sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (21)
 • medya (3)

1. Sadece uçlarına renk attırarak, dip boyama işinden kurtulsamda bu bile saçı kendine getirmedi, uçlarından kestirip, bakım yaparak uzatmayı planlıyorum. Beyazlarım tek tük , bakalım boyanmayınca daha rahat uzayacak mı göreceğiz. Boyamayı bırakarak, boyat/ boyat, uçları berbat olsun , git kestir, uzat döngüsünden kurtulmak istiyorum. Ama kendi rengimide gözüm alışmadığı için koyu buluyorum. Bakalım dayanabilecek miyim:(

11 mart 2018 21:32

2. Senelerce bir çok saç rengi denedim. (Mavisiyah-siyah-Bakır-turuncu-karamel-yeşil ve maviyle de jübilemi yaptım) 

Saçların perişan olması bir yana, diğer yandan da çok masraflı. Dip boyası, tüm saç boyası. Hepsi ayrı dert. İki sene önce farkettim ki, saçımın doğal rengi ideal. Daha çok seviyorum-daha çok seviliyor.

Şimdi saçlarım sağlıklı, param cebimde ve ben huzurluyum. 

12 mart 2018 03:28

3. saçlarınız açık renk boyalı ve dip boyası gelmiş görüntüsünden hoşlanmadığınız için boyamayı bırakamıyorsanız krepe balyajı tavsiye ederim. saça krepe atılarak dip renginizle boya olan kısımlar arasında geçiş sağlanıyor, böylece saçlarınızın doğal-boyalı kısmı arasında keskin bir çizgi olmadığından rahat rahat uzatabiliyorsunuz. 

12 mart 2018 03:31

4. yaklaşık 9 ay oldu saçımı boyamayı bırakalı. benim için önemli bir kırılma noktasıydı kzııl saçtan vazgeçmek. kendime açtığım "challenge"tı.

15-16 yaşlarımda saçlarımı oksijenle açmaya çalıştığımdan beri bir daha hiç kendi saç rengimi görememişim. uzun yıllar sarı, ardından yıllarca da kızıl saçlı olmuştum. tek tük beyazlarımın çıkıp yayıldığını görmemle bu son fırsat diye düşünüp boyamayı bıraktım.

saçlarım çok hızlı uzamıyor, bunca zamanda bir el eni kadar uzamış. açık kahve bakır saç rengimin içinde ara ara gümüş teller var. parlıyor, seviyorum. dipten tutam halinde beyaz yoğun bir görünüm yok. bu da doğal saça dönmeyi kolaylaştırıyor kendi adıma.

kendi saç rengimi kullanıp, doğalıyla beyazlamasını istiyorum şimdilerde. ne kadar süre bu tutumda olabilirim bilemiyorum ama kendi saç rengine dönmek benim için sabır gerektirdi. çoğu zaman eski fotoğraflarıma bakıp iç çektim, vakit geçtikçe de geri dönmeye kıyamadım.

şimdilerde memnunum. küt olasıya kadar ellememek gibi bir hedefim var.

sonrasını bilemiyorum.

boyalı/boyasız olarak saçlarımda bir fark yaşamadım. kullandığım boyalarda en az açıcı kullandığım için (10 vlm) yıpranma en asgari düzeyde oluyordu. o yüzden her şekilde sağlıklı.

şimdiki aklım olsaydı 20 li yaşlarımda hiç boyamazdım. 35 den sonra bakardım yeni bişeyler. ama tam tersi oldu :)

ayrıca şöyle de bir başlık varmış, benzer yorumlar içeren (link: https://www.suslusozluk.com/doğal-saç-rengi doğal saç rengi)

12 mart 2018 14:41 12 mart 2018 14:44

5. 18 yaşından beri beyazlarımla savaştığımdan dolayı benim için neredeyse imkansız olan bir eylem. artık kendi saç rengimi bile tam hatırlamıyorum çünkü tamamen gri-beyaz bir renk çıkıyor diplerden. 3 haftada bir boyamam gerekirken boya spreyiyle anca bir aya çıkarabiliyorum bu süreyi. keşke saçımı zevk için boyayabilseydim.

12 mart 2018 16:23

6. Ani bir kararla kırmızı olan saçlarımı kısacık kestirip kendi rengine boyadım dört yıl evvel. Henüz beyazım yok fakat sanırım beyazım olsa bile bir daha saç boyama eziyetine dayanamayacağımı hissediyorum.

12 mart 2018 17:09

7. saçları 15 yaşında beyazlamaya başlayan bir birey olarak yapamayacağım eylemdir. ne zaman 1-2 ay saçımı boyamayı bıraksam "ne çok beyazın varmış" diyen patavatsızlara yumruk atmak istiyorum, bazen bunlara inat bırakasım geliyor gerçekten boyamayı. beyazlarımı sevmeye başlayacağım gün olabilir belki. yaklaşık 8 senedir kendi rengine boyuyorum, pek belli olmuyor dışarıdan. boyamak ile boyamamak arasında saçımı kuruluk, yıpranma vs. etkileyen bir faktör olmadı bu arada, sadece saçlarımı her gün yıkadığım için boyanın rengi daha çabuk atıyor.

12 mart 2018 17:22

8. Evet saç boyatmak gerçekten saçı yıpratan bir işlem ama bu saç işleri falan genetikle de oldukça alakalı.saçlarımı hayatım boyunca hiç boyatmadım ama baktığında hiç de ‘hed en şoldırs’la yıkanmış ahenkle dalgalanan saçlarım yok.ama saçını sürekli boyattığı halde ipek gibi olan bir sürü insan da tanıyorum.tabi güvenmediğiniz bir yerde saçınızı platine kadar açtırmak gibi işlemlerden bahsetmiyorum.

12 mart 2018 17:52

9. 3 yıl önce çok iyi bir kuaförde gördüğüm ilginç eylem. kadının normal saç rengi kestaneydi ancak oldukça fazla beyazı vardı. neden boyamıyorsun diye sordum, sağlıklı saçlar mı rengi güzel saçlar mı diye tercih yaptım dedi. 50'ye yakındı yaşı ve parlak, dolgun, uzun reklamlardaki gibi saçları vardı. dip boyası gelince çok çirkin duruyor ama uzun beyazlar karakteristik bir görünüm katmıştı.

13 mart 2018 11:55

10. evet bende bıraktım. ama mutlu muyum? hayır.

gitti güzelim morlar maviler kızıllar fuşyalar (hayır ağlamıyorum gözüme biraz staj kaçtı)

13 mart 2018 12:10

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar