yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (239)
  • medya (6)

  1. Oldukça sağlıklı, gür ve uzun saçlara sahip olmak için yıllarca ciddi bir emek verdim, saç bakımıma istikrarlı bir biçimde büyük özen gösteririm, bu nedenle kestirirken sadece uçlarından aldırıyor olmama rağmen etimden et koparıyorlar gibi oluyor-du; ta ki bugüne kadar. Nasıl olduysa oldu, kuaföre gittim ve saçlarımda tek bir kırık olmamasına rağmen bir karış kestirdim. Belimdeki saçlarım şu an omuzlarımdan biraz aşağıda. Değişiklik ihtiyacı bana bunu da yaptırdı. Diyeceksiniz ki "bu da değişim mi, ne var yani saçlarının ucundan bir 15 cm aldırınca değişmiş mi oluyorsun?" Benden başka kimseye anlamlı gelmeyebilir ama benim için çok radikal bir değişim oldu bu. İşin benim için duygusal yanını bir kenara bırakırsak, saç kestirmek saçın en çok ihtiyacı olan eylemlerden biridir. Saç bakımı rutininin önemli bir parçasıdır. Aslında iki ayda bir, 1 cm kestirerek yavaş yavaş uzatıp sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Her ne kadar ironik görünse de, sağlıklı uzun saçlara sahip olmak için saçları periyodik aralıklarla kestirmek gerekiyor.

  24 ekim 2014 04:10

  2. poponuzu da geçtiyse artık gerekli dediğimiz ama her türlü de pişman olunan eylem.

  24 ekim 2014 08:31

  3. Geçen yıla kadar şu hayattaki en büyük korkularımdan biriydi. Ancak olmuyor öyle, hem sakınan göze çöp batıyor. Artık kestiriyorum gidiyor. Tabi sonunda güvenilir kuaför bulduğum gerçeğiyle de alakalı bir durum. Ve dikkat ediyorum artık gerçekten daha hızlı uzuyor.

  24 ekim 2014 09:03


  4. banyoda elime makası alarak kendi kendime yaptığım eylem. önde büyük bir ayna ve tam karşısına arkamı görebileceğim şekilde koyduğum başka bir ayna ile gayet rahat yapabiliyorum. eğer saçlarım daha uzun olsaydı daha iyi bile keserdim ki şimdi de çok kötü değil, kırık yok, şekli de düzgün. kuaförlerden nefret ediyorsanız (gizlinot: bkz: ben) sadece kırıkları alacaksanız vs. tavsiye ederim. 2-3 kesişten sonra alışıyorsunuz. hatta sevgilinizin saçları da uzunsa onun üstünde deneme sürüşleri yapabilirsiniz. (gizlinot: ben yaptım gayet güzel oldu ehe)

  24 ekim 2014 10:08 24 ekim 2014 10:09

  5. Bu eylemin nirvanasina ulaştım sanırsam belime doğru uzanan saçlarımı uçlarından aldırmak için gittiğim kuaförden bob kestirip çıktım üç ay geçmesine rağmen yine omuzlarima yaklaşti çabuk uzuyor efendim durduramıyorum.

  24 ekim 2014 11:08

  6. Bu hafta uzun zamandan sonra saçlarımı kısa kestirdim. Sevdim sayılır. Daha alışamadım ama. Bi kaç hafta geçsin diye bekliyorum. Kedtirdiğim andan beri evet pişmanım. Her kız ilk anda saçlarını kestirince bence önce bir pişman olur. Evet bu bir kuraldır. Ama şekine alıştıkça, nasıl tarayacağını farkettikçe kısa saçın kullanışlılığı anlaşılır. Zaman verelim kendimize süslüler.

  24 ekim 2014 12:23

  7. Kısa saçlar sanki şu aralar fazla bir revaçta. Dizler mesela yeni sezonlarda çoğunun başrollerinin saçları kısalmış vaziyette. Aklım kalmıyor değil kısa saçlarda. Ama zor uzuyor saçım o yüzden cesaret edemiyorum.

  25 ekim 2014 11:49


  8. Bu konuda çok radikal kararlar verebilirim. Daha önce iki kere saçlarımı üçe vurdurttum, üstelik erkek kuaföründe. Bir kere de belime gelen saçlarımı kestireyim mi diye düşünürken bir arkadaşım postiş için istedi ona verdim. Şu anda Uzun saçlarımı çok seviyorum, çok emek harcadım saçlarıma, ama yine de bir an gaza gelip kuaföre gidebilecek bir insanım. Küt modelleri değil ama çok kısa saçları kendime çok yakıştırırım.

  25 ekim 2014 14:18

  9. dün ani bir kararla gerçekleştirdiğim.

  belime kadar olmasa da uzundu saçlarım, bir 20 cm kadar gitti. İşin komik yanı, kuaföre giderken belli bir boy yoktu aklımda. Sonra kuaför şu kadar "yeter mi?" dedikçe sanki beni biri dürttü de "biraz daha, biraz daha" dedim (gizlinot: swh ) bir de bazı kuaförlere azıcık ucundan dersiniz, tutar 5-10 cm keser ya, burdakiler tam tersi, kes diyosunuz, kesmiyorlar. Neyse sonuçta şu an saçlarım omuz hizasında, hatta kütten en fazla 10 cm uzun. Pişman değilim ya, yakıştırdım. Hem ne demişler, kökü sende/bende (gizlinot: hehe)

  18 şubat 2015 11:20

  10. Kuru ve kıvırcık saçlara sahibim. Saçlarımı yalnızca ıslak ve kremliyken tarayabiliyorum bu da saçlarımın çok çabuk kırılmasına neden oluyor. Şunu farkettim ki saç kırıklarını yok sayıp uzamasını beklemek bir işe yaramıyor, tam tersi zor uzayan ve bakımsız saçlara sahip oluyorsunuz. Bunun yerine "çok kesme" dediğinizde anlayacak bir kuaför bulup bir kaç ayda bir kırıklarınızı aldırmanız saçınızın uzama sürecini biraz yavaşlatacak fakat inanın daha bakımlı ve güzel gözükmesine sebep olacaktır.

  18 şubat 2015 12:25