sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (61)
 • medya (3)

1. 1980 Denizli doğumlu Türk şarkıcı, söz yazarı ve besteci.

Ekim 2007'de kendi adını verdiği albümünde yer alan ve Türkiye Resmî Listesi'nde bir numara olan "...Dan Sonra" şarkısıyla çıkış yapan Sıla, sonrasında yayımladığı eleştirel ve ticari başarılar elde eden İmza (2009), Konuşmadığımız Şeyler Var (2010), Vaveyla (2012) ve Yeni Ay (2014) albümleriyle de liste başarılarını sürdürmeye devam etti. Bu albümlerde yer alan "Sevişmeden Uyumayalım", "Acısa da Öldürmez", "Kafa", "Boş Yere" ve "Vaziyetler" şarkıları da Türkiye'de liste başı oldu. Bunların yanı sıra diğer pek çok şarkısı da hit olarak çeşitli başarılar yakaladı.

Şarkıcılığının yanı sıra eleştirmenler tarafından övülen söz yazarı ve besteci kimliğiyle ön plana çıkan Sıla, kendi albümlerindeki şarkıların neredeyse tamamını tek başına yazarak Efe Bahadır'la birlikte bestesini yaptı. Ayrıca başka şarkıcılar için de şarkı sözleri yazdı. Genellikle düşük tempolu ve hüzünlü şarkılarıyla tanındı. Konuşmadığımız Şeyler Var albümü yayımlandığı yıl Türkiye'de en çok satan albüm oldu. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Tv Video Müzik Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

21 eylül 2014 19:07

2. yüz hatlarını ve sesini çok beğendiğim kadın. (link: http://www.youtube.com/watch?v=RQaeZpi9rcY bu) şarkısını da ayrı bir severim.

21 eylül 2014 19:10

3. İlk albümündeki sarışın haline asla geri dönmemesi gereken şu andaki saçlarının çok yakıştığı, güzel sesli güzel kadın.

Şarkılarını sevmekle beraber slow şarkılarını birbirine benzetiyorum. Sanki kötü olmayan bir beste yapmış ve her albümde boğuk bir sesle, hafiften konuşur gibi hep aynı şeyi söylüyor.

En sevdiğim şarkısı " tam da bugün" dur. En uyuz olduğum hali ise "aslan gibi" şarkısının klibindeki özenti tiplerle sezen aksuculuk oynadığı halidir.

21 eylül 2014 20:49

4. Bana fazlasıyla doğal gelen sesi,kendisi, yüreği güzel sanatçı. kendisini Sevmeyenlere hiç anlam veremiyorum açıkçası. Başka sanatçı var da bizim mi haberimiz yok acaba. Şarkılarının çoğu birbirine benzer orası doğru fakat hepsinin sözleri apayrıdır alır başka yerlere götürüverir bir anda. Vaveyla albümü Yeni ay albümünden daha bi güzeldir ilgililere duyurulur

4 ekim 2014 12:14

5. arabesk sözlerle pop müzik yapan kadın. alaturkalığını çaktırmıyor yani.

8 mayıs 2015 21:06

6. Salvador Dali gibi bilinç altını canlandırmak için kafa bir milyonken şarkı sözü yazdığını düşündüğüm kadındır. Şarkı sözleri başka türlü açıklanmıyor.

Hemen bir örnek gelsin:

"Dar kafes hayat cancağızım

Söz kor ateş yanarsın

Zaman merhem ama hercai

Nafile yol iz yalan dolan

Ve maalesef gönül talan

Acıyla hemhâl hadi sağ salim

Yine de yeni güne

Uyanmaya sebebim çok

Gülümsemeye ilelebet

Sıkı sıkı hayata sarılmaya

Direterek

Göre göre hata da yaptım

Pişmanlığım çok

Bile bile aldattım da

Aldandığım çok

Durumlar böyle yabancı

Sendeki dertse

Al benden de aynı"

Tüm şarkı sözlerini tek tek yazamayacağım ama mükemmel bir kafiye örneği olarak karşımızda "reverans" gerçeği var:

"önüne gelene eğilip reverans

bende karşılığı ağır feveran

üzerim seni çocuk

bakmam gözyaşına

döner bumerang

al sana referans"

Ya ben düz adam sami'yim, ya da bu kadın harbi harbi "sürrealist" şarkı sözü yazıyor. (gizlinot: (: )

8 mayıs 2015 23:01 8 mayıs 2015 23:01

7. "Karizmatik" kavramının içini hakkıyla dolduran.

16 mayıs 2015 08:13

8. bu yıl hacettepe üniversitesi bahar şenliklerinde sahne alıcak şarkıcı

ben pek sevmiyorum kendisini bi itici geliyor

16 mayıs 2015 12:58

9. delikanlı, harbi kız tavırlarından ve mimiklerinden dolayı pek sevemediğim ama yaptığı işi hakkıyla yaptığı için beğenilmeyi hakeden biri olduğunu düşündüğüm şarkıcı.

16 mayıs 2015 13:07

10. Bazı şarkılarını sevdiğim, makyajı güzel taşıyan, hoş bulduğum bir kadın.

Gel gör ki şarkı söylerken izlediğimde gülme geliyor. Böyle "ben neler gördüm dostuum", "aştık bunları genç", "aşk mı? Hıh güldürme beni" gibi anlamlara gelen ağız hareketleri var bence(gizlinot: (: ), onu taklit ederek şarkı söylerken pek eğleniyorum. Şarkı nasıl didaktik söylenir, duygusunu vereceğim diye mimikler nasıl abartılır konulu dersler verebilir. Oyuncu olsa tamer karadağlı olurdu.

O yüzden izleyemiyorum kliplerini falan. Sıla da çok taktı.

16 mayıs 2015 13:22