girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (3)

1. Sadece uçlarına renk attırarak, dip boyama işinden kurtulsamda bu bile saçı kendine getirmedi, uçlarından kestirip, bakım yaparak uzatmayı planlıyorum. Beyazlarım tek tük , bakalım boyanmayınca daha rahat uzayacak mı göreceğiz. Boyamayı bırakarak, boyat/ boyat, uçları berbat olsun , git kestir, uzat döngüsünden kurtulmak istiyorum. Ama kendi rengimide gözüm alışmadığı için koyu buluyorum. Bakalım dayanabilecek miyim:(

11 mart 21:32

2. saçım kedi yumağı haline geldiği için bıraktığım eylem, hiç de pişman değilim.

küllü renklerin saçınızda kalmasını istiyorsanız ne kadar mor şampuanlasınız da yeterli gelmiyor sık sık boyatmanız gerekiyor.

hele o bebek kumralı doğal dursun diye her ay diplerden açtır üstüne boyat hop 25 güne dipler çıksın bir daha...

bir daha en fazla ışıltı attırırım diyorum.

saçım 3 yıllık sarı ve tonları maceramın ardından çok sertleşti/kurudu.

11 mart 21:41

3. Senelerce bir çok saç rengi denedim. (Mavisiyah-siyah-Bakır-turuncu-karamel-yeşil ve maviyle de jübilemi yaptım) 

Saçların perişan olması bir yana, diğer yandan da çok masraflı. Dip boyası, tüm saç boyası. Hepsi ayrı dert. İki sene önce farkettim ki, saçımın doğal rengi ideal. Daha çok seviyorum-daha çok seviliyor.

Şimdi saçlarım sağlıklı, param cebimde ve ben huzurluyum. 

12 mart 03:28


4. saçlarınız açık renk boyalı ve dip boyası gelmiş görüntüsünden hoşlanmadığınız için boyamayı bırakamıyorsanız krepe balyajı tavsiye ederim. saça krepe atılarak dip renginizle boya olan kısımlar arasında geçiş sağlanıyor, böylece saçlarınızın doğal-boyalı kısmı arasında keskin bir çizgi olmadığından rahat rahat uzatabiliyorsunuz. 

12 mart 03:31

5. yaklaşık 9 ay oldu saçımı boyamayı bırakalı. benim için önemli bir kırılma noktasıydı kzııl saçtan vazgeçmek. kendime açtığım "challenge"tı.

15-16 yaşlarımda saçlarımı oksijenle açmaya çalıştığımdan beri bir daha hiç kendi saç rengimi görememişim. uzun yıllar sarı, ardından yıllarca da kızıl saçlı olmuştum. tek tük beyazlarımın çıkıp yayıldığını görmemle bu son fırsat diye düşünüp boyamayı bıraktım.

saçlarım çok hızlı uzamıyor, bunca zamanda bir el eni kadar uzamış. açık kahve bakır saç rengimin içinde ara ara gümüş teller var. parlıyor, seviyorum. dipten tutam halinde beyaz yoğun bir görünüm yok. bu da doğal saça dönmeyi kolaylaştırıyor kendi adıma.

kendi saç rengimi kullanıp, doğalıyla beyazlamasını istiyorum şimdilerde. ne kadar süre bu tutumda olabilirim bilemiyorum ama kendi saç rengine dönmek benim için sabır gerektirdi. çoğu zaman eski fotoğraflarıma bakıp iç çektim, vakit geçtikçe de geri dönmeye kıyamadım.

şimdilerde memnunum. küt olasıya kadar ellememek gibi bir hedefim var.

sonrasını bilemiyorum.

boyalı/boyasız olarak saçlarımda bir fark yaşamadım. kullandığım boyalarda en az açıcı kullandığım için (10 vlm) yıpranma en asgari düzeyde oluyordu. o yüzden her şekilde sağlıklı.

şimdiki aklım olsaydı 20 li yaşlarımda hiç boyamazdım. 35 den sonra bakardım yeni bişeyler. ama tam tersi oldu :)

ayrıca şöyle de bir başlık varmış, benzer yorumlar içeren (link: https://www.suslusozluk.com/doğal-saç-rengi doğal saç rengi)

12 mart 14:41 12 mart 14:44

6. 18 yaşından beri beyazlarımla savaştığımdan dolayı benim için neredeyse imkansız olan bir eylem. artık kendi saç rengimi bile tam hatırlamıyorum çünkü tamamen gri-beyaz bir renk çıkıyor diplerden. 3 haftada bir boyamam gerekirken boya spreyiyle anca bir aya çıkarabiliyorum bu süreyi. keşke saçımı zevk için boyayabilseydim.

12 mart 16:23

7. Ani bir kararla kırmızı olan saçlarımı kısacık kestirip kendi rengine boyadım dört yıl evvel. Henüz beyazım yok fakat sanırım beyazım olsa bile bir daha saç boyama eziyetine dayanamayacağımı hissediyorum.

12 mart 17:09


8. Evet saç boyatmak gerçekten saçı yıpratan bir işlem ama bu saç işleri falan genetikle de oldukça alakalı.saçlarımı hayatım boyunca hiç boyatmadım ama baktığında hiç de ‘hed en şoldırs’la yıkanmış ahenkle dalgalanan saçlarım yok.ama saçını sürekli boyattığı halde ipek gibi olan bir sürü insan da tanıyorum.tabi güvenmediğiniz bir yerde saçınızı platine kadar açtırmak gibi işlemlerden bahsetmiyorum.

12 mart 17:52

9. 3 yıl önce çok iyi bir kuaförde gördüğüm ilginç eylem. kadının normal saç rengi kestaneydi ancak oldukça fazla beyazı vardı. neden boyamıyorsun diye sordum, sağlıklı saçlar mı rengi güzel saçlar mı diye tercih yaptım dedi. 50'ye yakındı yaşı ve parlak, dolgun, uzun reklamlardaki gibi saçları vardı. dip boyası gelince çok çirkin duruyor ama uzun beyazlar karakteristik bir görünüm katmıştı.

13 mart 11:55

10. Yaklaşık altı ay önce saçlarımı kısacık kestirip boyama işini de realist bir kararla bıraktım. Bırakma nedenim ise kendi saç rengimi gerçekten unutmuş olmam. Henüz saçımda beyaz yok fakat ben yıllardır kahveden sarıya hatta siyaha bile boyatmış biri olarak bu maceraya kendimce bir dur demek istedim. Kendi saç rengim küllü kumral ve bu rengi Elde etmek gerçekten zor. Şu an diplerim bir dört parmak kadar geldi ve uzamalarını sabırsızlıkla bekliyorum. İlerleyen zamanlarda uçlarına hafif ışıltılar arttırabilirim tabii ki. 

Bu arada bakır tonları içimde ukde kalmadı değil. 

13 mart 12:38