yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. çilek renkli, hafif pembeleştirilmiş cilt ile yeşil gözlerin üzerinde koyu sarı rengine bakılmaktan doyulmayan saç vurgusu.

  16 ağustos 2013 18:07

  2. boyandığı gün sahip olduğu canlılığı korumak için evde yapılan bakımlar önemlidir. boya sabitleyici kremler kullanılabilir. saç renklerinin en çok bozulduğu dönemler yaz aylarıdır. bu aylarda su geçirmeyen ürünler kullanarak suyun saçın o asil bünyesine nüfusunu engellemek mümkündür.. en fazla akan renk kızıldır. özellikle açık renk kızıllarda akma daha fazla olabilir. saç uçlarına içinde amonyak olmayan ve yoğun boyalar kullanılmalıdır. yanlış bir bilgi de sık boyadan dolayı saçın yıprandığı unsudur. sık boya saçı yıpratmayan ama yanlış boyama saçı yıpratan aktivitedir.

  17 ağustos 2013 00:15

  3. elden geldiğince kendisiyle geç tanışılması gerektiğine inandığım şey.

  erken yaşlarda saçını boyatmış, bir sürü renk denemiş kararsız birisi olarak söylemeliyim ki; sanırım çoğu insana en çok yakışan saç rengi kendi rengi. ayrıca ne kadar doğal olduğu söylense de yıpratıyor.

  20 ekim 2013 15:00


  4. eğer saçınızda çok beyaz yoksa ve saçınızı çok açmak gibi bir niyetiniz yoksa, 1-2 tondan fazla ton değişikliği yapmayacaksanız kesinlikle ve kesinlikle amonyaklı boyaları kullanmayın. ha diyeceksiniz ki istediğim renk amonyaksız boyalarda var mı? mesela kızıl, akaju, bakır tonları, küllü kumrallar amonyaksız boyalarda nedense pek yok, genelde düz renkler var. ama biraz araştırırsanız bulmak mümkün yine de. ama söz konusu marketlerde satılan boyalar olunca, dediğim gibi amonyaksız boyalarda renk seçeneği pek olmuyor.

  köpük boyalarda ise amonyaksız olanı bildiğim kadarıyla (gbkz: schwarzkopf perfect mousse)'de var, açık kahvesini denemiştim gayet iyi tuttu renk, ama renk seçeneği çok az.

  saç boyalarının orijinal sitelerine bakıyorsunuz, yurt dışında satılan renk seçeneklerinin çok çok azını türkiye'ye getiriyorlar. ya da mesela bir seri çıkartıyorlar yeni, bize anca birkaç sene sonra geliyor. malesef bu açıdan çok şanssızız.

  profosyonel boyalara (kuaförlerin kullandıkları) gelince... renk seçenekleri çok fazla. ekstra açıcı serilerden tutun, mix tonlara kadar herşey var. ama bu boyaları bulmak zor. belli bazı yerlerde satılıyor. ya da internetten alacaksınız. mesela igora royal, koleston perfect, loreal majirel gibi çok güzel markalar var, mükemmel renkler var, ama bulmak zor işte.

  25 temmuz 2014 20:42

  5. loreal majirel mix'in "kızıl" olarak geçen boyası kumral/kahverengi saçı oriel gerekmeden sadece oksidanla karıştırılıp uygulandığında hafif çilek tonlarında ışıltıları olan bir kırmızıya çevirebilmekte. çok fazla akma sorunu yaşamadım ve saçlara kazandırdığı parlaklıktan çok memnunum. kuaförün kullandığını iddia ettiği boyalara ve oriel yahut açıcılara kendimi teslim etmektense saçhane, kozmotek gibi sitelerden edinip kuaföre yukarıda bahsettiğim şekilde uygulatıyorum. kırmızı saç eşittir saçın yıpranması fikrinden bu şekilde uzaklaştım.

  9 ağustos 2014 23:38

  6. 3-4 yıldır saçlarımı boyuyorum. Şu sıralar iki kutu Koleston Aşk alevi ve bir kutu kor ateşi kızılını karıştırarak kullanıyorum. Bana en yakışan kızıl oldu sanırım bir süre böyle devam. Ayrıca çoğunlukla da kuaföre gitmiyorum. Saçımda beyaz yok, saç diplerimi önce, uçlarımı sonra boyadığımda diplerde ve uçlarda aynı rengi elde ediyorum.

  P.s: doğal saçlarım koyu kahverengi.

  10 ağustos 2014 21:47

  7. boya sonrası saç derimde egzamaya- aşırı deri kızarıklığı ve kaşıntıya yol açtığı için bir ay önce organik boyaya geçtim. sonuç: çok çok daha az kızarıklık, mükemmel duruş :)

  11 ağustos 2014 00:47


  8. 18 yaşımdan beri haşır neşir olduğum boyalar. bitkisel olup kuaförlerde yüksek ısı ile uygulananlar, normal boyalar, evde yıllarca kullandığın koleston veya l'orealler derken en son jean's color ile bıraktım saç boıyama olayını. yaklaşık iki aydır saçımda boyanın "b"si yok, saçlar da kısacık. yıka ve çık tarzında duşlarla, boya nedeniyle kuruyan uçları canlandırıcam diye akla karayı seçmekle geçmeyen zamanımla çok mutluyum şu an.

  önerebileceğim tek boya akrilik/yarı kalıcı/su bazlı boyalar olurdu. her türlü akmasına rağmen ben bu boyaları çok sevdim. saçı yıpratmayışı, saçta ve deride kalıntı bırakmayışı, yumuşatıcı etkisi bence hep artı özellikler. hele de (gbkz: manic panic)'in vegan bir ürün olduğunu düşünürsek artık saç boyamı hep bunlardan seçeceğim gibi geliyor bana.

  11 ağustos 2014 09:10

  9. keşke hiç bulaşmasaydım dediğimde beyazlarımın aklıma gelmesine yol açar saç boyaları. kimisi evde yapar kuaförden güzel olur. ben yaparım saçımın homojenliği bozulur o da var...

  7 ekim 2014 13:31

  10. p-fenilendiamin içermeyenler tercih edilmeli. çünkü bu madde alerjiye sebep olur.

  23 ocak 2016 17:32