistol hastası birisi için malesef imkansız bir takviye. Supradyn içip gece ritm problemleri yüzünden yatamadigimi bilirim. Kullandığım her vitaminde benzer problemi yasadim.

  19 kasım 2017 21:57

  3. Demir hapı, B12, D vitamini, Biotin ve balık yağı. Dinç hissetmeyi, saçlarımın toparlanmasını ve bunlardan kurtulmayı dört gözle bekliyorum

  Edit: demir hapına Temmuz da başlayıp 4 ay kullandım (gizlinot: Yakında tekrar kontrolüm var) diğerlerine ise son birkaç ayda başladım ve etki inanılmaz. Ergenliğimden beri saçımın dökülmesi ilk defa bu kadar azaldı. (gizlinot: %90 azaldı eskisine göre, şoklardayım) Özellikle D vitamininin sonuna yaklaştığımda saçımın kalitesinin arttığını gözlemledim ve aşırı olan kas ağrılarım da azaldı

  19 kasım 2017 23:16 5 ocak 2018 12:57


  4. ben mandalina kullanıyorum şu sıralar...

  20 kasım 2017 03:31

  5. kendimi yorgun ve halsiz hissettiğim zamanlarda c vitamini alıyorum, onun dışında doktorun vereceği kadar eksik değilse hepsini gıdalardan almaya çalışıyorum. ne bileyim, sentetik hap alarak vitamin almak bana pek işe yarar görünmüyor. ha doktor verir, eksik bulduğu değerler vardır o zaman tamam. ama onun dışında sürekli vitmain hapı almak da bana iyi bir şey gibi gelmiyor.

  20 kasım 2017 15:52

  6. Bir sabah solgar v2000 + d vit ve k2 içeren omega 3. Diğer sabah ester c + aynı omega 3. Akşamları ise magnezyum sitrat, nt probiyotik ve son zamanlarda folik asitli demir kullanıyorum.

  Ayda 1 de b12 iğne oluyorum.

  Vücudumda vitamin emilimi problemi var muhtemelen.

  20 kasım 2017 17:13

  7. duzenli olarak balik yagi kullaniyorum, d3 vitaminli. cunku en son kan testim yapildiginda d vitamini eksikligi vardi.

  ayrica yediklerime etmeye calisiyorum, ama saglikli beslenmedigim zamanlarda, b vitamini complexi ve c vitamini aliyorum.

  20 kasım 2017 17:31 20 kasım 2017 17:32


  8. Ben şunu şuraya koyayım da neme lazım. Aklınızda bulunsun...

  http://www.oytunhoca.com/?bilimsel-gelismeler-10.html

  Gebelikte balık yağı kullanımı yenidogan ölümüne ve annede insulin direncine neden oluyor. Balık tüket, balık yağı değil.

  Benjamin B. Albert, Mark H Vickers, Clint Gray, Clare M Reynolds, Stephanie A Segovia, José G. B. Derraik, Paul A. Lewandowski, Manohar L. Garg, David Cameron-Smith, Paul L Hofman, Wayne S. Cutfield. Oxidised fish oil in rat pregnancy causes high newborn mortality and increases maternal insulin resistance. American Journal of Physiology - Regulatory, Integrative and Comparative Physiology, 2016; ajpregu.00005.2016 DOI: 10.1152/ajpregu.00005.2016

  +

  Vitamin takviyesinde tehlike

  Dışarıdan vitamin almak kanser riskini artırabilir. E vitamini beyin tümörü , A vitamini akciğer kanseri , folik asit kolon kanseri . Antioksidan vitaminler ( A C E gibi) inflamasyonu azaltarak kanser hücresinin immun sistemden kaçmasına ve apoptozisi azaltarak hücre çoğalmasında artmaya sebep olarak kanser riskini artırabilir deniyor. Dikkat...

  +

  Gebelikte meyve tüketimi bebeklerde bilişsel fonksiyonları ve hafızayı artırıyor.

  Cognitive Enhancement in Infants Associated with Increased Maternal Fruit Intake During Pregnancy: Results from a Birth Cohort Study with Validation in an Animal Model” by Francois V. Boldu, Amanda Lau, Cory S. Rosenfelt, Steven Langer, Nan Wang, Lisa Smithson, Diana Lefebvre, R. Todd Alexander, Clayton T. Dickson, Liang Li, Allan B. Becker, Padmaja Subbarao, Stuart E. Turvey, Jacqueline Pei, Malcolm R. Sears, Piush J. Mandhane, and The CHILD Study Investigators in EBioMedicine. Published online April 22 2016

  +

  Sağlıklı yaşlanma mümkün..

  Lifli gıda (kepekli ekmek, sebze, meyve) Alzheimer, koroner arter hastalığı, kanser riskini azaltmakta. Sağlıklı yaşlanma mümkün..

  Association Between Carbohydrate Nutrition and Successful Aging Over 10 Years” by Bamini Gopinath, Victoria M. Flood, Annette Kifley, Jimmy C. Y. Louie, and Paul Mitchell in The Journals of Gerontology: Medical Sciences. Published online June 1 2016 doi:10.1093/gerona/glw091

  20 kasım 2017 17:48 20 kasım 2017 17:57

  9. Gün itibariyle, kronik sistitime bir ümit derman olur diye Solgar Cranberry with vitamin c‘ye başladım. Faydasını görürsem kesinlikle editlerim burayı. Sistit belasını çeken bir kişiye dahi faydam olursa ne mutlu.

  Edit: Çok iyi geldi. Kullanmaya devam ediyorum; fakat -sağolsun, bir süslünün önerdiği- alternatif bir markayla. Rossmann’larda satılan Altapharma markası çok ucuz ve içeriği birebir tutmasa da neredeyse aynı. 

  10 şubat 2020 19:42 18 nisan 2020 23:49

  10. o dönemki ihtiyacıma göre değişiyor kış aylarında genelde c vitamini(redoxon), halsizlik ve hastalık öncesi keyifsizlik hissettiğimde kara mürver (sambucol) veya afrika sardunyası (umca), propolisli ürünler tercih ediyorum. 5-6 ayda bir d vitamini ampulü kırıp içiyorum çünkü illa ki düşüyor zamanla. ve d vitamininin bağışıklık sisteminden zihin fonksiyonlarına kilo kontrolüne kadar pek çok önemli duruma etkisi ve katkısı var. bunların yanı sıra belirli aralıklarda kürler halinde probiyotik kullanıyorum. çünkü benim zaten kronik kabızlık ve hazımsızlık şikayetiim var ve ayrıca düzenli çalışan bağırsaklar bağışıklık sistemini de ciddi anlamda güçlendiriyor bunu bire bir biliyorum kullandığım dönemlerden. yaz dönemlerinde spor yapıyorsam aspir yağı, cla, carnitine, kolajen gibi takviyelere yöneliyorum. yoğun saç dökülmesi yaşıyorsam biotin(solgar, medobiotin vs) kullanıyorum tırnak ve saçlara çok faydasını gördüm

  11 şubat 2020 17:04 11 şubat 2020 17:06