yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • oylar (23)
  • medya (1)
  4

  56. Sprey formunda olan "fresh" seçeneğini kullandım bitirdim.

  Terlemeyi önlemeden kokuyu maskeleyen başarılı bir deodorant. Sebamed zaten bir dolu gereksiz içeriği olmayan kendini kanıtlamış başarılı bir marka.

  İlk defa sprey formunda aerosol olmayan bir deodorant kullandım çok memnun kaldım. Alışılagelmiş aerosol deodarantları çevresel etkileri sebebiyle tercih etmeyip hep roll-on kullanıyordum. Bu sprey formu roll-on'a göre daha hijyenik.

  Temel eksi yanı ağır cam şişesi. Sık seyahat eden biri olarak yanımda taşıyamadığım için başka bir deodorant daha almak zorunda kaldım. Kullandığım beğendiğim başka roll-on'lar olduğu için bu ürünü tekrar almayı planlamıyorum.

  Diğer eksi(msi) yanları ise; ilk başta ne kadar sıkacağımı bilemedim alışana kadar çok sıktığım az sıktığım oldu bir süre sonra ayarı buldum: her kol altına iki fıs (kolun katlanma yerini merkeze alıp alt yarı ve üst yarıya birer tane). Ve sıktıktan sonra kuruması için biraz beklemek gerekiyor hemen giyinirseniz silinip yok olabiliyor.

  Kıyafete leke yapmıyor, kötü kokmuyor, terlemeyi önlemiyor ancak kokuyu maskeliyor, tüm gün kalıcı, ipl'den sonra da kullandım tahrişe sebep olmadı.

  İlgisini çekenler için tam içerik listesi: Aqua, Alcohol, 1,2-Hexanediol, Triethyl Citrate, Bisabolol, Ethylhexylglycerin, Octenidine HCL, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Parfum, Linalool

  9 mayıs 17:45

  5

  55. Dünyanın en güzel kokusuna sahip, koruması gayet iyi bir deodorant. Çok uzun zamandır raflarda bulamıyordum. Şişesi değişmiş içeriği de değişmiştir diye düşündüm ama yine de aldım. Hala mükemmel kokuyor.

  Parfümü olsa alıp kullanacağım.

  20 nisan 20:57

  4

  54. Sensitive olanını kullanıyorum. Kokusu tıraş sonrası sürülen losyonlar gibi, alerjimi tetiklemedi. Terlemeyi engellemiyor, ter kokusunu önlemekte başarılı buldum. Bittiğinde tekrar alabilirim. 

  9 ekim 2021 19:18


  53. 59 veya 69 gibi yüksek bir fiyata aldım fakat, 20 saat süren uçuş + 2 saat havalimanı + 2 saat yol + tekrar 2 saat havalimanı + 1 saat otelde checkin bekleme süremden sonra üzerimdeki tişörtü çıkardığımda hala mis gibi kokuyordum (temmuz ortası) o yüzden fiyatına rağmen almaya devam edeceğim

  7 ağustos 2021 19:45

  52. eskiden kalıcılığı daha yüksek olan deodarant. 5-6 yıl önce kullanmaya başladığımda, o zamana kadar bulamadığım kalıcılığı sağlamıştı ama bir noktadan sonra vücudum alıştı diye düşünerek başka bir ürüne geçmiştim. klasik fresh'i de kullandım, balsam'ı da, şimdi elimde 24 saat bakım vaat eden lime'lısı var. aralarında kokusunu en beğenmediğim bu. favorim balsam olabilir. ama 24 saatlik bir koku hapsetme durumu yok ki zaten alüminyum içermiyorsa olmaması lazım. ama elimdekini bitirince temiz içerikli başka bir markaya geçeceğim.

  23 mayıs 2021 22:32

  51. Sevip sevmediğime bir türlü karar veremediğim bir ürün. Hem roll on, hem de sprey versiyonundan elimde var. Sanırım belirli bir terleme seviyesine kadar beni idare ederken sonra yetmemeye başlıyor. Ama tam olarak parmak basamadığım için en uygun kullanımını hala bulamadım. Bulursam fikrim kesinlikle sevdim şeklinde olacak çünkü denediğim diğer zararsız deodorantları hiç sevmedim.

  7 nisan 2021 21:48

  50. paraben ve alüminyum içermediği için tercih ettiğim deodorant. fresh olanını kullanıyorum.

  cildim hassas ve anlamadığım şekilde dönem dönem bazı şeylere reaksiyon gösteriyor. kısa bir süre sol kol altımda kaşıntı yapmıştı. doktor deodorant kaynaklı olduğunu söylemişti. bir süre kullanmadım, kaşıntı geçti ve tekrar kullandığımda da kaşıntı olmadı. koku konusunda ben olumsuz bir şey görmedim. yazları tüm gün dışarıda olacaksam daha temiz hissettirdiği için çantama atıyor ve tazeliyorum.

  20 şubat 2021 22:19


  49. sprey formunda alüminyumsuz deodorant kullanıyordum fakat ne teri ne de kokuyu engelliyordu.bu alüminyumsuz olmasına rağmen baya başarılı

  11 eylül 2020 21:04

  2

  48. ben de şaşkınlıkla çoğu girdiyi yazan süslülerle aynı şeyi yaşadım: normalde o kadar da ter koktuğumu düşünmezken bu deodorantı kullandığımda sanki daha çok terliyorum ve ter kokuyorum. Nedendir bilinmez.

  16 aralık 2019 17:02

  1

  47. Blossom olanını kullandığım, hayatımda gördüğüm en kötü deodorant. Duştan çıktıktan sonra 1 saat bile koruyamıyor, hemen ter kokusu oluşuyor. Fiyatı da pahalı olmasına rağmen bu kadar kötü olması kabul edilebilir gibi değil. Alüminyumsuz diye deneyeyim diyorsanız gerçekten hiçbir şey kullanmayın, çünkü hiçbir fark olmayacaktır eminim.

  16 aralık 2019 16:52